Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Ślubowanie

Nadszedł długo oczekiwany przez pierwszoklasistów, wyjątkowy szkolny dzień. To dzisiaj, w dniu 14 października 2010 roku mieli zdać swój pierwszy egzamin. To właśnie dzisiaj mieli złożyć uroczyste ślubowanie i zostać pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie. 
 Jak co roku, wszystko odbyło się w uroczystej oprawie. Dziewczynki i chłopcy odświętnie ubrani, z bijącymi mocniej niż zwykle sercami, zajęli miejsca na scenie wielkiej szkolnej hali. Wzruszeni rodzice, zaproszeni nauczyciele oraz przedstawiciele szkolnej braci uczniowskiej usiedli na widowni. Pierwszoklasiści z podekscytowaniem oczekiwali na to co miało się wkrótce wydarzyć. I wszystko potoczyłoby się zgodnie z wcześniej ustalonym scenariuszem, gdyby nieoczekiwanie dla dzieci, nie zjawiły się na hali  nieco spóźnione i niespodziewane postaci. Była to panująca nam wszechobecnie  Jesień i jej druh Październik. To właśnie oni pomogli udowodnić wszystkim obecnym, że ci chłopcy, te dziewczynki to już nie są przedszkolaki to naprawdę są pierwszaki. Pomimo zaskoczenia uczniowie klasy pierwszej coraz pewniej krok po kroku rozwiązywali kolejne zadania. Nie zawsze było łatwo i nie od razu przychodziła do głowy właściwa odpowiedź. Ale udało się ! Udowodnili, że potrafią wspólnie pracować, że zdążyli się poznać i tworzą zespół, że umieją rozwiązywać rebusy i napisać ukochane słowo mama, że potrafią wspólnie śpiewać, akompaniując sobie przy tym na instrumentach perkusyjnych. Tak niewiele i wiele tak. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywali w nagrodę od Jesieni kolorowy, jesienny listek. 

Kolorowy bukiet liści zebrali pierwszoklasiści.
Każdy listek niech potwierdzi, że egzamin zadali pierwszy.
My byliśmy dziś świadkami,
że z maluchów przedszkolaków
wszyscy stali się uczniami.
 
               Właśnie tak  Jesień oznajmiła zebranym, że ceremonię ślubowania czas najwyższy zacząć. I tym razem wszystko potoczyło się z planem. Uczniowie odziani zostali w specjalne na tę okazję stroje i złożyli uroczyste ślubowanie. Ceremonię poprowadziła przewodnicząca szkoły Jagoda Kurpiel.
Po ślubowaniu dyrektor szkoły pani Teresa Dąbrowska dokonała pasowania każdego pierwszaka na ucznia. I nie brakowało uśmiechów, przejętych spojrzeń, radości w oczach dzieci i łez wzruszenia w oczach rodziców. 
Nim uroczystość dobiegła końca pani dyrektor złożyła uczniom klasy pierwszej gratulacje oraz życzenia zaprezentowane w wyjątkowej formie ciepłego i wzruszającego wiersza. Tradycyjnie były także życzenia od starszej braci uczniowskiej przekazane przez Jagodę, a także życzenia od rodziców, które w ich imieniu złożyła mama pierwszoklasistki, a nasza koleżanka Jolanta Franczuk. Po tej jakże oficjalnej części pierwszaki udały się do swojej klasy, gdzie czekały na nich pamiątkowe upominki i pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
            Na zakończenie należy wspomnieć o życzeniach z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, które złożyła wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom naszej szkoły pani dyrektor Teresa Dąbrowska. Równie szczere życzenia przekazała przewodnicząca Rady rodziców oraz przewodnicząca samorządu szkolnego.


Danuta Wicher

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu