Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

BAŚNIOWA KAPELA

 

    „Zróbmy coś dobrego” - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbył się koncert zespołu „Baśniowa Kapela”. Organizatorem koncertu była Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie. Jej dyrektor mgr Michał Grzeszczuk zachęcał dzieci do czytania książek i korzystania z biblioteki, nie tylko szkolnej ale także i miejskiej.
     Na występ zostały zaproszone dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Zelczynie oraz SP w Krzęcinie i SP w Pozowicach. Po powitaniu przybyłych gości przez panią dyrektor mgr Teresę Dąbrowską rozpoczęły się występy. Aktorzy wcielając się w postać Emilki i Arka, uczyli  radzić sobie z problemami jakie spotykają dzieci w codziennym życiu. Uczniowie brali czynny udział w koncercie. Wraz z wykonawcami śpiewali piosenki, tańczyli, przywoływały dobre anioły, a nawet wcielali się w rolę głównych bohaterów. Wszyscy świetnie się bawili.

     Po obejrzeniu występu Baśniowej Kapeli odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Artyści spisali się na medal. Bardzo dobrze zachęcali do wspólnego śpiewania piosenek, które były wesołe i rytmiczne. Przygody Arka i Emilki opowiadali znakomicie. Jestem zadowolona z ich występu.
Ola kl. III b

     Na występie Baśniowej Kapeli podobało mi się to, że było wesoło. Razem z aktorami tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki i klaskaliśmy w dłonie. Najbardziej podobało mi się to jak przedstawiający poprosili na scenę dwoje dzieci by na chwilę zagrali rolę Emilki i Arka. Ich zadaniem było przebrać jednego z artystów w bobasa. Założyli mu czapeczkę, śliniaczek i dali mu cumelka. Potem wszyscy śpiewa-liśmy piosenkę o bobasku.
Agnieszka kl. III a

     Naszą szkołę odwiedził zespół Baśniowa Kapela. Występ rozpoczął się próbą. Ćwiczyliśmy różne piosenki i wiersze, które miały się pojawić w dalszej części przedstawienia. Na początku wszyscy byli nieśmiali, ale później uczniowie ożywili się. Baśniowa Kapela opowiadała o dwójce dzieci, które miały różne problemy. Ich przyjacielem był anioł, który pomagał im w różnych sytuacjach. W trakcie przedstawienia śpiewaliśmy piosenki, których wcześniej nauczyliśmy się. Było miło i przyjemnie. Przedstawienie zakończyło się piosenką i wielkimi brawami.
Jagoda kl. III b

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu