Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Spotkanie ze św. MikołajemSpotkanie ze świętym Mikołajem

      „Czy wierzycie w Mikołaja, dzieci?
Ja tam wierzę. W noc grudniową, właśnie
kiedy gwiazdy świecą jak najjaśniej,
idzie z nieba do Was dobry Święty.
Idzie niebem tak, jakby przez las
pełen chmurek, obłoków i gwiazd.”


L.Krzemieniecka


      Pierwsze dni grudnia dla dzieci z przedszkoli w Ochodzy i Facimiechu oraz dla całej gromady uczniów Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie upłynęły w atmosferze gorączkowych przygotowań na spotkanie dostojnego gościa. Wychowawczynie dobierały wiersze i piosenki, a dzieci chętnie podjęły trud nauki przydzielonego repertuaru. Z zapałem wszyscy urządzili sale, w których podjęto św. Mikołaja.
      5 XII – środa rano, dzieci w przedszkolu w Ochodzy bardzo grzeczne, uśmiechnięte, ale i pełne strachu oczekiwały na św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Tak, to ten dzień, na który czekały cały rok. Witały św. Mikołaja gorąco i przyjaźnie. W miłej atmosferze minął czas rozdawania słodyczy i upominków.
      W Szkole Podstawowej w Zelczynie też udzieliła się świąteczna atmosfera. Uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawców wyczekiwali na przybycie św. Mikołaja. Na przygotowanej na ten dzień hali gimnastycznej trwały jeszcze ostatnie nerwowe przygotowania na ten ważny moment. Dzieci z uwagą nasłuchiwały. Przybycie gościa oznajmił używając złotego dzwoneczka piękny Aniołek. Za nim na hale wpadł diabełek, który dokuczał wszystkim zebranym dzieciom. Nareszcie! W towarzystwie księdza wchodzi dostojnym krokiem św. Mikołaj. Pani dyrektor Teresa Dąbrowska powitała Gościa dziękując za pamięć o jej dzieciach.
      Uczniowie rozpoczęli spotkanie radosnym śpiewem. Mikołaj opowiadał dzieciom o przygotowaniach do tego ważnego dnia. Zmęczony, ale radosny wysłuchiwał wierszy przygotowanych na tę okazję przez uczniów klasy drugiej. Dziatwa z zadowoleniem odbierała podarki od Mikołaja, czasami szepcząc mu coś do ucha, przytulając się i dziękując z łezką wzruszenia w oku. Wychowawczynie z wielką radością obserwowały swoich uczniów.
      Radosna atmosfera dobiegła końca. Na zakończenie każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem. Dla nas skończyła się najbardziej oczekiwana uroczystość, a Mikołaj udał się na spotkanie z dziećmi do Facimiecha. Gorąca atmosfera powitań, rozdawania prezentów i w tym pięknym przedszkolu towarzyszyła wszystkim zebranym. Bawiliśmy się wszyscy doskonale. To spotkanie ze Świętym Mikołajem dało wszystkim dzieciom prawdziwe chwile radości.

     Dziękujemy za odwiedziny Świętemu i czekamy na Niego za rok!


Elżbieta Czechowicz

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjeć z tej uroczystości - wejdź do GALERII

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu