Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Mistrz matematyki 2016

IV edycja Gminnego Konkursu Matematycznego:
MISTRZ MATEMATYKI 2016

Mistrz Matematyki 2016

     Konkursy matematyczne, jak się powszechnie i chyba nie bez racji uważa, odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki, wyłanianiu uczniów uzdolnionych, a także zachęcaniu do rozwijania tych uzdolnień. Rozbudzają wśród uczniów zainteresowania matematyką oraz radość z każdego nawet najmniejszego sukcesu, która zachęca dziecko do nauki i zamiłowania do przedmiotu z własnej nieprzymuszonej woli.
     W realizacji tych celów pomógł nam zorganizowany już po raz czwarty w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – pan Paweł Kolasa. Konkurs był dwuetapowy. Eliminacje odbywały się w szkole macierzystej. Z każdej szkoły do finału zakwalifikowali się uczniowie z największą ilością punktów.
     Finał konkursu Mistrz Matematyki odbył się w szkole podstawowej w Zelczynie 10 maja 2016 r. Gościliśmy w tym roku 24 uczestników wraz z nauczycielami matematyki przygotowującymi uczniów. Uczestnicy przez 60 minut zmagali się z 10 finałowymi zadaniami.

     Po części pisemnej i poczęstunku uczniowie wzięli udział w warsztatach matematycznych, które w tym roku dotyczyły domina - oczywiście matematycznego, prowadzone przez jedną z organizatorek – mgr Magdalenę Ocetkiewicz. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy układali kostki domina zgodnie z regułami matematycznymi. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w tej części spotkania.

Mistrz Matematyki 2016      Najważniejsza część odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor szkoły wraz z panem Markiem Marcem - Kierownikiem wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury w Skawinie wręczyli nagrody, dyplomy oraz upominki wszystkim uczestnikom konkursu.

Tytuł „Mistrza Matematyki” roku szkolnym 2015/2016 otrzymały trzy osoby: Weronika Baran ze Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach
Mateusz Battek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
Małgorzata Franczuk ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie
II miejsce – Antoni Łakomy finalista Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim
III miejsce - Igor Nowicki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

     Organizatorzy wyrażają podziękowanie dla wszystkich osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością: panu Markowi Marcowi - Kierownikowi wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury, nauczycielom, z którymi mogliśmy przez ten czas wymienić się cennymi wskazówkami z zakresu nauczania matematyki jak również organizacji przyszłych edycji Mistrza Matematyki.

     Składamy również podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasze działania, a byli to:

Zespół ds. promocji, sportu i współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie
Rada Rodziców przy SP w Zelczynie,
Cukiernia „Suprajs”, Anny Gworek z Wielkich Dróg
Piekarnia „Szarlotka” w Zelczynie
Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Lucyny i Bogdana Badurów z Facimiecha

Gratulujemy sukcesu wszystkim zwycięzcom oraz ich nauczycielom!

Organizatorzy:
M. Ocetkiewicz, B. Bezak

Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu