Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Wizyta księdza biskupa Jana Zająca

Księże Biskupie!
Z radością pragnę, w imieniu wszystkich moich koleżanek i kolegów, powitać Cię  w naszej szkole. Wizyta tak Dostojnego Gościa sprawia, że zwykły poniedziałek staje się trochę dniem świątecznym. Księże Biskupie, zgromadziliśmy się tutaj na spotkanie z Tobą, odświętnie ubrani, w świątecznych nastrojach, trochę onieśmieleni, a jednocześnie ciekawi tego wszystkiego, co nam powiesz. Czujemy się zaszczyceni faktem, że odwiedzasz naszą szkołę, że chcesz nas zobaczyć, poznać i przekazać nam cząstkę swej wiedzy i doświadczenia. Słowa mają wielką siłę wtedy, kiedy są prawdziwe i płyną prosto z serca, a więc spotkanie z Tobą, Dostojny Gościu, zapewne nie tylko będzie zdobić karty kroniki szkolnej, ale na długo pozostanie w naszej pamięci.  
Mamy niewiele lat, dopiero uczymy się świata, dlatego tak cenne są dla nas spotkania z  wyjątkowymi Nauczycielami. Chcemy Ci więc gorąco podziękować za przybycie do Zelczyny, za ten szczególny podarunek dla nas.”
 
Takimi słowami, w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, przywitała księdza biskupa Alicja Boroń z klasy szóstej. Dostojny Gość rozmowę z dziećmi rozpoczął od zwrócenia uwagi na sens powtarzającego się wielokrotnie, także w powitalnej piosence, słowa „Gość”, które wolałby zastąpić słowem „domownik”. „Dostojny Gość” to ktoś oddalony, nieobecny na co dzień, a on chce być wśród dzieci, blisko nas, chce żyć sprawami naszej szkoły. Bardzo się to wszystkim spodobało i od razu wzbudziło nieskrywaną sympatię do księdza biskupa.
Po spotkaniu z dziećmi ksiądz biskup oraz towarzyszący mu księża – proboszcz parafii krzęcińskiej ksiądz Zdzisław Budek i nasz katecheta, ksiądz Krzysztof Grabiec – spotkali się ze wszystkimi pracownikami szkoły. Przede wszystkim należy podkreślić otwartą atmosferę pełną obopólnej serdeczności. Rozmawiano bardzo swobodnie na różne tematy, a po zakończeniu rozmów wspólnie odmówiono modlitwę i ksiądz biskup udzielił swego pasterskiego błogosławieństwa. Każdy też miał okazję, by uścisnąć dłoń biskupa i otrzymać na pamiątkę obrazek przedstawiający Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

     Tę krótką, ale jakże intensywną wizytę z całą pewnością zachowamy przede wszystkim w swej pamięci. Dzięki temu, będzie można wracać do tego spotkania z Naszym Domownikiem w każdej chwili zwyczajnego dnia, ale także w  momentach słabości.

Zenon Michalski

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu