Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Babcia i Dziadek

– czarodzieje codzienności

 

            Niewątpliwie przywilejem dzieciństwa jest obecność Babci i Dziadka. To oni potrafią pocieszyć, nierzadko są lepszymi powiernikami niż rodzice. Dziadków i wnuczęta łączy niezwykła więź, która sprawia, że dzieciństwo staje się magicznym czasem. Dziadkowie znają przecież życie, a jednocześnie zyskali do niego spory dystans – mogą zatem podsunąć dobre rozwiązania. A często po prostu przytulą, pocieszą i poczęstują czymś smacznym. Na dziecięce rany taki „plaster” zazwyczaj wystarcza, a ten niezwykły „czar codzienności” działa nawet w dorosłym życiu.
           Nie dziwi zatem, że dzieci w te styczniowe dni pamiętają o swoich Dziadkach. Wiedzą, że z otrzymane od nich dobro i ciepło warto i trzeba dziękować. Tak było również w tym roku w Szkole Podstawowej w Zelczynie.
           Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły – dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie, Ochodzy i Facimiechu. W przygotowanie uroczystości zaangażowane są nie tylko dzieci ale także ich rodzice, którym wychowawczynie : Barbara Lelek, Aleksandra Jankowicz i Barbara Sekuła składają serdeczne podziękowania.
           Swoją obecnością zaszczyciły uroczystość panie dyrektorki.W Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy i Facimiechu gościła pani dyrektor Teresa Dąbrowska, a w Zelczynie wicedyrektor pani Jolanta Franczuk, które złożyły dostojnym gościom najserdeczniejsze życzenia.
           Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie przedstawiły swoim Babciom i Dziadkom scenkę teatralną pt. „Cztery pory ma rok cały”. Kolorowo ubrane i energiczne pory roku usiłowały nakłonić upartą zimę, która na stałe chciała zamieszkać w lodowym domku do odejścia. Wszystko skończyło się dobrze. Zima dała się zaprosić do helikoptera i razem z bałwankami odleciała – aby wrócić ponownie za rok. Następnie odbył się pokaz tańców towarzyskich oraz poczęstunek.

            Na scenie w Świetlicy Wiejskiej w Ochodzy pojawiły się kolorowe laleczki, wesołe pajacyki i zaspany miś w przedstawieniu pt. „Bal w pokoiku lal”. Gości zachwycił szeroki wachlarz umiejętności dzieci, które śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze oraz grały na instrumentach perkusyjnych.
           Bogaty program artystyczny uzupełnił egzamin „Wiem wszystko o swoim wnuku”, który wszyscy dziadkowie zdali celująco. Podczas uroczystości przygrywał pan Artur Ciepły i Grzegorz Wilkosz z zespołu „AKORD”, którym serdecznie dziękujemy.
           Osobne podziękowania należą się sołtysowi wsi panu Piotrowi Kucharczykowi za udostępnienie świetlicy wiejskiej oraz Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich pani Marii Sekule za wypożyczenie zastawy stołowej.

            Dzieci z Facimiecha wystąpiły w pięknych krakowskich strojach. Ku uciesze zebranych maluchy żwawo zatańczyły w rytm krakowiaka. Recytacje okolicznościowe przeplatały się z piosenkami, które radośnie oklaskiwali dostojni Goście.

           Wszystkie Przedszkolaki nie tylko zadedykowały Babci i Dziadkowi swoje występy, ale także wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni i dumni ze swoich wnucząt, a dzieci zadowolone i szczęśliwe, że gościły ukochaną Babcię i Dziadka.
           Na pewno ten wyjątkowy dzień zostanie na długo w pamięci nie tylko Dziadków, ale i wszystkich przedszkolaków.Więcej zdjęć można obejrzeć w GALERII
 

Aleksandra Jankowicz

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu