Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Informacje związane z działalnością biblioteki szkolnej
 
Regulamin
Podręczniki
List do Rodziców
ICIM
Wydarzenia:

Kubuś Puchatek
Ojciec Leon
Pluszowe misie
O ptaszkach
Spotkanie z pisarką
Spotkania muzyczne
Byliśmy w Tyńcu
Góralskie spotkanie
Kabareciarz
ETŚD 2013
Cukierek
Pluszowy miś
W Muzeum
Spotkanie autorskie
Na Rajskiej
Zakładka
BPU
Pan Cichoń
Akcje:

Podaruj książkę
Podziel się książką
 CZYTELNICY 
NA WAGĘ KSIĘGI


Najlepsi czytelnicy

 

Dzień Pluszowego Misia… ale nie tylko

          Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną  przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który świętujemy 25 listopada.  
         Dzień ten stał się pretekstem do spotkania z lekarzem weterynarii  panią  Anną Jasińską, na co dzień  pracującą  w gabinecie weterynaryjnym ANIMUS w Skawinie. Pani weterynarz towarzyszył kundelek Zuzia, która cierpliwie znosiła zainteresowanie około dziewięćdziesięciu zgromadzonych uczniów klas 0 – III.
            „
Dzień Pluszowego Misia… ale nie tylko” to kolejna z imprez        czytelniczych realizowanych w naszej szkole w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego nasz gość pięknie przeczytał fragment książki Barbary Gawryluk „Kaktus, wierny przyjaciel”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zaginionym psie Koralu, tym bardziej, że ta historia miała szczęśliwe zakończenie – pies wrócił do swojego właściciela. W życiu często bywa inaczej, schroniska pełne są zwierząt niechcianych, ale równie często zagubionych. Dlatego pani weterynarz apelowała do dzieci, by oznakowały swoich ulubieńców: każdy pies powinien mieć obrożę ze znaczkiem identyfikacyjnym, który nieodpłatnie można otrzymać w ramach projektu „Bezpieczny Zwierzak” realizowanego w naszej gminie.

           Następnie przyszedł czas na swobodne wypowiedzi dzieci, bo jak się okazało prawie każdy ma w domu kota lub psa i każdy chciał opowiedzieć, jak się nimi opiekuje i jak z nimi spędza wolny czas. Dzieci wiedzą, że psa należy wyprowadzać na spacer i to jak powiedziała Dominika z 3a „nie do pierwszego krzaka, tylko przynajmniej pół godziny”. Pani Ania tłumaczyła, kiedy i jak kąpać psa i kota, że duży pies może mieszkać w budzie, ale bez łańcucha – bo w dzisiejszych czasach łańcuch to wstyd!
           Pytań było wiele, a stan wiedzy dzieci o zwierzętach domowych pani weterynarz oceniła na przynajmniej dobry.
           Na koniec ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Mój przyjaciel pies, mój przyjaciel kot”. Piękne, kolorowe i zabawne prace, które licznie wpłynęły na konkurs były tłem dla całej uroczystości.


 HF


 
Zobacz w Galerii zdjęcia z imprezy
 


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.:  012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu