Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Wigilia w szkoleSpotkanie przy stole

 

„Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień,
W którym gasną wszystkie spory…”      Tradycją naszej szkoły stała się już wigilia organizowana co roku dla wszystkich jej pracowników, tych byłych i obecnych. 18 grudnia sala gimnastyczna stała się miejscem, gdzie w przepięknej, świątecznej scenerii odbyła się uroczysta bożonarodzeniowa akademia. Punktualnie o godzinie trzynastej zebrali się tu wszyscy zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycił nas kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury w Skawinie – pan Paweł Kolasa. Wśród gości nie zabrakło również byłych dyrektorów szkoły: pani Michaliny Krupy i Stanisławy Cekiery. Szczególnie miło było gościć byłych pracowników - emerytów, sołtysów wsi: Zelczyna, Ochodza i Facimiech, a także nauczycieli, pracowników administracji, obsługi oraz innych gości - przyjaciół szkoły.
      Na początku spotkania pani dyrektor Teresa Dąbrowska bardzo serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości, a następnie zaprosiła do wspólnego wysłuchania i obejrzenia programu artystycznego. Uczniowie w odświętnych strojach przedstawili słuchaczom przepiękny program artystyczny pt. „Wigilia w szkole”, w którym teksty literackie przeplatały się ze wspaniale dobranymi kolędami. Chór naszej szkoły w przebraniu aniołów wyczarował niezwykły nastrój śpiewając znane wszystkim kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Cicha noc”. Nie zabrakło również kolęd bardziej współczesnych, które swym pięknym brzmieniem i mądrym tekstem wzruszyły niejednego słuchacza. W niejednym oku zakręciła się łezka słuchając słów kolędy: „To już pora na wigilię, to już czas, a tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas…” Odżyły wspomnienia o tych wszystkich, którzy do wspólnej wigilii już z nami nie zasiądą. Jakże wymowne również stają się słowa pisarza Jana Urygi: „Jest jeden szczególny dzień w roku w naszej tradycji.(…) Tym dniem jest – Wigilia, kiedy jak w żaden inny dzień poddajemy się nastrojowi, refleksji i wspomnieniom dni, które są za nami, wspomnieniom o tych, których już nie ma (…), którzy kiedyś, tak jak my dziś, przeżywali radość tego wieczoru”.
      Na zakończenie spotkania dwa aniołki wręczyły wszystkim gościom drobny upominek - śliczną, zieloną choineczkę wykonana przez uczniów naszej szkoły wraz z serdecznymi życzeniami świątecznymi. Nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podkreślała piękna, gustowna dekoracja. Nie brakło więc migających światełek, białych gwiazdeczek, srebrnych bombek, czerwonej gwiazdy betlejemskiej, rośliny często goszczącej w naszych domach na te przepiękne rodzinne święta.
      Po zakończonym występie artystycznym dyrektor szkoły podziękowała wszystkim artystom za niezapomniane chwile i wzruszenie, których dostarczył ich program oraz zaprosiła wszystkich gości na wspólną wigilię. Łamiąc się białym opłatkiem składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Ale najważniejsze w tym dniu były życzenia, które powtórzmy za księdzem J. Twardowskim: „Życzmy więc sobie, żebyśmy byli lepsi, nie tylko na święta, kiedy dostaje się prezenty”.

     Program artystyczny oraz dekorację przygotował zespół nauczycieli: Beata Morek, Zenon Michalski i Jadwiga Smal, a oprawę muzyczną i występy chóru – pani Lidia Żmuda.


Jadwiga Smal

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjeć z tej uroczystości - wejdź do GALERII

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu