Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Piknik w Zelczynie

Piknikowa niedziela w Zelczynie

     Rodzinnie – Zdrowo – Kolorowo. Te trzy słowa stanowiły hasło tegorocznej imprezy zorganizowanej przez naszą szkołę. Główną ideą, która przyświecała temu festynowi, było promowanie zdrowego, racjonalnego trybu życia.
Piknik      Piknikowe spotkania zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodzin, szkoła pęka wówczas w szwach; gwarno na korytarzach, wesoło na placu zabaw, kolorowo przed halą, głośno i szumno w hali, a wszystko poprzedza chwila nabożnego wyciszenia podczas mszy świętej, którą w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, prowadził ksiądz Krzysztof.
     Gdyby wyliczyć wszystkie imprezowe wydarzenia, byłaby to nieznośnie długa lista. Wymienię zatem tylko te najważniejsze.
     Zaraz po zakończeniu mszy świętej, przygotowano scenę dla dziecięcych artystów. Z prawej strony stanął dziewczęcy chór szkolny, a miejsce pani Ady Raduszewskiej, która wykonywała pieśni kościelne, zajął pan od muzyki. Na środek – na tle dorodnych, soczystych owoców wyciętych z kartonu i estetycznie rozrzuconych wokół wesoło skaczących kolorowych liter piknikowego hasła – wjechała prawdziwa perkusja (bęben, werbel, kocioł, talerze itd.). Zjawi się też niebawem wiolonczela, gitara klasyczna i gitara elektryczna. Nazwy 23 firm, które sponsorowały m.in. główne nagrody w loterii fantowej, widniały przez cały czas na tablicy z lewej strony sceny, także w otoczeniu pysznych i zdrowych owoców, elementów ślicznej dekoracji.
     Występy artystyczne zaczęły przedszkolaki; te zelczyńskie pani Basi, a potem ochodzkie pani Oli. Jak zawsze występy urocze i pełne subtelnego wdzięku. Zawsze strojne dziewczęta: kolorowe, atłasowe spódniczki, białe bluzeczki, kwiaty we włosach. Zawsze eleganccy panowie: spodnie w kant, szałowe muchy pod szyją, zawadiackie kaszkiety, modne szelki. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały tak, że aż się ręce same składały do oklasków.
     A potem wystąpił instrumentalny duet: Bartek Czekaj (z klasy szóstej) grający na saksofonie i Tomek Rzeszótko (z klasy czwartej) grający na perkusji. Chłopcy swym muzykowaniem zadziwili i jednocześnie rozkołysali widownię. Nie mniejsze wrażenie zrobił zespół o nazwie Perwiogit; ta oryginalna nazwa jest skrótowcem złożonym z następujących słów: perkusja – wiolonczela – gitara. Był to występ wyjątkowy pod każdym względem. Iza Maciaszczyk (klasa trzecia a) nie po raz pierwszy zaczarowała widownię dźwiękami swej gitary klasycznej; miłośnik muzyki barokowej (należę do nich) powiedziałby, że muzyka ta przenosi słuchacza w inny wymiar… A potem Iza odłożyła gitarę klasyczną i sięgnęła po gitarę elektryczną! W tym samym czasie jej starsza siostra Marta (klasa szósta) usiadła obok z wiolonczelą, zaś Tomek Rzeszótko zajął miejsce przy perkusji. I rozpoczął się czaderski, bisowany koncert nad koncertami. Oprócz tego Marta ślicznie zagrała i zaśpiewała ponadczasowy przebój Lemon tree.
     Świetnym występem popisała się również niezwykle uzdolniona muzycznie Emilka Badura (z klasy czwartej), która wykonała piosenkę do własnego akompaniamentu gitarowego.

     Szczególną atrakcją pikniku jest loteria fantowa, w której każdy los wygrywa, a ponadto dodatkowo losowane są nagrody główne. W tym roku można było wygrać m.in. tablet, dwie deskorolki (waveboard), piłki, torebki damskie, juniorboxy z niespodzianką w środku, a także bony podarunkowe do wykorzystania na stacji benzynowej oraz w salonach kosmetycznych dla pań i dla panów.

     A co jeszcze się zdarzyło? Strażacy z OSP w Facimiechu przyjechali wozem bojowym! Można było do niego wejść i siąść za kółkiem, włożywszy na głowę strażacki hełm. A dalej były: dmuchane zjeżdżalnie z krainy Bajdocji, popcorn, wata cukrowa, grillowane specjały, ciasta mniam-mniam, wymyślne lody np. kaktusy itd. Prócz tego malowano dzieciom buzie, a z kiszkowatych baloników robiono dla nich kolorowe kwiaty. Były też premiowane nagrodami rzuty piłeczką i gumową obręczą do celu, a także gratisowy koktajl sporządzany z: jogurtu (0% tłuszczu), świeżych truskawek, musli, płatków kukurydzianych i owocowego moszczu.

     Rodzicom uczniów za współorganizację, za niemały przecież wysiłek włożony w przygotowanie, uruchomienie i niezakłócony pod żadnym względem przebieg imprezy, należą się słowa podziękowania. To także dzięki Wam piknik był – palce lizać!

Zenon Michalski

Serdeczne podziękowania kierujemy
do wszystkich sponsorów Pikniku, a byli nimi:


Rada Rodziców przy szkole w Zelczynie
Marta i Tomasz Lelek – mechanika samochodowa - Zelczyna
SALON PLAY w Skawinie - Grzegorz Lelek
Lucyna i Bogusław Badura - Przedsiębiorstwo ogrodnicze - Facimiech
SRH „ROLA” w Skawinie
DELIKATESY „CENTRUM” - Zelczyna
SP „ŻYWIEC ZDRÓJ”
STACJA PALIW BP z Zelczyny
MYDLARNIA „U FRANCISZKA” - Skawina
Gabinet kosmetyczny „IDEALIA” – Anna Prochownik - Skawina
Estetic Studio - Agnieszka Radwan – Szklarska – SKAWINA
Salonik fryzjerski - Gibek Marzena – Krzęcin
Salon Fryzjerski Dorota Kapusta – Skawina
Sklep Zoologiczno – Wędkarski - Tadeusz Dzięcioł – Skawina
MEBLOMEX sp.zoo - ul. Piłsudskiego - Skawina
FHU „OCZKO” – KRAKÓW
Anna Hajto – Ochodza
Lajkonik Snaks GmbH W Skawinie
Sołtys i Rada Sołecka wsi Facimiech
Sołtys i Rada Sołecka wsi Ochodza
Sołtys i Rada Sołecka wsi Zelczyna
Grupa MASPEX – Wadowice
ANGLOSAS Szkoła Języków Obcych – Skawina
Krakowski Bank Spółdzielczy – oddział w Skawinie

Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu