Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
ORAZ
PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszaki gotowe do występu
Składanie ślubowania
Pani Dyrktor pasuje nowych uczniów
Pani Vicedyrektor także nie próżnuje

 

 

     Ślubowanie uczniów klas pierwszych stało się już tradycją w kalendarzu uroczystości szkolnych. Poprzedza je okres około sześciu tygodni przygotowań. W tym czasie dzieci, powoli wdrażając się w społeczność uczniowską, poznają swoje prawa i obowiązki, poznają najbliższe otoczenie, szkołę, kolegów. Ślubowanie to ogromne przeżycie dla pierwszaków, ich rodziców i nauczycieli.


      14 października 2008r. w odświętnie udekorowanej sali, 36 uczniów Szkoły Podstawowej w Zelczynie zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość tę uświetnili przybyli goście, których powitała pani dyrektor mgr Teresa Dąbrowska. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym. Swym występem udowodnili, że są już gotowi do pasowania i przy pochylonym sztandarze szkoły ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami. Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia rodzice obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami, a salę w której uczą się ich pociechy wyposażyli w nowy dywan i trzy tablice korkowe.

      Uczniowie nie zapomnieli w tym dniu o nauczycielach. Z okazji święta KEN zaprezentowali scenkę pt. „Niezbędnik nauczycielski albo zestaw podręczny dla nauczyciela”. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” każdy z pedagogów otrzymał bukiecik wykonany przez uczniów klas pierwszych. Także pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji ich święta. Szczególnie wyróżnieni nagrodą dyrektora zostali: wicedyrektor szkoły pani Jolanta Franczuk, panie: Halina Fidzińska, Renata Gubała, Elżbieta Czechowicz i Ewa Maślanka. W tym dniu z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Skawina nagrodę odebrała pani Renata Młynarczyk.

      Po części artystycznej wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany i przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych. Myślę, że ta uroczystość była dla pierwszoklasistów niezapomnianym przeżyciem chwili, w której stali się prawdziwymi uczniami szkoły.Maria Przebinda

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu