Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Spotkanie z Księdzem Biskupem  

Powitanie księdza biskupa

    "Gorąco witamy Jego Ekscelencję w naszej szkole!
     Twoje - Księże Biskupie - odwiedziny są dla nas wielkim zaszczytem. Nasza radość z Twojej wizyty wynika z kilku faktów: przynosisz ze sobą przede wszystkim Boże Błogosławieństwo, a więc uświęcasz naszą szkołę - tę małą łódeczkę, mającą nieco baśniowy wygląd, chociaż dźwigającą swoje problemy. Przynosisz ze sobą także trochę świata — powiew ciepłego wiatru z placu Świętego Piotra, niezapomniane chwile audiencji u Jana Pawła II, wzruszające pielgrzymki papieża do ojczyzny... Przynosisz także piękne i mądre słowa - słowa, które tworzą. Warto posłuchać tego, co mówisz, warto się temu przyjrzeć, zbliżyć wzrok, słuch i serce do Twoich słów, w których tyle jest ewangelicznej prawdy, a słowa Ewangelii to przecież nadzieja, siła, grunt pod nogami, stały ląd.
     Ciesząc się z Twojej wizyty pragniemy złożyć Ci najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, siły w dźwiganiu nielekkich obowiązków, a przede wszystkim obfitych Łask Bożych."

Biskup przyjmuje życzenia i kwiaty

 

 

     Zacytowanymi wyżej słowami młodzież i dzieci przywitały Jego Ekscelencję księdza Biskupa Kazimierza Nycza, który w ramach wizytacji kanonicznej parafii Krzęcin odwiedził również naszą szkołę.

Była również wspólna modlitwa

 

     Ksiądz biskup skierował do wszystkich swoje słowo, w czasie którego odwołał się do osby Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomniał Papieża jako chłopca, który chodził do szkoły i uczył się wielu przedmiotów i wielu języków. Wtedy wydawały się niektóre przedmioty zupełnie niepotrzebne. Kiedy jednak Karol Wojtyła został Papieżem -wszystko nagle się przydało. Dlatego każdy powinien pilnie uczyć się w szkole, bo kto wie, jakie zamiary i plany ma wobec każdego Pan Bóg.

Ksiądz biskup udziela błogosławieństwa 

 

     Bp Kazimerz Nycz zwrócił także wszystkim szczególną uwagę na modlitwę, jako potężną siłę i pomoc w nauce oraz pracy nad sobą. Na koniec spotkania udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

A potem było wspólne spotkanie przy kawie

 

 

     W drugiej częsci wizyty w szkole Ksiądz Biskup spotkał się z pracownikami szkoły. Poruszał problemy wychowania, trudnej pracy z młodzieżą, niszczenia rodziny jako podstawowej komórki zajmującej się dobrem dziecka. Podziękował także za bardzo dobrą współpracę, jaka układa się pomiędzy szkołą a parafią.

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu