Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Szlachetna paczka
Szlachetna Paczka

     Uczniowie szkoły w okresie przedświątecznym uczestniczyli we wspaniałej akcji: SZLACHETNA PACZKA. Opiekunem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był nauczyciel religii Klaudiusz Bielicki. A oto podziękowania, które wszyscy uczestnicy otrzymali za pośrednictwem ośrodka.

     Drogi Darczyńco,
     razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Szlachetna Paczka      Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem ……), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

     Wręczenie paczki odbyło się w sobotnie przedpołudnie, dostarczaliśmy paczkę strażackim wozem, który wywołał niemałe poruszenie wśród dzieciaków. Przy wniesieniu paczek pomagali prawie wszyscy z rodziny mimo, że niektóre paczki były naprawdę ciężkie! Po wniesieniu rozpoczęło się rozpakowywanie - i po kilku chwilach kolejne rzeczy lądowały na ziemię wyciągane przez zaskoczone dzieci! :-) Najbardziej w tym wszystkim zagubiony był sam Kacper - nie do końca pojmował to co się działo. Janek z kolei w odróżnieniu od reszty dorwał się do kartek zapakowanych w papier świąteczny. Obserwując to, Pani Jolanta nie wytrzymała z emocjami, przez pierwsze pięć minut polała się niejedna łza! Po wypakowaniu paczek usiedliśmy wszyscy przy stole. Zaskoczyła mnie reakcja każdego członka rodziny na ich zawartość. Wyglądało to tak, iż z każdej, nawet najdrobniejszej rzeczy cieszyli się tak samo: czy była to żywność, czy środki czystości - uśmiech na twarzy dokładnie taki sam. Pani Jolanta parę razy powtórzyła zwrot o "uratowaniu wigilijnego stołu". Janek natomiast po rozpakowaniu czajnika rzekł "w końcu będzie można gotować wodę w pięknym stylu". Ten dzień na pewno zapadnie w myślach każdego z nich! Nie wspominam już o wszystkich wolontariuszach przy tym obecnych...

Szlachetna Paczka Co chce Państwu przekazać organizator:

     Ze swojej strony chciałbym po raz kolejny podziękować za wszelką i przede wszystkim WZOROWĄ współpracę przy tworzeniu paczki! Serdecznie dziękuję Panu Klaudiuszowi oraz wszelkim osobom pomagającym w tym oczywiście kochanym dzieciakom - to właśnie Wy jesteście mocą napędową tego projektu. To Wy sprawiliście że jedna z rodzin w tym roku spędzi na prawdę piękne święta! :) Jesteście wspaniali, każdy z Was!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie Rodzina:

     Rodzina była bardzo zaskoczona ilością i jakością rzeczy znajdujących się w paczce. Cieszyła się, że mimo wszystko ktoś o Nich pamięta. Chciałaby również podziękować za okazaną dobroć.

     W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byliście wśród nich!
SPZel

 
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu