Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Informacje związane z działalnością biblioteki szkolnej
 
Regulamin
Podręczniki
List do Rodziców
ICIM
Wydarzenia:

Kubuś Puchatek
Ojciec Leon
Pluszowe misie
O ptaszkach
Spotkanie z pisarką
Spotkania muzyczne
Byliśmy w Tyńcu
Góralskie spotkanie
Kabareciarz
ETŚD 2013
Cukierek
Pluszowy miś
W Muzeum
Spotkanie autorskie
Na Rajskiej
Zakładka
BPU
Pan Cichoń
Akcje:

Podaruj książkę
Podziel się książką
 CZYTELNICY 
NA WAGĘ KSIĘGI


Najlepsi czytelnicy

  W bibliotece i muzeum

W BIBLIOTECE I MUZEUM

W Bibliotece i Muzeum

     Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie wybrali się na wycieczkę. Celem podróży był piękny dworek Ludwikowskich w Skawinie przy ulicy Mickiewicza – siedziba Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Regionalnego.
     Mimo, że Skawina położona w niewielkiej odległości od Zelczyny jest dzieciom dobrze znana, wyjazd zaowocował wieloma ciekawymi uwagami i spostrzeżeniami, które uczniowie klasy III A spisali na gorąco, tuż po wycieczce:

     …Najpierw poszliśmy do czytelni, a później do biblioteki dla dzieci i młodzieży. Tam obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację multimedialną o historii powstania biblioteki. Mogliśmy też zwiedzić całą bibliotekę i zobaczyć zbiory wielu książek. Pani bibliotekarka była naszym przewodnikiem.
     Na zakończenie dostaliśmy w prezencie zakładki do książek przypominające śmieszne sówki. Zrobiliśmy też wspólne pamiątkowe zdjęcie…. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka!
Ola Baran


     … Dowiedziałam się, że Król Kazimierz Wielki nie mieszkał w Pałacu Sokół, a mieszkała tam Babetta. Pokazano nam również jakie stroje nosili oraz dawny teatr kukiełkowy. Mieliśmy również za zadanie ułożyć puzzle. Moim zdaniem wycieczka była super, a bardziej podobała mi się część w muzeum.
Ola Dzwigał


      … Następnie udaliśmy się do muzeum. Czekając na prowadzącego oglądaliśmy zdjęcia, nagle ujrzeliśmy … no nie zgadniecie! Króla Kazimierza Wielkiego!!! I zaczęła się przygoda! Król nadał nam pseudonimy… .Potem poszliśmy do sali historii Skawiny. Była tam przecudowna makieta miasta. Król pokazywał nam dawne narzędzia. Pokazał też stroje Kazimierza Wielkiego i jego ukochanej Babetty. A do ostatniej sali weszliśmy z humorem, bo były tam puzzle…. Moim zdaniem wycieczka była super!
Marysia NiechajZobacz zdjęcia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.:  012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu