Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Informacje związane z działalnością biblioteki szkolnej
 
Regulamin
Podręczniki
List do Rodziców
ICIM
Wydarzenia:

Kubuś Puchatek
Ojciec Leon
Pluszowe misie
O ptaszkach
Spotkanie z pisarką
Spotkania muzyczne
Byliśmy w Tyńcu
Góralskie spotkanie
Kabareciarz
ETŚD 2013
Cukierek
Pluszowy miś
W Muzeum
Spotkanie autorskie
Na Rajskiej
Zakładka
BPU
Pan Cichoń
Akcje:

Podaruj książkę
Podziel się książką
 CZYTELNICY 
NA WAGĘ KSIĘGI


Najlepsi czytelnicy

 

Internetowe Centrum
Informacji Multimedialnej

Uczniowie w centrum informatycznym
Uczniowie w centrum informatycznym
Odnowiona biblioteka
Odnowiona biblioteka

 

 

     Od września 2008 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelczynie w pełni korzystają z odnowionej i wyremontowanej Biblioteki Szkolnej. Dzięki pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, jak również przy współudziale Rady Rodziców zaadoptowano część sąsiadującej sali lekcyjnej na pomieszczenie czytelni, w który utworzono Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Zostało ono wyremontowane dzięki pomocy firm CIEPŁY DOM Wojciecha Ruśniaka oraz ZELPIG Piotra Pietrzko.


      Internetowe Centra Informacji Multimedialnej to projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczony do realizacji w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych. Biblioteki spełniające określone wymogi otrzymały dobrze wyposażone pracownie multimedialne - 4 stanowiska komputerowe, urządzenie wielofunkcyjne (kopiarka, skaner, drukarka) oraz oprogramowanie multimedialne: Atlas Świata, Encyklopedię PWN, Słowniki PWN. Ze środków Rady Rodziców zakupiono biurka, wykładzinę, wymalowano wnętrze biblioteki, jak również zakupiono część regałów.

      Obecnie biblioteka to wypożyczalnia oraz nowoczesna i przytulna, chociaż niewielka czytelnia. Na miejscu można przeglądnąć czasopismo lub książkę, przygotować i wydrukować ciekawe informacje na lekcję. ICIM oferuje użytkownikom nie tylko pomoc przy wyszukiwaniu informacji. Nowe zadania polegają na umożliwieniu ich gromadzenia i archiwizowania oraz pomocy w korzystaniu z Internetu, przygotowaniu dokumentu tekstowego, prezentacji itp. Nieocenioną pomocą i fachowością wykazuje się bibliotekarz szkoły pani Halina Fidzińska, która kieruje pracą biblioteki i czytelni. Uczy i pomaga w korzystaniu z Multimedialnego Centrum Informacji. Urzeczywistnienie programu oznacza przekształcenie biblioteki w nowoczesny ośrodek dysponujący najnowszymi technikami dostępu do informacji. Będzie on służył uczniom naszej szkoły, pomagając w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w czasie ich edukacji. Z pracowni ICIM można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki.(TJ)

 


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.:  012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu