Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Internet

Bezpieczny w Internecie

Internet

     Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole trwa de facto przez cały rok, natomiast 9 lutego jest dniem odświętnym, któremu przydajemy szczególną oprawę. Tego dnia zjawia się bardzo ważny Gość, a jest nim przedstawiciel Policji albo Straży Miejskiej. W tym roku odwiedziła naszą szkołę pani Bogusława Wyroba, inspektor Straży Miejskiej w Skawinie. Spotkała się ona z grupą uczniów klas młodszych (klasy I-III) i klas starszych (klasy IV-VI). Spotkania te miały charakter interesujących rozmów-pogadanek, których treść dostosowana była do wieku odbiorców, a więc odwoływała się zarówno do poziomu posiadanej przez nich wiedzy jak i umiejętności w posługiwaniu się narzędziami informatycznymi.
     Podczas tego spotkania wyszło na jaw, że posiadanie konta na Facebooku nie jest nawet dla trzecioklasisty czymś całkowicie niedostępnym – wystarczy tylko podać w kwestionariuszu nieprawdziwą datę urodzenia. Pani inspektor obrazowo wyjaśniła niebezpieczeństwa związane z takim zachowaniem.
     Prócz wielu kwestii poruszyła sprawę złych praktyk w korzystaniu z Internetu. Dotyczą one m.in.: ściągania programów i plików wszelkiego rodzaju, kopiowania, umieszczania na YouTube filmików, zamieszczania swoich prywatnych zdjęć, hejtowania. Mówiła o wirusach, hakerach (Sieciuchach), grach komputerowych, o programach szpiegujących i o skutkach, jakie niesie ze sobą nieumiarkowane korzystanie z komputera, które może prowadzić do zaniku więzi rodzinnych i do zamykania się w świecie wirtualnym, a to oznacza rzecz bardzo niebezpieczną – ucieczkę od rzeczywistości.

Internet      Na zakończenie wszyscy uczniowie odczytywali „Kodeks internauty”. Również tego dnia uczniowie mogli obejrzeć na górnym korytarzu szkolnym nową gazetkę: „Poznaj zasady bezpiecznego Internetu”, która towarzyszy im przez cały rok. Prócz tego młodsze klasy obejrzały kreskówki z serii „Owce w Sieci”, a dzieci starsze korzystały z serwisu „sieciaki.pl”. Wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili na swych lekcjach pogadanki na temat cyberprzemocy.ZM

Internet
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu