Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Piknik  rodzinny w Zelczynie

 

            Serdecznie witamy Szanownych Państwa na pikniku rodzinnym i zapraszamy do wspólnej zabawy – w taki sposób przywitali gości konferansjerzy z klasy czwartej, Gabrysia i Konrad, otwierając tym samym część artystyczną imprezy zorganizowanej w końcu maja, w sobotni, słoneczny i bezchmurny dzień. Pomysł, by przeprowadzić taką imprezę pod gołym niebem na małym boisku szkolnym obok hali sportowej, sprawdził się znakomicie. Scenę główną tworzył dywanik, biegnący przez całą szerokość placyku oraz pionowo ustawiona dekoracja, natomiast widownię podzielono na dwie części. Pierwszą stanowiły rzędy krzeseł usytuowane najbliżej sceny, drugą zaś rzędy stołów i ław. Te nieco dalsze miejsca, rzecz jasna, umożliwiały rodzicom zarówno podziwianie występów swych pociech, jak i konsumpcję tego, co oferował bufet pod namiotem i słusznych rozmiarów grill. Odkryto także zaletę akustyczną placyku, bowiem dźwięk docierał bez zakłóceń do każdego zakątka.
            Program artystyczny był zaiste bogaty, kolorowy, różnorodny i pełen niespodzianek. Z całą pewnością w pierwszej części trwania imprezy prym wiodły przedszkolaki. Ach, czegóż one nie przedstawiały? Pokazywały, jak należy dostojnie kroczyć staropolskiego poloneza i jak ogniście tańczyć ukraińskiego Kazaczoka. Widownia miała okazję obejrzeć przedstawienie pt. Ptasie wesele – te kostiumy! – i pokołysać się w rytm muzyki disco-polo, boogie-woogie i rock-and-roll. Prawdziwy zachwyt wywołało pojawienie się modelek z przedszkola w Ochodzy, które z właściwą sobie gracją prezentowały kreacje z kolekcji Ekomoda 2008, autorstwa pani wychowawczyni Aleksandry Jankowicz. A potem wspólnie pląsano, wspólnie śpiewano, a także bawiono się rodzinnie, biorąc udział w oryginalnych konkursach. Na wyścigi wieszano pranie, jedzono lody i biegano z wiadrami, ratując księżniczkę.
            Miłą niespodziankę sprawili szóstoklasiści. Oto cichy i spokojny na co dzień Łukasz na scenie kipiał energią i bawił widownię tak doskonale, jak najprawdziwszy kabareciarz. Mydełko Fa w jego wykonaniu, a także Grzegorza oraz nieodzownego, żeńskiego chórku zrobiło na widzach kolosalne wrażenie. Nie zdążyła jeszcze widownia ochłonąć po tym świetnym, komicznym występie, a już pojawił się Kabaret pod Wydrwigroszem z piosenką Donald marzy. Szczególnie wyrazistą postacią był Grzegorz z szóstej „b”, grający rolę milczącego brodacza (na co dzień wręcz przeciwnie), który od czasu do czasu włącza się do akcji, wykonując mechaniczne, zabawne ruchy.
            Doprawdy dopisało wszystko, bo i pogoda, i humory, i dobry nastrój, i występy, i sprzedaż cegiełek... Wypada więc podziękować rodzicom i ich pociechom, nauczycielom i oczywiście dyrekcji szkoły za niemały wysiłek organizacyjny i czuwanie nad tym, by cała impreza była udaną.

ZZM

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu