Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 


Dziennik elektroniczny


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


WF z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:
Spotkanie z rodzicami

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie informuje, iż zebrania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w następujących terminach:

klasy I - III  środa 9 stycznia godz 17:00
klasy IV - VIII wtorek 29 stycznia godz. 18:00 (po feriach)

Informacja dotycząca miejsca spotkania poszczególnych klas będzie wywieszona na korytarzu szkoły.Pomóżmy Bogusi

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się Rodziców do akcji pomocy w leczeniu pani Bogusi Lelek - mamy Ani - naszej uczennicy klasy I.


Historię Pani Bogusi można zobazczyć na stronie fundacji "Kawałek Nieba"
www.kawalek-nieba.pl/bogusia-lelek


W dziale kronika znajdziecie relacje z ostatnich wydarzeń i akcji zrealizowanych w ramach programu "Odblaskowa Szkoła". Natomiast w dziale Galeria znajdują się fotorelacje z ostatnich imprez i wydarzeń z życia naszej Szkoły. Serdecznie Zapraszamy


Oczyszczacze powietrza w oddziałach przedszkolnych

malopolska_atmosfera (19 kB)

     Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa przekazał w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, oczyszczacz powietrza do oddziału przedszkolnego w Zelczynie i Ochodzy. Dziękujemy.


Zapraszamy do przeczytania relacji z Pikniku Szkolnego, który odbył się we wrześniu tego roku, jak również do obejrzenia galerii zdjęć z tego radosnego wydarzenia :)


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

tn_dscf6193 (3 kB)

      Wakacje dobiegły końca. Uśmiechnięci i radośni spotykamy się z koleżankami i kolegami w nowym roku 2018/2019. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego


Zobacz zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego

Szkolne wydarzenia

      Wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Słońce od kilku tygodni zaprasza nas do letnich wyjazdów. Czas pożegnać się ze szkołą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego.


Zobacz zdjęcia

Szkoła w Zelczynie oddycha wiedzą!

Szkolne wydarzenia

      Pragniemy poinformować, że jako szkoła przyłączyliśmy się do edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci.


Więcej...

Konkurs "Cyberprzemoc"

Szkolne wydarzenia

      Stowarzyszenie „Juvenilis – z młodzieńczą siłą” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie było organizatorem drugiej edycji konkursu profilaktycznego „Uświadamiajmy się wzajemnie”, której tematem była „Cyberprzemoc”.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Pluszowy Miś w Ochodzy

Szkolne wydarzenia

      W tym roku nasze przedszkolaki obchodziły wspólnie to święto w Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy. Dzieciom towarzyszyły misie małe, duże i bardzo duże, kolorowe i brunatne, ale wszystkie bardzo kochane.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Pluszowy Miś w Zelczynie

Szkolne wydarzenia

     Jak co roku za sprawą pani Halinki Fidzińskiej, „naszej pani z biblioteki”, uczniowie młodszych klas uroczyście i w sposób wyjątkowy przeżyli ten dzień. Na tegoroczne świętowanie, w którym udział wzięły dzieci z klasy pierwszej i drugiej, uczestnicy wybrali się do biblioteki w Zelczynie.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Rozmawiamy o bezpieczeństwie

Szkolne wydarzenia

     W piątek – 22 października – naszą szkołę odwiedzili policjanci, aby przekazać uczniom niezbędną wiedzą dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie z wielką radością uczestniczyli w tym spotkaniu. Świadczą o tym liczne pytania zadawane naszym gościom.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkolne wydarzenia

     W piątek 29 września po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Ślubowanie klasy pierwszej

Szkolne wydarzenia

     Uczniowie klasy 1 przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, tańców oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób. W dniu 20 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Walerego Goetla zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami zebrali się na hali gimnastycznej, która czekała na nich z piękną dekoracją.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Dzień Przedszkolaka

Przedszkolak

     20 września był wyjątkowym dniem dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły. Tego dnia świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania „Hymnu Przedszkolaka”.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Zielona szkoła w Soli k/Żywca

Zielona szkoła

     Jeszcze nie zdążył zabrzmieć pierwszy dzwonek, a już piąte i trzecie klasy naszej szkoły wyjechały pod opieką czterech wychowawczyń: Renaty Młynarczyk, Ewy Maślanki, Barbary Lelek oraz Anny Spasiewicz na pięć dni do ośrodka wczasów dziecięcych do Soli koło Żywca.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie

     4 września uczniowie po raz pierwszy w roku szkolnym 2017/2018 usłyszeli dźwięk dzwonka. Wszyscy z uśmiechami na twarzy zebrali się na hali sportowej. Pojawili się nowi uczniowie, ale także w naszej szkole powiększyło się grono nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.


Zobacz zdjęcia

Panel

mPotęga

      Zawsze chcieliśmy, by nasze nauczanie szło w parze z uczeniem się naszych dzieci, by każdy czerpał satysfakcję z osiągania celów edukacyjnych. Taką szansę dostaliśmy, gdy nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoły Uczącej Się.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

Święto Patrona Szkoły

Święto szkoły

      „Dzisiaj wyślę mą prośbę z wiatrem, wysoko do chmur, do słońca, do nieba...” – takimi słowy rozpoczęła reżyserka ten dziecięcy, baśniowy teatr. „Czy słyszysz mosiężne fanfary, gdy witają słońce? Jak rozbrzmiewają łąki symfoniami barw i owadów? [...] Muzyka przyrody – to ona porusza wrażliwe dusze poetów, kompozytorów, malarzy, ona zmusza ich do tego, by tworzyli dzieła najpiękniejsze. To dzięki nim nie musimy latać, by poczuć wiatr we włosach”.


Więcej...                 Zobacz zdjęcia

SZEWCZYK DRATEWKA

Szewczyk Dratewka

     W dniach 19 i 21 marca 2014 w Domu Kultury „Podgórze” odbył się konkurs recytatorski „Posłuchajcie, oto bajka”. Udział wzięło 259 uczestników ze szkół podstawowych z Krakowa i okolic oraz grupy teatralne. Po przesłuchaniu wszystkich kandydatów jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły i osoby:

KATEGORIA: GRUPY TEATRALNE
Nagroda Specjalna: Teatr „Groszek” – Zelczyna – za pomysł, wykonanie, trudność animacji, dekoracje, muzykę.
Teatr „Groszek” z Zelczyny – został zaproszony do występu w dniu 13 kwietnia wraz z Teatrem Otwartym na spektaklu o godzinie 15.15 w Kinoteatrze Wrzos ul. Zamoyskiego 50.

KATEGORIA: RECYTACJE INDYWIDUALNE
Miejsce II - Lena Poniedziałek – S.P. w Zelczynie

Występującym dzieciom i pani Danucie Wicher
gratulujemy sukcesu!


Więcej...                               Zobacz zdjęcia

ZIMOWE KOLĘDOWANIE


Uniwersytet

Hala sportowa na ten wieczór zamieniła się w wyjątkowe miejsce. Stoliki przykryte białymi obrusami, otulone blaskiem świec, pachnące domowe ciasto przygotowane przez rodziców, zapach kawy, a wszystko w zimowej scenerii i nastrojowego światła wprowadzało gości w ciepły, domowy i świąteczny nastrój.


Więcej...                               Zobacz zdjęcia

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu