Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2019/2020
 
autyzm
warsztaty
herbatka
konkurs
Julia
wystawa
tydzień mocy 2
pluszowy mis
konferencja
list do Królowej
tydzień mocy
ślubowanie
mała książka
karta pierzego
tabliczka mnożenia
virtual quest
sprzątanie świata
moduł woda
1 września
  

„Herbatka u Babci i Dziadka”

Nie od dziś wiadomo, że styczeń to miesiąc zimowy, jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

I choć w tym roku zimowa aura nie była zbyt łaskawa i pierwszy występ uczniów ze SP w Zelczynie został odwołany to mimo przeszkód udało się zaprezentować program artystyczny przygotowany przez oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3.

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywali dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki, a i oni chętnie zaglądają na „herbatkę u babci i dziadka”.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 21 lutego 2020r. Zaproszeni goście licznie przybyli w szkolne mury, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.

W pięknie udekorowanej sali swoje talenty zaprezentowali uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki, którzy swoimi krakowskimi i góralskimi strojami przenieśli szanownych gości w czasy ich młodości. Nie zabrakło również współczesnych wierszy, w których babcia ogrywa komputer w karty, a następnie „wyskakuje” z dziadkiem na potańcówkę. Mali artyści z przejęciem zaprezentowali również takie przeboje jak: „Takiego Janicka”, „W murowanej piwnicy”, „Chłopcy radarowcy” oraz wiele innych znanych przyśpiewek biesiadnych. Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój, pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Maria Kroczek
Ewelina Raźny


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu