Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Babcia i Dziadek 
to nasze skarby”

Babci i Dziadkowi zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Dobrze pamiętamy smak ciast pieczonych przez Babcie, zapach kwiatów z Jej ogrodu. Nikt tak jak Babcia nie opowiada bajek, nie śpiewa kołysanek. Niektórzy Dziadkowie byli pierwszymi nauczycielami jazdy na rowerze, czy gry w piłkę. Z oddaniem zajmują się wnukami, a niejednokrotnie są podporą dla całej rodziny.
„Dzień Babci i Dziadka” to piękne święto, szczególnie uroczyście obchodzone przez przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy. 23 stycznia zaprosili swoich najbliższych na uroczystość do świetlicy wiejskiej.
Swoją obecnością zaszczyciła uroczystość pani dyrektor Teresa Dąbrowska, która złożyła honorowym gościom najserdeczniejsze życzenia.
Dla gości była to niezwykła okazja do zapoznania się z umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi swoich pociech. Toteż z uwagą i wzruszeniem przyglądali się ich poczynaniom scenicznym.
Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Jankowicz przygotowały bogaty program artystyczny.
Przez całą uroczystość przewijały się wiersze, piosenki, tańce a także żarciki, których bohaterami byli oczywiście babcie, dziadkowie i wnuki.
O tym, że zdrowie najbliższych nie jest dzieciom obojętne, przekonaliśmy się podczas teatrzyku „Jarzynowy stragan”. Wnuki radziły co trzeba robić aby być zdrowym przez długie, długie lata. Zachęcały: „ Jedzcie owoce i jarzyny, bo w nich mieszkają witaminy. A  kto je lekceważy musi chodzić do lekarzy.”
Nasze przedszkolaki już teraz uczą się jak należy dbać    o środowisko tak, aby wnuki naszych wnucząt mogły żyć w nieskażonym świecie. W krótkiej scence „Miała Babcia krowę” zaapelowały do gości  aby dbali o czystość wody  i powietrza.
Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, szkatułek z koralami, aniołki. Z radością przyjmowali słodkie całusy i życzenia płynące z małych ale gorących serc.
Goście byli pełni uznania dla małych artystów, na ich twarzach można było zaobserwować uśmiech, radość, dumę    i wzruszenie.
Nawet zła Baba Jaga oczarowana występami podarowała Babciom i Dziadkom zaczarowane jabłuszka, które tak pieczołowicie strzegła, a na dodatek zamieniła się w dobrą wróżkę, tańczyła i śpiewała razem z dziećmi.
W przygotowanie uroczystości zaangażowane były nie tylko dzieci ale także ich mamy, którym składam gorące podziękowania.
Osobne podziękowanie kieruję do sołtysa wsi pana Piotra Kucharczyka i Rady Sołeckiej za udostępnienie świetlicy wiejskiej oraz pani Marii Sekuły Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich za wypożyczenie zastawy stołowej.
 
To spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci dziadków, ale też i dzieci, które były zadowolone i szczęśliwe, że gościły ukochaną Babcię i Dziadka.
Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, bliższego poznania się. Była tez pouczającą lekcją dla dzieci – by zawsze pamiętały o swoich dziadkach, nie tylko w dniu ich święta.
                Do zobaczenia za rok! Wszystkiego Najlepszego!!!
 
Aleksandra Jankowicz
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu