Po trzyletniej przerwie, 18 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie odbył się już po raz siódmy finał Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, doskonalenie sprawności stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach praktycznych oraz budzenie współzawodnictwa u uczniów.
Jak co roku konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego i finału, do którego zakwalifikowało się 31 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Skawina. Zmagania konkursowe odbywały w dwóch kategoriach - klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Za swoje zmagania każdy uczestnik finału otrzymał nagrodę - upominek i drobny poczęstunek.
Wyniki konkursu w kategorii klas V-VI:
Tytuł „Mistrza Matematyki” w kategorii klas V–VI zdobyła: Lena Butyn – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
II miejsce - Bartosz Kwaśniak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
III miejsce Bartłomiej Aleksandrowicz – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie
Wyróżnienia otrzymali:
Mikołaj Pytel – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
Adrian Lepiarz - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie
Wyniki konkursu w kategorii klas VII-VIII:
Tytuł „Mistrza Matematyki” w kategorii klas VII –VIII zdobyła: Aleksandra Szopa – uczennica Szkoły Podstawowej w Zelczynie
II miejsce - Sebastian Pietrzyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
III miejsce - Sebastian Kraczek – uczeń Szkoły Podstawowej w Radziszowie
Wyróżnienie otrzymała:
Anna Zajda – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym ufundowane zostały nagrody w konkursie:
Radzie Rodziców przy SP w Zelczynie,
Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Zelczyna,
Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Facimiech,
Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Ochodza,
ks. Józefowi Motyce - Proboszczowi Parafii w Krzęcinie,
Gospodarstwu Ogrodniczemu Państwa Wojciechowskich,
Piekarni „Szarlotka” w Zelczynie,
Piekarni „Rola” w Krzęcine,
Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu Ewy Pawińskiej,
Firmie Lajkonik Snacks Sp. z o.o. w Skawinie,
Grupie Maspex Sp. z o.o. z Wadowic.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników!
Organizatorki:
Magdalena Ocetkiewicz
Marta Wróbel
Maria Przebinda
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia