Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Informacje związane z działalnością biblioteki szkolnej
 
Regulamin
Podręczniki
List do Rodziców
ICIM
Wydarzenia:

Kubuś Puchatek
Ojciec Leon
Pluszowe misie
O ptaszkach
Spotkanie z pisarką
Spotkania muzyczne
Byliśmy w Tyńcu
Góralskie spotkanie
Kabareciarz
ETŚD 2013
Cukierek
Pluszowy miś
W Muzeum
Spotkanie autorskie
Na Rajskiej
Zakładka
BPU
Pan Cichoń
Akcje:

Podaruj książkę
Podziel się książką
 CZYTELNICY 
NA WAGĘ KSIĘGI


Najlepsi czytelnicy

  Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Cichoń

Jak było:

     Pisarz na początku spotkania odczytał fragmenty swojej nowej powieści dla młodzieży „Skrzat” oraz szóstej części przygód kota pt . ”Dziękuję Ci, Cukierku”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały rozdziału opowiadającego o wizycie świętego Mikołaja w rodzinie Marcela, tym większym, że w piątej części do Cukierka dołączyła kotka Tradycja, więc akcja jeszcze nabrała tempa.

     Następnie pan Waldemar w odpowiedzi na pytania publiczności udzielał rad jak zostać pisarzem i wydawać książki. Opowiedział o swych współpracownikach, których bardzo ceni: korektorach – sam ma kłopoty z interpunkcją oraz ilustratorach. Podkreślał rolę Dariusza Wanata, który zaprojektował okładki i wykonał ilustracje do serii książek o Cukierku. Uważa go za jednego z najlepszych w tej dziedzinie w kraju.


Plany na przyszłość:

     Pytany o plany na przyszłość pisarz zapowiedział powstanie następnych części przygód skrzata Rymosława i oczywiście kotów: Cukierka i Tradycji. Myśli również o napisaniu książki o sławnych Polakach. Przywołał postaci : wybitnego himalaisty Jerzego Kukuczki oraz mniej znanego Henryka Sławika, który w czasie II Wojny Światowej uratował życie tysięcy ludzi i zapłacił za to własnym. Trzymamy kciuki za spełnienie się wszystkich literackich zamierzeń i planów.

     A co sprawia największą przyjemność pisarzowi? Oczywiste. Kupowanie i czytanie książek. No i podróże. Czego, dziękując za spotkanie gorąco życzymy!


Na koniec:

     Serdecznie polecamy wszystkim książki o kocie Cukierku. To ulubiona lektura wielu i nie tylko młodszych czytelników. Zabawne przygody kociego łobuziaka rozbawią i zainteresują nawet stroniących od literatury. To seria do wspólnego czytania dla całej rodziny!


HF

Zobacz zdjęcia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.:  012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu