Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Edukacja przeciwpożarowa 
wśród najmłodszych dzieci 
w Zelczynie

Jak wynika z raportów Państwowej Straży Pożarnej wzrasta liczba pożarów oraz wybuchów gazu w budynkach mieszkalnych. Wiele osób jest poszkodowanych przez rozprzestrzeniający się ogień, są też ofiary dymu i toksycznych produktów spalania. Pociąga to również ogromne skutki ekonomiczne i społeczne.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie we współpracy z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie pt. „Ostrożnie z ogniem”, które było częścią realizacji programu z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wśród najmłodszych dzieci.
Powyższe działanie realizowane wśród uczniów klas O -III pogłębiły wiedzę
z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Spotkanie zorganizowane w ramach programu „Ostrożnie z ogniem” niezwykle miło wspominane przez uczniów, nie tylko za sprawą występu teatrzyku, ale także dzięki ciekawemu sposobowi przekazania wiedzy połączonemu z zabawą i konkursami.
                 W czasie spotkania ze strażakiem uczniowie mogli zaznajomić się z najważniejszymi zasadami korzystania z urządzeń elektrycznych oraz poznać działające zabezpieczenia pożarowe. Przekazania tej wiedzy podjęli się również aktorzy teatru profilaktycznego, których zaproszono do naszej placówki. Goście, w sposób odpowiedni do wieku widzów, przekazali najważniejsze informacje na temat związany z istniejącymi zagrożeniami pożarowymi, ochroną zdrowia i życia. W czasie spotkania przeprowadzono wiele konkursów, które wpłynęły na wzrost zainteresowania problematyką wśród dzieci. Wystąpienie aktorów miało bowiem konwencję zabawy.
Podsumowaniem zajęć zajęli się przedstawiciele Straży Pożarnej, którzy zadając pytania sprawdzili stopień zapamiętania przez uczniów najważniejszych treści.
Mali widzowie otrzymali od strażaków Elementarze Przeciwpożarowe, w których obok  wielu ważnych treści zamieszczono również ulubione przez dzieci rebusy, krzyżówki, zagadki.
                Mamy nadzieję, że realizowany wśród dzieci program wpłynie w przyszłości na zmniejszenie ilości pożarów wynikających z niewiedzy, a informacje jakie zdobędą na temat sprawnie działających zabezpieczeń pożarowych ochronią ich zdrowie i życie.   
                Podziękowania kierujemy do przedstawicieli Gazowni Krakowskiej, która zaangażowała się w realizację programu edukacyjnego i finansowała jego przebieg.
 

Teresa Dąbrowska


W Galerii można obejrzeć zdjęcia

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu