Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Mikołajki

MIKOŁAJKI W ZELCZYNIEMikołajki

      Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany przynosi wiele radości i uśmiechu wszystkim dzieciom. W tym roku przypadł on akurat w niedzielę. Wydawałoby się wiec, że ominie nas w szkole jego przeżywanie. Na szczęście dobre duchy, śnieżynki i elfy nie pozwoliły, aby naszą szkołę ominęły radosne odwiedziny Świętego Mikołaja. W poniedziałek 7 grudnia już od samego rana zauważyć można było, że coś na hali będzie się działo, zmieniła ona nieco swój wygląd. Była ozdobiona atrybutami Świętego Mikołaja. Uczniowie również przygotowali się na ten szczególny dzień, każdy miał na sobie coś czerwonego i czapkę mikołajkową. W szkole panowała niezwykła atmosfera, w oczekiwaniu na niezwykłego gościa uczennice z klas piątych i szóstych zatańczyły taniec mikołajkowy. Po kilku minutach na sali gimnastycznej pojawił się towarzystwie elfów Mikołaj z długą białą brodą i czerwoną czapką. Nasz szczególny gość przywitał się z dziećmi i zasiadł na specjalnym fotelu, aby obserwować jak dzieciaki rywalizują w zawodach sportowych. Zadaniem Mikołaja było przyznawanie punktów w postaci gwiazdek za poszczególne konkurencje sportowe. Nasz gość bardzo się ucieszył, że może wziąć udział w naszej zabawie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania: dekorowali pierniki, wykonywali atrybuty świętego Mikołaja, jeździli na saneczkach jednak najwięcej zabawy i śmiechu było kiedy uczniowie musieli siadając na balona go przebić. Okazało się, że wcale nie było to łatwe zadanie, czasami elfy musiały pomóc najmłodszym uczniom w przebiciu balona. Wszyscy bawili się wyśmienicie, atmosfera była niezwykła, Jednak zabawa powoli dobiegała końca, Mikołaj musiał zdecydować, która klasa była najlepsza. Po przeliczeniu gwiazdek Mikołaj stwierdził, że wszyscy rywalizowali fair- play i zasłużyli na prezenty. Rozdał każdej klasie prezenty, a wychowawcom i pani dyrektor rózgi na niegrzeczne dzieci (chociaż w naszej szkole takich nie ma). Mikołaj wie najlepiej jak to u Nas w Zelczynie jest.

     Na zakończenie zgromadzeni głośnymi brawami podziękowali Mikołajowi za przybycie. Wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na pożegnanie Mikołaj nakazał zgromadzonym, żeby nadal byli grzeczni - to znowu pojawi się w Zelczynie za rok.

     Wrażenia z tego dnia pozostaną na długo w pamięci dzieciaków, a wspominają oni ten dzień tak :

- Moim zdaniem najbardziej podobały mi się zawody. Według mnie było to super, ponieważ mogliśmy zdobywać punkty w formie białych gwiazdek. Bardzo podobało mi się jak „Święty Mikołaj” wręczył całej klasie rózgę i paczki ze słodyczami. Uważam, że zabawa była udana.
Klaudia Olszewska – 5b

- Na mikołajkach było super, bardzo dobrze się bawiłem. Nasza pani dostała rózgę oj! oj! Szykuje się „ bolesny” rok.
Alan Pacułt – 3b

- W szkole były super Mikołajki. Najpierw witaliśmy się z Mikołajem, który był pięknie ubrany na czerwono , a potem były zawody sportowe. Mikołajki w szkole były bardzo wesołe.
Natalia Wilk - 3b

- Wszystkie zabawy bardzo mi się podobały, ale był jeden problem –za krótko trwały.
Gabriel Żmuda – klasa 6

- Wszystko nam się podobało, a najbardziej taniec, skakanie w workach i wyścigi na sankach.
Klasa 5

Organizatorzy:
Agnieszka Pawlica, Jolanta Franczuk, Magdalena Ocetkiewicz
 
Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu