Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Władysławowo

23 maja 2009 do 1 czerwca 2009

              Zbiórka przed podróżą rozpoczęła się o godzinie 19.00 przed budynkiem szkoły w Zelczynie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyjazd.  W końcu spakowaliśmy nasze ogromne bagaże. Rodzice zaopatrzyli nas w smakowity prowiant, którego „wchłonięcie” sprawiło nam przyjemność. Takie ilości z trudem mieściły się w naszych malutkich żołądkach. Ostatnie pożegnania z naszymi rodzicami! Każdy uściskał swojego bliskiego i zajął miejsce w autobusie. Ruszyliśmy pod opieką naszych wychowawczyń: panią Ewą Maślanką i panią Renatą Młynarczyk.
                Jechaliśmy około 10 godzin z postojami na toaletę. Podróż minęła bardzo fajnie, ponieważ wszyscy się bawili i chyba nikt się nie nudził! Nikt nie myślał o spaniu!
                Dojechaliśmy.
Pierwsze spotkanie z morzem było dla wielu dzieci ogromnym przeżyciem. Niektóre z nich, po raz pierwszy, na własne oczy ujrzały bezkres błękitnego morza. Bałtyk czarował nas wszystkich: szumem fal, krzykiem mew, wiatrem niosącym z oddali głos okrętowych syren.
                Urzeczeni morskim krajobrazem postanowiliśmy właśnie tu, w tym miejscu, na plaży dokonać chrztu morskiego. Obrzędu dokonał Neptun, władca mórz i oceanów.
                Prawdziwy urok Morza Bałtyckiego podziwialiśmy, udając się na dalekie wyprawy jego brzegiem. Podczas pieszych wycieczek obserwowaliśmy linię brzegową, zwracaliśmy uwagę na niszczące działanie fal morskich, podglądaliśmy życie morskich ptaków, zbieraliśmy skarby morza czyli muszle, kamienie, korzenie, rośliny, bursztyny, dowiadując się o ich pochodzeniu.
Pogoda była super. Mogliśmy korzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i morskich (te drugie w ograniczonych ilościach, bo nasze panie bały się, że się przeziębimy).
        Jeździliśmy na różne wycieczki: Gdynia, Gdańsk. Hel, Chałupy, Rozewie, Jastrzębia Góra. Zobaczyliśmy ogromne akwarium „Oceanarium”, podziwialiśmy stare, piękne uliczki Gdańska, zwiedziliśmy Fokarium, jadąc ciuchcią podziwialiśmy krajobraz Helu, byliśmy pod pomnikiem na Westerplatte. Mieliśmy okazję obserwować trening sportowców ćwiczących na terenie Olimpijskiego Centrum Sportu „Cetniewo”. Spacerowaliśmy również Aleją Sportowców. Wejście na Latarnię Morską w Rozewiu umożliwiło nam porównanie linii horyzontu morskiego z lądowym. Poznaliśmy też historię powstania latarni, jej konstrukcję i architekturę. Z tarasu na wysokości ok. 50 m podziwialiśmy piękne widoki morza i okolic. Słuchaliśmy wesołych opowieści lokalnego gawędziarza. Po raz pierwszy w życiu próbowaliśmy tabakę.
Nie obyło się bez wpadek! Jadąc do Jastrzębiej Góry pytaliśmy panią, jak wysoka jest ta góra, obawiając się przemęczenia podczas wspinaczki. Będąc na bardzo ciekawej lekcji historycznej w Hallerówce zauważyliśmy, jak kolega po nieprzespanej nocy - zasnął, a nawet zaczął lekko pochrapywać. Tak było!
Nie chciało nam się wracać do szkoły. Pocieszaliśmy się myślą o zbliżających się wakacjach. Być może ktoś z nas pojedzie jeszcze raz do Władysławowa, tym razem na rodzinne wczasy.
                Warto zobaczyć jeszcze raz tak piękne okolice. Może w przyszłym roku?
 
Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii. 
 
Uczestnicy
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu