Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2021/2022
 
zakończenie roku
Góry Świętokrzyskie
Góry Stołowe
Dinozatorland
pierwsza pomoc
festiwal zawodów
konkurs EKO
na sportowo
brawa dla Dawida
skarpeta
mistrz ortografii
zgrana szkoła
karnawał
pluszowy miś
listy do M
Mój debiut
Oświęcim
Ojców
stypendyści
wycieczka do zoo
Zakopane
przedszkolaki
1 września
  

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego
klas: 5a, 6a, 8a, 8b

28 września 2021 roku klasy: 5a, 6a, 8a, 8b wraz z wychowawcami udały się na trzydniową wycieczkę w kierunku Zakopanego. W porannych godzinach zebraliśmy się przed szkołą, zapakowaliśmy walizki do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Dopisywał nam uśmiech i piękna pogoda. Co było przed nami? Wiele atrakcji!

Zakopane przywitało nas promieniami słonecznymi. Wyjechaliśmy na Gubałówkę, aby podziwiać piękne widoki (niektórzy musieli kupić okulary przeciwsłoneczne) i zjeść pyszne oscypki z żurawiną. Odważni udali się na zjeżdżalnię grawitacyjną. Następnie zjechaliśmy kolejką i poszliśmy na Krupówki, gdzie mogliśmy kupić pamiątki. Myślicie, że to był koniec atrakcji pierwszego dnia? Nic bardziej mylnego! W hotelu czekał na nas relaks w basenie i jacuzzi. Wypoczęliśmy i nabraliśmy sił, bowiem drugiego dnia siły były bardzo potrzebne… Dlaczego?

Czekało na nas Morskie Oko. Jak się okazało, najwytrwalszą klasą była ta najmłodsza. Dla starszych uczniów wędrówka była ciężka, ale nie było osoby, która nie doszłaby do celu, a cel był piękny. Morskie Oko prezentowało się wspaniale, a pan przewodnik przekazywał nam ciekawostki dotyczące tego miejsca. Niektórym osobom nogi odmawiały posłuszeństwa – a przed nami była droga powrotna. Mogłoby się wydawać, że nikt nie ma już sił… Wystarczyła chwila, aby odpocząć, bowiem nogi same rwały się do tańca podczas wieczornej dyskoteki, którą poprzedziło ognisko. Ostatni dzień wycieczki przywitał nas deszczem. Nie było możliwości pójść w góry, ale nie było mowy o nudach! Udaliśmy się do Muzeum Iluzji, które pochłonęło wyobraźnię i kreatywność nie tylko uczniów, ale i nauczycieli!

Mogłoby się wydawać, że wycieczka do Zakopanego (które każdy z nas zna) nie będzie ciekawa. Nic bardziej mylnego! Uśmiechy na twarzach uczestników mówiły same za siebie – trzydniowa wycieczka udała się. Pozostały nam piękne wspomnienia. :)

Patrycja Przytuła-Książek


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl