Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

WSPANIAŁE DNI NA ZIELONEJ SZKOLE
w Ustroniu Morskim
9 - 19 czerwca 2006 r.

 

 

 

 

    Droga z Zelczyny nad morze - do Ustronia Morskiego przebiegła sprawnie i bez trudności. Pomimo wielogodzinnej podróży w autokarze wszyscy, nawet ci najmłodsi, nie byli zmęczeni. Znieśli ją wspaniale. Z 40-osobową grupą uczestników wyjechali opiekunowie: pani Renata Młynarczyk, pani Teresa Dąbrowska i ksiądz Krzysztof Grabiec. Kiedy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy rzeczy i wyruszyliśmy na spacer, by przywitać się z morzem. Chętnie, po raz pierwszy w tym roku, zanurzyliśmy stopy w słonej morskiej wodzie. Po długiej podróży odpoczywaliśmy na ciepłym piasku, słuchając szumu fal, zapatrzeni w daleki horyzont.

      Przez pierwsze dni poznawaliśmy miasto, w którym mieliśmy pozostać na dłużej. Obowiązkowo bawiliśmy się na dyskotece - wieczorku zapoznawczym, na którym poznaliśmy nowych kolegów - uczestników zielonej szkoły z okolic Krzeszowic. Wspólnie z nimi rozgrywaliśmy częste mecze piłki siatkowej.

      Popołudnia i wieczory spędzaliśmy śpiewając wesołe, biesiadne piosenki, bawiąc się przy wtórze gitary, na której przygrywał nam ksiądz Krzysztof. On nauczył nas nowych pląsów i zabaw. Wspólnie przygotowywaliśmy śpiewy i oprawę do Mszy świętych, które odbywały się w niecodziennej atmosferze. Było to dla każdego z nas nowe przeżycie.

      Piękna słoneczna pogoda sprzyjała plażowaniu, kąpielom wodnym i słonecznym. Pod bacznym okiem opiekunów kąpaliśmy się w ciepłej morskiej wodzie. Można było znaleźć różne muszle. Nieraz szybko się łamały i kruszyły, ale były bardzo delikatne i piękne. Na plaży budowaliśmy z piasku ciekawe rzeźby, a zwycięzcy konkursu otrzymali drobne nagrody. Czas pobytu wypełniały również wycieczki: do Latarni Morskiej w Gąskach i na strzelnicę, gdzie każdy z nas mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Oczywiście pod bacznym okiem instruktorów, strzelaliśmy do tarcz zawieszonych na ścianie. Jeździliśmy również konno. Jeden z wieczorów spędziliśmy na wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

      Podczas pobytu na całodziennej wycieczce w Kołobrzegu spotkaliśmy kataryniarza, któremu towarzyszyła barwna papuga. Po spacerze kołobrzeskim molo wypłynęliśmy w niedługi rejs statkiem. Kilku z nas stanęło za sterami statku i jak prawdziwy kapitan chciało nim posterować.

      Kolejne dni szybko upływały na wspaniałej zabawie, grach sportowych i różnych konkursach. Opiekunowie przygotowali dla nas prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności nie tylko wiedzowych, ale i sportowych zakończony pasowaniem nad brzegiem morza, którego dokonał sam Neptun ( w jego rolę wcielił się jeden z uczestników). Rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, polonistyczne i przyrodnicze, a na koniec była próba sprawności i umiejętności fizycznych. Była to wspaniała zabawa!

      Niezwykłą przygodę przeżyliśmy razem z piratami pokonując kolejne zadania przygotowane przez nich w czasie spotkania „PIRACKA PRZYGODA” w Kołobrzegu. Było tam : przeciąganie liny, wbijanie gwoździ, przechodzenie przez wodę na drugi brzeg, taniec dookoła stołków i wiele innych konkurencji, w czasie których zwycięzcy otrzymywali drobne nagrody. Na koniec obejrzeliśmy piracki sprzęt, zdjęcia oraz, stare łajby w muzeum piractwa. Był to dla nas czas bogaty w nowe doświadczenia.

     Zielona Szkoła szybko się skończyła, a my pełni wrażeń, opaleni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Uczestnicy

Powitanie z morzem
Zaliczamy wszystkie budki z lodami
Konkurs rzeźby z piasku
Pieczenie kiełbasek
Niektórzy mogli dosiąść wierzchowca
Obowiązkowy chrzest i ucałowanie palca u nogi żony Neptua
Przeciąganie liny
Kąpiel w morzu
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu