Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Informacje związane z działalnością biblioteki szkolnej
 
Regulamin
Podręczniki
List do Rodziców
ICIM
Wydarzenia:

Kubuś Puchatek
Ojciec Leon
Pluszowe misie
O ptaszkach
Spotkanie z pisarką
Spotkania muzyczne
Byliśmy w Tyńcu
Góralskie spotkanie
Kabareciarz
ETŚD 2013
Cukierek
Pluszowy miś
W Muzeum
Spotkanie autorskie
Na Rajskiej
Zakładka
BPU
Pan Cichoń
Akcje:

Podaruj książkę
Podziel się książką
 CZYTELNICY 
NA WAGĘ KSIĘGI


Najlepsi czytelnicy

  Na Rajskiej

W KRAKOWIE NA RAJSKIEJ

     Uczniowie klas piątych naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Wojewódzką Bibliotekę Publiczną przy ulicy Rajskiej w Krakowie. Siedzibą biblioteki jest piękny dziewiętnastowieczny budynek dawnych koszar wojskowych z drugiej połowy XIX w.

Na Rajskiej      Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest główną, publiczną biblioteką województwa małopolskiego. Jej zbiory obejmują około 500 tysięcy jednostek inwentarzowych głównie książek i czasopism, ale też zbiory specjalne: płyty analogowe i CD, płyty DVD, CD-ROM- y, filmy na taśmie 16 mm, książkę "mówioną" i brajlowską, dokumenty życia społecznego. Podzielona jest na 16 czytelni i pracowni. Najnowszą, działająca od stycznia 2013 r. w przestrzeniach Małopolskiego Ogrodu Sztuki jest Arteteka. I to ona: przestronna, znakomicie wyposażona w nowoczesne multimedia, najbardziej przypadła dzieciom do gustu i tam spędziliśmy najwięcej czasu. Była to udana wycieczka, czego dowodem są poniższe wypowiedzi:

     Na początku myślałem, że będzie nudno, lecz im dłużej zwiedzaliśmy, tym było fajniej! Gmach biblioteki był wielki i szklany, a książek było mega dużo. Podobało mi się!
Tomek Ochoński

     W bibliotece publicznej w Krakowie było fantastycznie. Najpierw obejrzeliśmy dział dla dzieci, potem dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Następnie odwiedziliśmy dział książki mówionej i brajlowskiej. Później przeszliśmy do Arteteki, były tam działy z muzyką, grami i komiksami oraz dziwnymi książkami.
Kuba Wtorkiewicz

     Nasz wyjazd szczegółowo opisał Adam Żurek:
     W ubiegły czwartek byliśmy w Wojewódzkiej Bibliotece w Krakowie. Na miejscu pani, która tam pracuje opowiedziała nam historię biblioteki. Wspominała, że wcześniej stacjonowało w tym budynku wojsko. Następnie weszliśmy do dużej sali - działu dla dzieci, gdzie znajdowało się mnóstwo książek. Książki te były bardzo ładnie poukładane na specjalnych regałach. Później długim korytarzem przeszliśmy do kolejnego pomieszczenia w którym znajdowały się zbiory książek przeznaczonych dla młodzieży. W tej sali mieściły się także komputery. Utkwiły mi w pamięci opowieści o książkach i o tym jaka ona może być oraz o ciekawych komiksach. Bardzo mi się podobało, że biblioteka jest również przystosowana dla osób niewidomych. W przyszłości bardzo chętnie pojadę tam jeszcze raz.!

H.

Zobacz zdjęcia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.:  012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu