Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

X EDYCJA GMINNYCH WARSZTATÓW PROFILAKTYCZNYCH - 
„SZKOŁA WOLNA OD NAŁOGÓW” - 
ORGANIZOWANYCH PRZEZ 
SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W ZELCZYNIE 
W DNIU 28 LUTEGO 2012 ROKU
 

     Wiele serc pojawiło się w Szkole Podstawowej w Zelczynie. I nie były to Walentynki, lecz kolejna, dziesiąta już Edycja Gminnych Warsztatów Profilaktycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych przyjechali do nas przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z całej gminy, by uczestniczyć w plastycznym konkursie. Tym razem zgodnie z tematem warsztatów – „Koszulka z przesłaniem” - zadaniem uczestników było narysowanie na podkoszulkach symbolu miłości w rodzinie. Stąd te serduszka, które dzieciom najbardziej kojarzą się z tym uczuciem.
      Organizatorzy warsztatów mają na celu podejmowanie działań zmniejszających ryzyko uzależniania się młodzieży od różnorodnych nałogów. Zdaniem specjalistów najważniejszym czynnikiem wpływającym na wychowanie jest rodzina. To ona jako pierwsza kształtuje osobowość dziecka i w dużej mierze decyduje o jego przyszłym życiu. W domu rodzinnym poznaje się zasady i normy postępowania, a zaspokojenie potrzeb więzi uczuciowej ma ogromny wpływ na to, jakie decyzje młody człowiek podejmie w przyszłości. Dziecko ma silną potrzebę miłości, przytulania się do mamy i taty. Zaniedbywanie uczuciowe spowodowane często brakiem czasu ze względu na pracę zawodową, powodują niedostatek uczuć. Trzeba mówić swym pociechom, że są kochane i tulić się do nich.

      Konkurs organizowany na terenie naszej szkoły cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne narzędzia i materiały plastyczne. Dzieci samodzielnie wykonują prace konkursowe, a ich walory artystyczne oceniane są przez jury. W tym roku najciekawsze prace wybierał zespół trzyosobowy w składzie: Małgorzata Kopeć - Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii oraz artyści: Zuzanna Wędzicha i Zenon Michalski.
     W czasie warsztatów zaszczycił nas swoją obecnością zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina - Paweł Kolasa oraz dyrektorzy szkół i przedstawiciele nauczycieli z zaproszonych placówek.

     Po zakończonej warsztatowej części uroczystości – wykonaniu prac konkursowych – wszyscy goście mieli okazję podziwiać zdolności aktorskie i wokalne uczniów klasy drugiej, którzy w przepięknych strojach wystąpili w przedstawieniu pt. „Bajka o szczęściu”. Nad całością spektaklu czuwała jego twórczyni a jednocześnie wychowawczyni - pani Danuta Wicher.

     Najważniejszym momentem dla uczestników konkursu była część ostatnia, rozdanie nagród. Praca jury nie była łatwa, na każdej koszulce zamieszczono „przesłanie”, rysunki wykonane bardzo estetycznie wyróżniały się dziecięcą wyobraźnią i kolorystyką. W końcu ogłoszono wyniki. W starszej grupie wiekowej I miejsce zdobyła Gabriela Boroń (Zelczyna), II miejsce Zuzanna Racut (Wola Radziszowska), III miejsce Joanna Kudła (Krzęcin). Wyróżnione zostały prace Amandy Talarek (Jaśkowice), Weroniki Putyry (Rzozów), Joanny Oleksy (Jaśkowice).
      W młodszej grupie wiekowej I miejsce zdobyła Lidia Myśliwiec (Borek Szlachecki), II miejsce Witold Znaj (Wielkie Drogi), III miejsce Weronika Baran (Jaśkowice). Wyróżnione zostały prace Alicji Lelek (Zelczyna), Sylwii Prochownik (Kopanka), Oliwii Ramut (Rzozów).

     Organizatorzy wyrażają ogromne podziękowanie dla wszystkich osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością i udziałem w X Edycji Gminnych Warsztatów Profilaktycznych.

     Składamy również podziękowania tym, którzy wsparli nasze działania. Są to:
- Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Adam Najder
- Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina - Paweł Kolasa
- Viceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie - Janusz Śmiech
- Badura Lucyna - Facimiech
- Firma Ogólnobudowlana „Domino Bruk” Mirosław Ochoński
- Piekarnia w Krzęcinie
- Rady Sołeckie wsi: Facimiech, Zelczyna i Ochodza
- Sklep Mięsno-Wędliniarski Anna i Tomasz Frączek
- Firma Handlowa – „OLA” Michał Opyrchał
- Firma Remontowo – Budowlana „FRANKO”
- Vesuvius Poland Sp. z o.o w Skawinie

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia można obejrzeć w GALERII - zapraszamy!

Renata Młynarczyk

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu