Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2021/2022
 
zakończenie roku
Góry Świętokrzyskie
Góry Stołowe
Dinozatorland
pierwsza pomoc
festiwal zawodów
konkurs EKO
na sportowo
brawa dla Dawida
skarpeta
mistrz ortografii
zgrana szkoła
karnawał
pluszowy miś
listy do M
Mój debiut
Oświęcim
Ojców
stypendyści
wycieczka do zoo
Zakopane
przedszkolaki
1 września
  

„Coś się kończy, a coś się zaczyna”,
czyli pożegnanie klas 8

Za Nimi 8 lat nauki w murach naszej szkoły. Za Nimi pierwsze sukcesy i porażki, pierwsze przyjaźnie, pierwsze zauroczenia, pierwsze kłótnie. Za Nimi pierwsze wygrane konkursy, pierwsze jedynki i negatywne zachowania …

… za Nimi piękne 8 lat, ale „coś się kończy, a coś się zaczyna”. Nastał czas rozstania z naszymi Ósmoklasistami, których wychowawcy musieli wypuścić ze swych rąk, aby mogli pójść dalej, zdobywać świat, poszerzać horyzonty i spełniać marzenia. Pożegnanie klas 8 odbyło się 23 czerwca 2022 roku. W tym ważnym dla Nich dniu pojawili się Ci najważniejsi, czyli Rodzice. Ci, na których mogli polegać od kilku lat: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły, a także Koledzy i Koleżanki z klas 7.

Pani Dyrektor, Teresa Dąbrowska, kierując swoje słowa do Ósmoklasistów, zwróciła uwagę na to, że dopłynęli Oni do portu. Przez kilka lat dryfowali po wodach, byli wspierani przez nauczycieli, rozwijali swoje umiejętności i zainteresowania, ale nadszedł dzień, kiedy dopłynęli do celu. Ten cel wywołał w wielu z nas łzy i chwilę wzruszeń, ale otworzył także naszej młodzieży nowe horyzonty. Kończąc szkołę podstawową, wypływają na szerokie wody, bogaci w doświadczenia. Ci, których umiejętności okazały się bardzo znaczące, otrzymali nagrody, a ich rodzice Listy Gratulacyjne. Słowa pochwał i podziękowań płynęły z ust Pani Dyrektor, Pań Wychowawczyń i Przedstawicielki Rady Rodziców.

Dawid Wawro otrzymał statuetkę Absolwenta Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie w roku szkolnym 2021/2022 za celujące wyniki w nauce, postawę godną naśladowania, reprezentowanie szkoły w wielu konkursach i najwyższą średnią w klasie 8. Podziękowania zostały także skierowane do Rodziców, którzy współpracowali z wychowawcami i niejednokrotnie służyli pomocą.

Klasy: 7a i 7b pożegnali swoich kolegów i koleżanki, przypominając im początki szkolnej rzeczywistości. Nigdy nie było łatwo, dlatego przyznali im Orły za „szkolne zasługi”. Następnie klasy 8 zaprezentowały swój program artystyczny, w którym wszelkie podobieństwo nauczycieli z naszej szkoły było prawie czysto przypadkowe. Z przymrużeniem oka, w rytm piosenek, odegrali jeden dzień z życia ósmoklasisty. Gdy z uniesioną głową, pełni dumy i radości machali do publiczności, nadszedł czas podziękowań: dla Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor za trud, zaangażowanie i za to, że szkoła dawała im bezpieczeństwo, dla Wychowawczyń za serce, uśmiech i dobre słowo, dla Grona Pedagogicznego za stalowe nerwy, wytrwałość i przekazywanie wiedzy, dla Pracowników Szkoły za wspaniałą atmosferę i okazaną pomoc. Na końcu wystąpienia Uczniowie klas 8 podziękowali Rodzicom za życie, bo to właśnie ono sprawiło, że ich drogi się połączyły.

Pożegnanie klas ósmych zostało uwieńczone filmem przygotowanym przez Wychowawczynie, podczas którego w oczach młodzieży pojawiły się łzy. Symboliczne było także „przybicie piątki” swoim wychowankom. Towarzyszyły temu słowa piosenki: „Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna”.

POWODZENIA NASI ÓSMOKLASIŚCI!

Patrycja Przytuła-Książek


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl