Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2013/2014
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
Karta Pieszego
Akademia Dzieci
Happening
Ciasteczka szczęścia
Odblaskowa 2013
Wolna Polska
Ślubowanie 2013
Konkurs poezji
Dzień Babci
Prawo
Zimowe kolędowanie
Uniwersytet
Warsztaty 2014
PAD 2014
Dratewka
Mistrz 2014
Wystawa na AGH
Włochy
Piknik 2014
  PAD

Młodzi studenci z Zelczyny
na Polskiej Akademii Dzieci

      W marcu uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był to wyjątkowy dzień, w czasie którego Szkoła Podstawowa im. Walerego Goetla w Zelczynie była gospodarzem spotkania. To właśnie my prezentowaliśmy swoją Szkołę, nasze osiągnięcia, tradycje, przyjaciół, ciekawe formy zajęć i zwykły szkolny dzień w formie kilkuminutowego profesjonalnego filmiku przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Niektóre jego fragmenty można było potraktować „z przymrużeniem oka” – na wesoło.

      Potem swoją wiedzą i zainteresowaniem podzielił się Patryk Badura – uczeń klasy VIb, który przedstawił prezentację multimedialną na temat: „Co warto wiedzieć o fraktalach”. W czasie swojego wystąpienia pomógł nam odkryć matematykę w kolorowych obrazach, otoczeniu, środowisku i w naszej rzeczywistości. Młodzi odkrywcy zgromadzeni na sali wykładowej z różnych szkół z poważnymi minami słuchali i oglądali fraktale próbując powiązać je z matematyką. Po wygłoszonym referacie Patryk odpowiadał na pytania płynące od dzieci z sali, świetnie sobie z nimi radząc. W sposób opanowany i spokojny, budząc zaciekawienie tematem zakończył swoją prezentację. Byliśmy pod wrażeniem kolegi, który nie okazywał zdenerwowania, zachowywał się tak jakby był prawdziwym wykładowcą.

Margaryna :-)       W czasie krótkiej przerwy pomiędzy wykładami nasze koleżanki: Oliwia, Julia i Wiktoria, szkolne cherleederki, zaprosiły nas do wykonania razem z nimi prostego układu tanecznego do piosenki Makarena. Ruchy były ciekawe, nietrudne do wykonanie i sprawiły wszystkim wiele radości. W ciągu tych kilku krótkich minut wesoło się bawiliśmy.

      W kolejnej części przyszedł czas na udział w wykładzie – warsztacie pana Grzegorza Barasińskiego pt. „Średniowieczny warsztat kaligrafa”. Dowidzieliśmy się jak wyglądają różne dawne style kaligrafii. Na otrzymanych kartach z wzornikami kroju pisma znaczyliśmy sobie ważne słowa, które warto zapamiętać. Wykładowca pokazał nam kilka pięknych krojów pisma, z którymi możemy spotkać się w czasie przeglądania starych ksiąg pisanych ręcznie. Był to bardzo ciekawy wykład, który wszyscy z zainteresowaniem śledziliśmy i słuchaliśmy.
      Wykłady przedstawione tego dnia były niezwykle interesujące i ciekawe. Zdobyliśmy wiele dla nas nowych informacji, a poruszane tematy warte są dalszego zainteresowania. Spotkanie zakończyły gromkie brawa, którymi podziękowaliśmy wykładowcom. Indeksy młodych studentów zostały podbite, a obecność potwierdzona. Z uśmiechami na twarzach opuściliśmy aulę, by znów za miesiąc zasiąść w sali wykładowej i wysłuchać kolejnych prezentacji.Młodzi Studenci PADZobacz zdjęcia
 
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu