Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Ślubowanie 2015

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

Ślubowanie 2015      Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów.
     Ślubowanie pierwszaków klas Ia i Ib odbyło się w szkole, w Zelczynie, 14 października. Gości, rodziców, nauczycieli i uczniów przywitała pani dyrektor Teresa Dąbrowska. Oprócz niezwykle podekscytowanych rodziców małych bohaterów tego dnia, uroczystość zaszczycili: pan Janusz Śmiech – sołtys wsi Zelczyna, przedstawiciele Rady Rodziców: pani Katarzyna Ciernia i pani Marta Lelek.

     Zanim jednak pierwszaki złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to czego zdążyli nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole. Motywem przewodnim części artystycznej były postacie duszków i postać Baby Jagi, która uprowadziła Panią Dyrektor i zamieniła ją w bryłę lodu. Przed dziećmi stanęło trudne zadanie, postacie duszków egzaminowały z różnych zdobytych już informacji, umiejętności i wiadomości. Wspaniale przygotowane dzieci, pięknie recytujące wiersze, śpiewające piosenki i tańczące, swoimi talentami skruszyły lód i Panią Dyrektor z rąk Jędzy uwolniły.

     W końcu nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości - ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Zelczynie. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały treść ślubowania.
     Przewodnicząca Rady Rodziców przekazała gratulacje wszystkim uczniom, którzy stali się pełnoprawnymi członkami szkoły. Natomiast dyrektor szkoły pani Teresa Dąbrowska życzyła uczniom jak najlepszych ocen i wzorowego zachowania, wyraziła nadzieję, aby szkoła była dla nich nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także "drugim domem", w którym znajdą życzliwość, zrozumienie i nowe przyjaźnie.

     Rodzice przekazali upominki dla pierwszaków, a było to kubeczki ze zdjęciem grupowym klasy, natomiast dzieci podziękowały rodzicom słowami:

      To, że jesteśmy uczniami,
      Naszym rodzicom zawdzięczamy.
      I z całego serca głośno wołamy:
      Mamo! Tato! Dziękujemy wam za to!


     Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy upamiętniające ich wstąpienie do szkolnej braci, a pełną emocji i wzruszeń uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

E. Maślanka

Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu