Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2018/2019
 
Archiwum
Odblaskowy Piknik
Odblaski dla kierowców
Spotkanie z seniorami
100\100
Odblaskowa Szkoła
Wieczornica
Pluszowy miś
Dzień Przedszkolaka
Śniadanie daje moc
Dzień Babci i Dziadka
Eksperymenty chemiczne
Warsztaty terapeutyczne
Dzień Bezpiecznego internetu
Dzień Świadomości Autyzmu
Powitanie wiosny
Góry Świętokrzyskie
Taneczny Piknik
Wycieczka do Wrocławia
Tydzień życzliwości
Spotkanie z policjantem
Teatrzyk szkolny "Groszek"
Przemocy STOP
   Odblaskowa szkoła

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego po raz kolejny miał miejsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole przez cały miesiąc odbywały się różnorakie akcje mające uświadomić dzieciom i młodzieży zagrożenia związane z korzystaniem z techniki komputerowej i internetu.

Spotkanie z policjantem

W dniu 5 lutego zaprosiliśmy do szkoły policjanta z Komendy Powiatowej w Skawinie aby opowiedział o przestępczości komputerowej i związanym z tym zjawiskiem zagrożeniach. Wystąpienie pana policjanta było urozmaicone materiałem filmowym o cyberprzestępczości.

Plakat

Każda kasa przygotowała plakaty na temat bezpieczeństwa w sieci, które ozdobiły ściany korytarzy szkolnych. W prace nad projektami zaangażowała się również świetlica szkolna i nauczyciele wychowania plastycznego.

Model wirusa komputerowego

Na szczególną uwagę zasługują prace plastyczne pt. „Przestrzenny model wirusa komputerowego”. Uczniowie wykazali się niebywałą wręcz pomysłowością. Projekty można było oglądać przez cały miesiąc na specjalnej wystawie w sklepiku szkolnym.

Zajęcia dydaktyczne

Luty upłynął w naszej szkole pod hasłem bezpieczeństwa w sieci. Na lekcjach informatyki w klasach odbywały się lekcje poświęcone tej tematyce. Również na lekcjach wychowawczych toczyły się dyskusje na temat bezpieczeństwa w sieci. W starszych klasach skupiliśmy się na tematyce prawidłowych w rzeczywistości wirtualnej, zwłaszcza hejtu, i prywatności w sieci. W klasach młodszych natomiast skupiliśmy się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Mamy nadzieję, że podjęta akcje edukacyjna przyniesie dużo korzyści dla naszych dzieci, ponieważ obecność w internecie i korzystanie z urządzeń techniki komputerowej jest coraz powszechniejsze wśród całego społeczeństwa.

Joanna Fliśnik
Agnieszka Pawlica
Paweł Witczak

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu