Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

W Zelczynie też czytamy dzieciom!


Dzieci były zasłuchane

     Od września 2004 roku Szkoła Podstawowa im. W. Goetla w Zelczynie z inicjatywy Biblioteki szkolnej uczestniczy w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowanej przez Fundację ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego. Jedną z akcji tej kampanii jest „V Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” - impreza czytelnicza, która odbyła się w naszej szkole 8 czerwca .
     Celem imprezy było propagowanie głośnego czytania. Niemniej ważne było wskazanie dzieciom przykładu człowieka dorosłego, który sam czyta, bo chcemy wychować młodych ludzi dla których czytanie jest nie tylko potrzebą, ale i przyjemnością. Dla wielu z nich doświadczenia z czytaniem kojarzą się z przymusem i nudą, dlatego na imprezę zaprosiłyśmy przedstawicieli kilku zawodów, ludzi z którymi dzieci spotykają się w innych okolicznościach i sytuacjach. 

Dorośli czytali najmłodszym         Przez ponad godzinę uczniowie klas Ib i II słuchali przygód „Kubusia Puchatka” A. Milne, czytanych przez zaproszonych gości: panią Annę Kudelę - emerytowaną nauczycielkę języka polskiego LO w Skawinie, panią starszy aspirant Komisariatu Policji w Skawinie - Barbarę Gadzińską, pana Edwarada Płonkę inspektora Straży Miejskiej w Skawinie, panią Danutę Zięcik woźną w naszej szkole, pana Tadeusz Kozła strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczowie, panią Beatę Cichoń pielęgniarkę z Przychodni Zdrowia w Skawinie i jednocześnie mamę Krzysia z klasy II oraz panią Jadwigę Smal- nauczycielkę języka angielskiego. 

Wszyscy byli bardzo zadowoleni     Wszyscy uczestnicy imprezy podkreślili zainteresowanie jakie wzbudziła taka forma czytania. Dzieci były wyjątkowo grzeczne i skupione. Nie wiadomo, czy sprawił to czar i humor Kubusia Puchatka, czy też goście w mundurach i strojach służbowych wzbudzili respekt i zainteresowanie maluchów.
     Badania naukowe dowodzą, że głośne czytanie dzieciom: wycisza, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania, buduje więzi pomiędzy dorosłym i dzieckiem.
     Dlatego, za Fundacją ABCXXI, apelujemy do rodziców: czytajcie swoim dzieciom! 20 minut dziennie! Codziennie!


E. i H.
Czerwiec 2006

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu