Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2020/2021
 
Zakończenie roku
Konferencja
Konferencja
Autyzm
Przyjaciele Kubusia
21 marca
Święto lasu
DBI
bal
dzień Dziadków
pierniki
andrzejki
dzień misia
święto dyni
dzień nauczyciela
mycie rąk
tabliczka
sprzątanie
przedszkolaki
1 września
  

„Jedynie dzieci wiedzą, czego szukają…”

Dzień Dziecka, wszystkim znane święto, obchodzimy 1 czerwca. Jest to Dzień szczególny, bo każdy z nas jest lub był kiedyś dzieckiem. Jak uczy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, warto zachować w sobie cechy dziecka, bo „dorośli są dziwni”, nie mają na nic czasu, brak im wyobraźni, a „jedynie dzieci wiedzą, czego szukają”.

W tym roku Dzień Dziecka był dla naszych uczniów szczególnie ważny, ponieważ przypadł na drugi dzień powrotu wszystkich do nauki stacjonarnej. Jak nie świętować takiego powrotu? Jak nie cieszyć się z tego, że znowu jesteśmy razem? Nasi nauczyciele postarali się o to, aby Dzień Dziecka świętować przez trzy dni: od 31 maja do 2 czerwca. Był to czas spotkań z wychowawcami, sportowych rozgrywek, gier i zabaw, czas integracji i uśmiechu. Na naszych uczniów czekał napis: „Witajcie w szkole”, pojawiły się balony i miła atmosfera. Sportowe rozgrywki, które przeprowadziły p. Jolanta Franczuk i p. Magdalena Dziura, obudziły ducha rywalizacji i wywołały uśmiech. Klasie 6a, która wygrała i otrzymała puchar, serdecznie gratulujemy!

Każdy wychowawca przygotował się na spotkanie ze swoimi uczniami, wszyscy uznali, że najlepsze będą wspólne wyjścia poza teren szkoły. Nasi uczniowie integrowali się na placu zabaw w Ochodzy, na placu zabaw obok biblioteki w Zelczynie, na spacerach i wspólnych opowieściach. Rozmów nie było końca, ale najlepsze dopiero miało nadejść…bowiem każda klasa losowała bon, „coś ekstra”, „coś dodatkowego”. Uczniowie uśmiechali się, gdy czytali, co wygrali:

- Wycieczka rowerowa na plac zabaw w Pozowicach
- Wycieczka na plac zabaw w Ochodzy
- Wydłużona przerwav - Wolna integracyjna lekcja
- Dzień bez pytania
- Dodatkowa lekcja wychowania fizycznego


Wszystkie atrakcje, które czekały na naszych uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej, udowodniły, że szkoła to nie tylko miejsce nauki. Szkoła do miejsce sukcesów, przyjaźni, spotkań, wspólnych rozmów.
Drodzy Uczniowie – bądźcie szczęśliwi i nigdy nie zatracajcie w sobie cech dziecka.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu