Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Ślubowanie pierwszoklasistów 2011

Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych

 

 

     Dzień 14 października jest w Szkole Podstawowej, w Zelczynie dniem od lat szczególnym. Do święta pracowników szkoły, włączyło się jeszcze jedno, jakże ważne wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu pierwszaki naszej szkoły „biorą ślub” ze Szkołą. Odbywa się uroczyste pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Goetla w Zelczynie.
    Dni poprzedzające uroczystość upłynęły w atmosferze gorączkowych przygotowań. Wychowawczynie opracowały scenariusz imprezy. Dzieci chętnie podjęły się trudu nauki przydzielonego repertuaru. Z pomocą pierwszoklasistą przyszli uczniowie IV-tej klasy. Rodzice pracowali nad przygotowaniem upominków dla swoich pociech. Z zapałem wszyscy urządzili halę sportową, w której odbyła się uroczystość.
    W tym wyjątkowym dla wszystkich dniu, w podniosłej atmosferze, z szybciej bijącymi serduszkami, odziani w specjalnie przygotowane na ten dzień stroje, dzieci zajęły miejsce na scenie w wielkiej hali sportowej. Wzruszeni rodzice, zaproszeni goście, przedstawiciele szkolnej braci uczniowskiej zasiedli na widowni.
    Po słowach powitania gości, na scenie zjawiły się Duchy Szkoły. Jeden z nich z niechęcią przyglądał się naszej braci szkolnej, o przyjęciu w poczet uczniów szkoły nie można było sobie marzyć. Jednakże pierwszoklasiści , z pomocą dwóch przychylnych duszków, zdołali wszystkich przekonać iż trudom nauki podołają, piosenkę zaśpiewają, że są zdolni, mądrzy, mili i mają dosyć siły. Egzamin z zagadek zdali, „barwy ojczyste” znali, przybory przygotowali i chórem oświadczyli: ‘Teraz już ślubować z honorem możemy, Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy’.

    Ceremonię ślubowania prowadziła przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej. Do hali wszedł poczet sztandarowy i uczniowie kl. 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie powtarzając tekst za przewodniczącą.
    Po ślubowaniu pani dyrektor Teresa Dąbrowska dokonała aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści z poważnymi minami przyjmowali pasowanie oraz wręczenie przez wychowawczynię legitymacji uczniowskiej i pamiątkowego dyplomu.
    Już jako uczniowie naszej szkoły pierwszaki złożyły wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia w dniu ich święta. Wszyscy chętnie wysłuchali wierszy i wesołych piosenek przygotowanych przez maluchów.
    Po trudach występów i ślubowania nadeszła miła, niespodziewana chwila. Rodzice wręczyli swoim pociechom podarunki oraz zaprosili ich do swojej sali, odświętnie przygotowanej, na słodką ucztę.
    W rytmach ulubionych piosenek, wśród śmiechu i gwaru uczniowie pałaszowali słodkości. Zmęczeni, ale także dumni i szczęśliwi pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. W. Goetla wrócili do domów.


Elżbieta Czechowicz
Maria Przebinda


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu