Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
 

Sukces szkolnego teatru „Groszek”
Występ w Krakowie

      Trwały jeszcze ferie, gdy do szkoły dotarła informacja o konkursie recytatorskim „Posłuchajcie, oto bajka…” – poezja i proza oraz konkurs na inscenizację bajki - organizowanym przez Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie. Po powrocie do szkoły i krótkiej naradzie członkowie szkolnego teatrzyku „Groszek” - uczniowie klasy I i IV wspólnie z opiekunem - panią Danutą Wicher, postanowili wziąć w nim udział. Kryterium dotyczące czasu trwania spektaklu sprawiło, że zdecydowano się na wystawienie teatrzyku lalkowego pt: „Szewczyk Dratewka” wg Janiny Porazińskiej z następującą obsadą:
szewczyk Dratewka - Zuzanna Stokłosa i Lena Poniedziałek, Mateusz Zięba
wiedźma – Hubert Tyrka, Jakub Lelek, Małgorzata Franczuk
królewna – Aleksandra Ruśniak, Małgorzata Franczuk
mieszczka – Agata Ziaja
mieszczka – Kinga Badura
kaczki – Olga Poniedziałek, Gabrysia Czopek, Agata Ziaja
mrówki – Gabrysia Czopek, Jakub Lelek
pszczoły – Emilka Lelek, Mateusz Zięba, Gabriela Czopek
narrator – Marta Maciaszczyk
reżyseria, dobór muzyki i scenografia – Danuta Wicher

     Pracy było jak zawsze bardzo dużo. Ale nikt nie narzekał. Łączyła wszystkich niezwykła, tajemnicza magia teatru. Ożywianie jawajki, pacynki, kukiełek, marionetek i lalek do teatrzyku cieni oraz tworzenie scenografii było nie lada wysiłkiem, ale jednocześnie dawało tak wiele frajdy, że z niecierpliwością czekano na kolejne próby.

Występ w Krakowie      Nadszedł dzień konkursu. Kiedy już udało się zapakować całe teatralne wyposażenie, mali aktorzy zajęli miejsca w busie i ruszyli na spotkanie z przygodą. Były emocje, trema, drżenie rąk i wypieki na podekscytowanych buziach. A kiedy już spektakl się rozpoczął, znowu wszyscy byli jedną aktorską rodziną. I lalki i aktorzy żyli w swoim baśniowym świecie i robili to co do nich należało.

     Prawdziwe, szczere brawa i słowa wyjątkowe, pełne uznania , którymi jury nagrodziło występ, malowały radość i dumę na twarzach aktorów teatrzyku „Groszek”. Wspaniała przygoda zakończyła się sukcesem. Teatrzyk „Groszek otrzymał nagrodę specjalną i zastał zaproszony do wystawienia inscenizacji „Szewczyka Dratewki” razem z Teatrem Otwartym w kinoteatrze „Wrzos” 13 kwietnia o godzinie 14.00. Będzie to wielkie wydarzenie dla małych aktorów – występ na scenie prawdziwego teatru.

     W tym samym konkursie, w części dotyczącej recytacji wzięła udział Lena Poniedziałek z klasy pierwszej, prezentując wiersz J. Tuwima „Dżoncio” i zajęła II miejsce.

     Konkurs „Posłuchajcie, oto bajka” trwał przez dwa dni, a wzięło w nim udział 259 uczestników ze szkół podstawowych z Krakowa i jego okolic.Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom
serdecznie gratulujemy!SPZelSzkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu