Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2016/2017
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
Zielona szkoła
Przedszkolak
Ślubowanie
Tabliczka mnożenia
Spotkanie z Policją
Miś - Zelczyna
Miś - Ochodza
Niepodleglość
Cyberprzemoc
Jasełka 2018
Kompetencje
Warsztaty
Teatr
Mistrz Matematyki
Kot w butach
Czyste powietrze
 

Jasełka dla babci i dziadka

Jasełka

     Za nami kolejne ważne święta w naszym kalendarzu! W drugiej połowie stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a zaraz po tym Dzień Dziadka. Chcąc uczcić te jakże ważne dla nas osoby, przygotowaliśmy dla nich przedstawienie, które wywołało kilka wzruszeń.
     26 stycznia od godziny 17:30 na hali zaczęli się zbierać zaproszeni goście. Wśród nich mogliśmy zobaczyć naszych rodziców, dziadków, babcie, kolegów z klasy, jak i niektórych nauczycieli. Całość rozpoczęła się od powitania przygotowanego przez przedszkolaki z Ochodzy, które pracowały pod czujnym okiem Pani Aleksandry Jankowicz. Następnie wystąpiło przedszkole z Zelczyny (przygotowane tym razem przez Panią Barbarę Lelek). Mówiono wierszyki, śpiewano piosenki, grano na instrumentach oraz tańczono. W taki sposób nasi młodsi koledzy rozgrzali publiczność i wywołali pierwsze potoki łez.
     Potem nastąpił kulminacyjny moment dla klas starszych. Rozpoczęło się przedstawienie pt. „Chrystusa narodzonego wszyscy witamy”. Na scenie pojawili się pierwsi aktorzy odgrywający pastuszków. Zaraz po nich po kolei wchodziły inne postaci… To Baba ze wsi, to Anioły, to Calineczka, to Biedak… Krótko mówiąc – można było ujrzeć różnobarwne charaktery, stroje i gości, którzy odwiedzali nowonarodzonego Jezusa. Publiczność mogła również razem z występującymi odśpiewać kilka kolęd. Zaraz po zakończeniu spektaklu odetchnąć mogli nauczyciele, którzy przygotowywali nas do całych jasełek. Dziękujemy im oczywiście za zaangażowanie oraz chęci do wystawienia przedstawienia. Dużą część sukcesu odegrali: Pani Patrycja Przytuła, Pan Konrad Sikora, oraz Pan Rafał Walczak (który zapewnił aranżacje muzyczną). Nie możemy też zapomnieć o wspaniałych aktorach, którzy wcielili się z wielką chęcią w postacie, pomogły w przygotowaniu dekoracji i całych jasełek.

     Piątkowy wieczór był bardzo emocjonujący dla każdego. Zarówno dla gości, jak i nauczycieli oraz aktorów. Jednak to nie był koniec zmagań z tym spektaklem. Po powrocie do szkoły, w poniedziałek (29 stycznia), ponownie zaprezentowaliśmy całe przedstawienie. Tym razem oglądała nas młodsza publiczność, bo była to cała szkoła! Mimo wszystko stres był dużo mniejszy, gdyż po piątkowym sukcesie nie mogło wydarzyć się nic złego. Dopiero teraz można powiedzieć, że przygoda z przygotowaniem tegorocznych jasełek dobiegła końca.Julia Jachymczyk
uczennica kl.7a

Zobacz zdjęcia

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu