Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2016/2017
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Dzień Przedszkolaka
Sprzątanie Świata
Tydzień Sportu
Tabliczka mnożenia
Karta pieszego
Ślubowanie
Skawina
Schronisko
11 Listopada
Zdrowie
Śniadanie daje moc
Pluszowy Miś
Mikołajki
mPotęga
Panel
Babcia
Warsztaty
AGH Junior
Majsterkowo
Autyzm
Wielkanoc
Matematyka 2017
Multicentrum
Mali badacze
Jastrzębia Góra
Piknik rodzinny
  mPotęga

Program „mPotęga”
realizowany w zelczyńskiej podstawówce

     Program grantowy „mPotęga” przygotowany przez Fundację mBanku miał na celu zainspirować nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przezywania różnorodnych przygód z matematyką.
mPotęga      Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju, co zaowocowało niespotykaną dotąd skalą 880 nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu Fundacja mBanku przeznaczyła na dofinansowania rekordową kwotę 1,2 mln zł. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 209 z 880 nadesłanych wniosków, w tym wniosek Szkoły Podstawowej w Zelczynie (na kwotę 5000 zł) przygotowany i złożony przez nauczycielkę matematyki p. Magdalenę Ocetkiewicz.

     W ramach realizacji programu grantowego w naszej szkole organizowany był cykl zajęć matematycznych - „Matematyczne przygody”. Podczas zajęć uczniowie mogli wykazywać się w niekonwencjonalny sposób wiedzą matematyczną – grając i tworząc własne gry. Takie zajęcia sprawiały, że uczniowie zostali zmotywowani do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności oraz rozwijali swoje zainteresowania matematyczne. W ramach projektu odbyły się między innymi zajęcia w Centrum Multimedialnym „Multicentrum” w Skawinie, w czasie których uczniowie rozwijali swoją wyobraźnie przestrzenną konstruując modele z klocków k’nex, a następnie programowali ich działanie. Były także zajęcia w filii Biblioteki Publicznej w Zelczynie. Tam natomiast rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki matematyczne, szukaliśmy informacji w encyklopediach i poznawaliśmy różne sposoby mnożenia liczb. Na zajęciach w szkole graliśmy min. w gry strategiczne i logiczne, również w komputerowe oraz tworzyliśmy własne gry. Pracując w grupach przy wsparciu najbliższych powstały ciekawe i pomysłowe gry, które posłużą nam jeszcze długo. Na zakończenie wraz z grupą nauczycieli zorganizowany został Mikołajkowy Turniej Matematyczno-Sportowy, w czasie którego uczniowie zmagali się z zagadkami i zadaniami matematycznymi oraz sportowymi. Nie obyło się oczywiście bez nagród, które wręczał sam Mikołaj. Uczniowie chętnie i pełni zaangażowania uczestniczyli we wszystkich zajęciach i choć projekt dobiegł końca, to zajęcia matematyczne będą nadal kontynuowane w ramach realizowanej innowacji matematycznej.

Magdalena Ocetkiewicz

Zobacz zdjęcia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu