Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Dzień Babci i Dziadka


ZELCZYNA

 „ Wszystkie wnuki, nawet duże, nawet takie po maturze
Nawet takie z długą brodą aż po pas
WSZYSCY – niech do babci lecą z kwiatkiem i zaniosą na dokładkę tę piosenkę
którą śpiewa każdy z nas ….”
               
Takie i inne słowa wierszy i piosenek prezentowały przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Zelczynie na uroczystości Dnia Babci i Dziadka w dniu  15 stycznia 2010 roku.
             Kolorowe roztańczone lalki, oraz sprytne pajace organizowały bal karnawałowy z pomocą roztargnionego Misia Uszatka. Zebrani goście: Babcie i Dziadkowie, panie:  dyr. Teresa Dąbrowska i Jolanta Franczuk oraz rodzice – wszyscy podziwiali aktorskie możliwości maluchów.
Po części oficjalnej – podczas poczęstunku, dzieci dały upust własnej inwencji – z radością improwizowały tańce i pozowały do zdjęć.
Spotkanie przebiegło w atmosferze radości i swobodnej zabawy …– i o to właśnie chodziło. Życzenia obecnym na spotkaniu seniorom złożyły: dyrektor szkoły - Teresa Dąbrowska i  wychowawczyni - Barbara Lelek.
Uśmiechy na twarzach wzruszonych Dziadków i słowa „..mamo jak fajnie było…” to najlepsza nagroda za prace nauczyciela włożoną w organizowanie takiej imprezy.
Serdecznie dziękuję wszystkim tym Rodzicom, którzy z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach i podczas uroczystości, a zaproszonym Gościom za udział i miłe słowa.
Dziękuje także „ cioci Justynce” od Michałka i Roksanki, która zdobyła i pomogła nam pięknie udekorować upominki dla Babć i Dziadków.
Wych. „0” Zelczyna
Barbara Lelek


OCHODZA

          Babcia i Dziadek, bardzo kochani przez swoje małe i większe pociechy. Z okazji Ich święta składamy Im najserdeczniejsze życzenia: zdrowia (przede wszystkim!), szczęścia, radości, a także pociechy ze wszystkich wnuków oraz prawnuków...

          Na ten dzień czekały z niecierpliwością również przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy.  W ich sercach Babcie i Dziadkowie  zajmują szczególne miejsce. Dziadkowie to przede wszystkim nieocenieni nauczyciele życia. Kiedy wnuczęta są małe, pokazują im świat, zaczynając od opowieści o tym, co dzieje się za oknem. Potem przychodzi czas na poznawanie literek, czytanie, wycieczki, nierzadko też wspólną pasję. Babcia i Dziadek przekazują też maluchom ich własne tradycje rodzinne i historię najbliższej okolicy. Wiedzą, jak wyglądał świat przed półwieczem, potrafią odtworzyć drzewo genealogiczne rodziny. Tak więc bycie Babcią i Dziadkiem wcale nie jest łatwe…
       Symbolicznie, raz w roku szczególnie podkreślamy wyjątkowość ról Babci i Dziadka. Ich Święto  to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Dziadków. To czas pełen wzajemnych uśmiechów, życzliwości, wzruszeń i radości. To także okazja do spotkania, obejrzenia swoich kochanych wnucząt w roli aktorów, piosenkarzy czy tancerzy.

          17 stycznia 2010r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy, chcąc zabłysnąć przed gośćmi, stanęły na wysokości zadania. Przygotowany przez nich program artystyczny rozpoczął się od uroczystego wjazdu Pani Zimy przy dźwiękach utworu A. Vivaldiego pt. „Zima”. Potem było coraz barwniej i weselej, bo na scenie pojawiały się wciąż nowe postaci: pląsające do melodii z „Jeziora Łabędziego” P. Czajkowskiego muchomorki, rude wiewiórki, które zaprezentowały swoje zdolności taneczne i wokalne, pojawiły się też kwiaty będące znakiem miłości w czasie wielu uroczystości.   

           Czterej chłopcy, nasze przedszkolne „rodzynki”, wystąpili jako: dobosz, leśny dziadek, strażak i kominiarz. Nieco później przemienili się w dziadków do orzechów, rozbawiając całą publiczność. Niestety, na uroczystości zjawili się też niechciani goście: nuda, kłótnia i psota. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. To Pani Zima wybawiła nas z opresji i odczarowała złe postaci w zgodę, ciekawość i pogodę.
          Bardzo ważnym elementem naszej uroczystości było wspólne śpiewanie. Honorowi goście otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki, które zawierały stare, ludowe piosenki: „Czerwone jabłuszko”, „Szła dzieweczka do laseczka” czy „Koło mego ogródeczka”. Do śpiewu przygrywał pan Artur Ciepły i Grzegorz Wilkosz z zespołu „Akord”, którym bardzo serdecznie dziękuję.     
          Po części artystycznej i gromkim „Sto lat” dzieci złożyły Babciom i Dziadkom życzenia, wręczyły własnoręcznie wykonane laurki „Gwiazdeczki” i prezenty: dla Babci - szklane bombki, a dla dziadka - mozaikową podkładkę pod napoje.
          Podczas uroczystości panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Na twarzach naszych gości widać było radość i wzruszenie (w oku niejednej Babci pojawiła się łezka).
Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie Pani Teresa Dąbrowska, która złożyła honorowym gościom najserdeczniejsze życzenia.
          Jak co roku w przygotowanie uroczystości byli bardzo zaangażowani rodzice, za co jestem wdzięczna i dziękuję. Osobne podziękowanie kieruję do sołtysa, Pana Piotra Kucharczyka, za udostępnienie sali świetlicy wiejskiej oraz do Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Marii Sekuły, za wypożyczenie zastawy stołowej.


Aleksandra Jankowicz - wych. "0" Ochodza
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu