Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2018/2019
 
Archiwum
Odblaskowy Piknik
Odblaski dla kierowców
Spotkanie z seniorami
100\100
Odblaskowa Szkoła
Wieczornica
Pluszowy miś
Dzień Przedszkolaka
Śniadanie daje moc
Dzień Babci i Dziadka
Eksperymenty chemiczne
Warsztaty terapeutyczne
Dzień Bezpiecznego internetu
Dzień Świadomości Autyzmu
Powitanie wiosny
Góry Świętokrzyskie
Taneczny Piknik
Wycieczka do Wrocławia
Tydzień życzliwości
Spotkanie z policjantem
Teatrzyk szkolny "Groszek"
Przemocy STOP
  Odblaskowa szkoła

Dzień Przedszkolaka w Zelczynie i Ochodzy

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew– to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto.


Dzień rozpoczął się od przywitania oraz zapoznania nowych kolegów z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Zelczynie, po czym wszystkie dzieci usiadły do stolików na 1 poczęstunek. Uwadze przedszkolaków nie umknęło dziwne zachowanie Pań z oddziałów, które co rusz coś przygotowywały, ukrywały i starały się zachować tajemnicze spojrzenia. Wszystko okazało się jasne, kiedy dzieci weszły na salę zabaw i zostały zasypane magicznym, błyszczącym pyłem jako symbol rozpoczęcia niezwykłej przygody. Dźwięki piosenek słyszane w tle oraz drobinki pyłu wprawiły dzieci we wspaniałe humory i zachęciły do dalszej zabawy. Na początku Panie z przedszkola przedstawiły cel spotkania oraz wyjaśniły przebieg tego szczególnego dnia. Błysk w oku, a także zmysł poszukiwaczy skarbów pojawiły się pośród dzieci, kiedy opiekunki zaprosiły do tropienia słodkich niespodzianek, które ukryły wcześniej na sali. Dzieci niecierpliwie czekały na sygnał, po to by wyruszyć na poszukiwania niczym prawdziwi piraci. Następnie zaczęła się wspaniała zabawa taneczna z balonami oraz ich zabawne dekorowanie. Po wesołej części tego wyjątkowego dnia dzieci wyszły na plac zabaw, gdzie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w kamizelkach odblaskowych z hasłem, które towarzyszy im od początku roku szkolnego - JESTEŚMY BEZPIECZNI.

Kiedy wydawać by się mogło, że moc atrakcji już została wyczerpana Panie z przedszkola znowu zaskoczyły dzieci zapraszając je do stolików na słodki poczęstunek, którego nie odmówiłby żaden smakosz słodkich niespodzianek.

Na koniec przedszkolaki mogły przełamać swoje lęki na ścieżce doświadczeń, której pokonanie bosymi stopami czasami sprawiało sporo trudności. Nagrodą były medale odważnego przedszkolaka oraz dyplomy, dzięki którym ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci dzieci.

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu