Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Otwarcie przedszkola po remoncie


     We wtorek 8 grudnia 2009 roku odbyło się uroczyste spotkanie w Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy, na którym dokonano otwarcia przedszkola po generalnym remoncie, trwającym od 1 września do 16 listopada. Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie – inż. Adam Najder, proboszcz parafii Krzęcin – ks. kanonik Zdzisław Budek, pani Małgorzata Sekuła – przedstawicielka Rady Sołeckiej wsi Ochodza, pan Franciszek Poniedziałek – właściciel firmy remontowo – budowlanej FRANKO oraz rodzice i dziadkowie wychowanków uczęszczających do miejscowego przedszkola.

     Spotkanie poprowadziła dyrektor szkoły Teresa Dąbrowska, która witając zebranych Gości wyraziła wszystkim wdzięczność za zaangażowanie i wkład pracy jaki wnieśli podczas prac remontowych:
„W okresie 2 i pół miesiąca nasze przedszkole stało się nowym obiektem i teraz w świetnych warunkach przyjdzie czas na realizację założeń reformy oświatowej. Warunki dopasowane bowiem zostały do rozwoju młodszych dzieci przedszkolnych. Gdyż jak wiemy już niedługo dzieci 6-letnie będą rozpoczynały naukę w szkole. Myślę, że w tym przedszkolu dzięki decyzji Pana Burmistrza, wysokim wkładzie finansowym, dzieci otrzymują wspaniałe warunki zabawy i pracy.  To co było do tej pory marzeniem – stało się rzeczywistością. Zasadne wydają się być słowa brazylijskiego teologa i księdza Heldera Camary - „Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości”. Mając na uwadze, że dzisiaj poświęcony obiekt wyremontowany został przy zaangażowaniu wielu osób i instytucji pragnę dziś podziękować tym wszystkim z Państwa, którzy w sposób szczególny przyczynili się do wszelkich prac i zabiegów w czasie realizacji tego przedsięwzięcia."
 
     Dzięki staraniom Burmistrza Adama Najdera generalny remont budynku przeprowadzony został w bardzo krótkim czasie. Wymieniono strop, drzwi, wykonano nowe szerokie schody spełniające wymogi bhp, wykonano wentylację, nową instalację elektryczną  powiększono korytarz przedszkolny oraz pomalowano w ciepłych słonecznych barwach wnętrze, co sprawia wrażenie miejsca przytulnego, sprzyjającego rodzinnej atmosferze i zabawie. Wykonano również gazowe centralne ogrzewanie, dzięki czemu zawsze w okresie jesienno-zimowym będzie ciepło i przytulnie.
     Remont przedszkola stał się, w trosce o dzieci, zadaniem priorytetowym Burmistrza. Środki przeznaczone na ten cel pozwoliły wykonać prace w szybkim tempie i na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie prace remontowe, wykonywane przez firmę budowlaną FRANKO, pana Franciszka Poniedziałka, na bieżąco były omawiane i konsultowane, by remont nie przedłużał się. W tym czasie dzięki gościnności i życzliwości pana Piotra Kucharczyka i Rady Sołeckiej z Ochodzy dzieci uczęszczały na zajęcia do świetlicy wiejskiej udostępnionej na czas remontu.
     Wszystkim osobom gorąco podziękowały przedszkolaki, które wręczyły bukiety kwiatów, a na koniec przedstawiły przygotowany pod kierunkiem pani Aleksandry Jankowicz ciekawy i barwny program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Nawet mała zielona gąsienica wzbogaciła program udając się na wycieczkę do miasta. Zebrani nagrodzili brawami małych artystów, a pani Aleksandra otrzymała szczególne podziękowania od rodziców i pani dyrektor za wielkie zaangażowanie i szczególnie wyróżniającą pracę na rzecz dzieci.


W GALERII można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.
 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu