Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2018/2019
 
Archiwum
Odblaskowy Piknik
Odblaski dla kierowców
Spotkanie z seniorami
100\100
Odblaskowa Szkoła
Wieczornica
Pluszowy miś
Dzień Przedszkolaka
Śniadanie daje moc
Dzień Babci i Dziadka
Eksperymenty chemiczne
Warsztaty terapeutyczne
Dzień Bezpiecznego internetu
Dzień Świadomości Autyzmu
Powitanie wiosny
Góry Świętokrzyskie
Taneczny Piknik
Wycieczka do Wrocławia
Tydzień życzliwości
Spotkanie z policjantem
Teatrzyk szkolny "Groszek"
Przemocy STOP
  Odblaskowa szkoła

Dzień pluszowego misia 2018


Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

W dniu 23.11.2018 roku przedszkolaki z Zelczyny przyszły do drugiego oddziału w Ochodzy i tam wspólnie świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Dzieci zaprosiły w ten dzień do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, z którymi świetnie się bawiły. Najpierw przedszkolaki zaprezentowały swoje pluszaki, po czym wspólnie się przywitaliśmy powitanką „Misie Dwa”. Następnie dzieci obejrzały prezentację dotyczącą powstania pluszowego misia. Po czym przyszedł czas na misiową gimnastykę oraz misiowe konkurencje. Na zakończenie, Pani dyrektor roztrzygła konkurs plastyczny. Zadanie było bardzo trudne, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne i ciężko było wyłonić poszczególne miejsca. Na szczęście udało się. Po roztrzynięciu konkursu przyszła pora na stworzenie pysznego misia z nutteli, wafi ryżowych i banana. Wszystkim przedszkolakom bardzo smakowały słodkie misie. zieci bawiły się wyśmienicie i znów z uśmiechem i zadowoleniem wychodziły do swoich domów.

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu