Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2015/2016
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Wyprawa-poprawa
Dzień Przedszkolaka
Ślubowanie 2015
Śniadanie
Rycerze
Pluszowy miś
Warsztaty naukowe
Mikołajki
Szlachetna paczka
Wigilia
Innowacja
Karnawał
Szachy w szkole
Jasełka
Matematyka
Warsztaty
Internet
Mały Mistrz
Mam talent
Mydlarnia
Czytelnia
Mistrz2016
Majsterkowicze
Trzymaj formę
Piknik rodzinny
  Trzymaj formę 2016

Trzymaj Formę -2016Hulajnoga, rolki, squash -
TRZYMASZ FORMĘ! Dobre są!

Pod takim hasłem realizowaliśmy w roku szkolnym 2015-2016 PROJEKT EDUKACYJNY PROMUJĄCY ZMIANĘ ZACHOWAŃ W ZAKRESIE STYLU ŻYCIA W ŚRODOWISKU LOKALNYM W RAMACH REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO TRZYMAJ FORMĘ!Trzymaj formę

     Celem projektu było propagowanie nowych form ruchu wśród dzieci i dorosłych. Wskazanie w najbliższej okolicy miejsc służących do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, jak również zwiększenie aktywności ruchowej poprzez poznawanie nowych form i dyscyplin sportowych. Poznawanie sposobów na urozmaicenie codziennej diety. Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia w każdym wieku.

     Grupa projektowa składająca się z nauczycieli, uczniów i rodziców zebrała informacje na zebraniu z rodzicami na temat wiedzy o najbliższej okolicy, o rodzaju uprawianego sportu przez mieszkańców, częstotliwości podejmowania aktywności fizycznej. Uczniowie w rodzinach przeprowadzili rozmowy o potrzebach i zainteresowaniach najbliższych.
     Projekt realizowany był w terminie grudzień 2015-kwiecień 2016r. Skierowany był do uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców lokalnego środowiska. Realizowany był na zajęciach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, sobotnich zajęciach sportowych.


     Realizacja projektu obejmowała VII etapów;

I Etap Zajęcia na basenie w Centrum Wodnym ”Camena” w Skawinie Na zajęcia zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy. Celem naszych zajęć było wskazanie, że na basenie możemy się bawić, rywalizować, doskonalić style pływackie. Wspólnie spędzać czas.

II Etap zajęcia dla początkujących NORDIC WALKING. Zajęcia w terenie Nordic walking - chętni uczniowie podjęli próbę nauki techniki chodu aby móc przekazać lub wspólnie uprawiać tę dyscyplinę z najbliższymi domownikami.

III Etap wyprawa rowerowa po najbliższej okolicy. Grupa uczniów pod opieka nauczycieli przemierzała trasę Wiślanego Szlaku Rowerowego. Trasa Łatwa i przyjemna. Rowerem po Zdrowie i Przygodę. Potrafię Ja - potrafi mój Tata.

IV Etap Nowy sport dla mojej rodziny. Podstawy gry w Squasha. W wolną sobotę 2 kwietnia na hali sportowej naszej szkoły uczniowie i rodzice przyswajali technikę gry w Squasha. Nauczyciele już grają dlaczego nie my? Wszyscy dowiedzieli się gdzie w najbliższej okolicy znajdują się korty do gry .

V Etap Zdrowe odżywianie- Znaczy Smacznie i Kolorowo Wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczymy się przygotować zdrową smaczną mniam przekąskę. Jak przygotować owocowy jogurt ze świeżych i mrożonych owoców. Kompozycja Wesoły Talerz!

VI Etap Aktywna sobota. Dorośli też lubią się bawić i śmiać. Zajęcia sportowe na hali w szkole w Zelczynie. Rywalizowali uczniowie ,rodzice, nauczyciele i młodsze rodzeństwo. Najważniejsze to mieć humor i dystans do siebie.

VII etap „Każdy ma jakiegoś bzika każdy jakieś hobby ma…” Nasze ulubione sporty. Uczniowie przynieśli do szkoły deskorolki, rolki, hulajnogi i prezentowali swoje umiejętności. Może i my uczniowie nauczymy czegoś dorosłych?

Trzymaj formę      W projekcie uczestniczyli uczniowie klas III-VI, brali czynny udział w zajęciach sportowych i edukacyjnych. Zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne do uprawiania nowo poznanych dyscyplin sportowych. Poznali miejsca, ośrodki, instytucje i ich adresy, w których mogą uprawiać wybrane sporty. Rodzice w czasie trwania projektu brali udział we wszystkich etapach działań. Pomagali przeprowadzić diagnozę w środowisku lokalnym. wspierali materialnie działania. Zakupili owoce, jogurty, naczynia jednorazowe do realizowania zadania ze zdrowym odżywianiem. Czynnie uczestniczyli w zajęciach sportowych wspierając swoje dzieci. W realizację projektu włączyli się nauczyciele Agnieszka Pawlica, Magdalena Ocetkiewicz, Marcin Kaszuba. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Jolanta Franczuk.Jolanta Franczuk

Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu