Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Dobre praktyki


Dziennik elektroniczny

Bezpieczeństwo w szkole


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


E8 z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:
Szanowni Rodzice!
W imieniu Rady Rodziców zapraszamy do zakupu
STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

CENA MINIMALNA 20 ZŁ

(uzyskana kwota przeznaczona zostanie na rzecz Rady Rodziców)

„Żeby Polska była Polską”

"Żeby Polska była Polską" przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Chcąc godnie uczcić 104 rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie naszej szkoły zabrali zaproszonych Gości w muzyczno-słowną podróż: od czasów zniewolenia do wyzwolenia, od rozbiorów poprzez liczne powstania, aż do wybuchu I wojny światowej, która zakończyła się klęską zaborców i odrodzeniem państwa polskiego.

czytaj więcej ...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W KLASIE II A

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś-maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Miękki, puchaty i taki z łatką jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu.

czytaj więcej ...

„ Majsterkowo”

- czyli zajęcia techniczne w Castoramie

W dniu 17 listopada 2022 roku uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Krakowie. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Największą atrakcją spotkania było samodzielne montowanie skrzynek z drewnianych elementów. Wystarczyły ręce gotowe do pracy, gwoździe i młotek. Zdolni majsterkowicze z niewielką pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy oraz opiekunów świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Następnie żwawo przystąpili do wyklejania naklejkami skrzynek. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu. Drewniane skrzynki zaczęły pokrywać kolorowe, niepowtarzalne wzory. W trakcie zajęć uczniowie planowali, jakie przeznaczenie będą miały ich własnoręczne dzieła.

Wzbogaceni o nowe doświadczenia oraz oryginalne skrzynki uczniowie w radosnym nastroju wrócili do szkoły. Za wykonane zadania wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wyjazd był bardzo udany, praktyczny i pouczający.

Wychowawczyni Ewa Maślanka

Ślubowanie klas pierwszych

Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży… Tak, bo właśnie dzisiaj 4 listopada 2022 roku miało miejsce wydarzenie ważne dla naszej szkolnej społeczności. To wydarzenie to ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej ...

„Szlakiem Karola Wojtyły"

Jan Paweł II – święty, wzór, nasz rodak, Ojciec Święty i przede wszystkim Karol Wojtyła. Myśląc o Nim, zastanawiamy się, jaki był w młodości, czy był grzeczny, gdzie chodził do szkoły, z kim spędzał czas po szkole. Aby znaleźć odpowiedz na te pytania, uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Wadowic – „Szlakiem Karola Wojtyły”.

czytaj więcej ...

Laura Świder

laureatką konkursu plastycznego

Laura zilustrowała bajkę pt.
"O króliku, który nie mógł jeść marchewki".

Lauro, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj więcej ...

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

- czyli wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Gruszów”

21.10.22 przedszkolaki oraz pierwszoklasiści z naszej Szkoły odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Pod Gruszą” w Gruszowie.

czytaj więcej ...

„Niezapomniane chwile w Lubogoszczy”

- wycieczka klas ósmych do Lubogoszczy
26-28 września 2022 roku

Zamiast tradycyjnego opisu postanowiliśmy umieścić kilka krótkich opinii uczestników z klas ósmych na temat naszej wyprawy, które najlepiej go zrecenzują. Życzymy miłej lektury :)

czytaj więcej ...

Święto Komisji Edukacji Narodowej

w naszej szkole

14 października obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. To święto wiedzy, święto nauki, święto Nauczyciela i święto Ucznia. Komisja Edukacji Narodowej to pierwsze w Polsce ministerstwo oświaty.

czytaj więcej ...

Rozstrzygnięcie konkursu

"Belfer też był dzieckiem"

„Kto to może być?” – nad tym pytaniem nasi uczniowie zastanawiali się ponad tydzień, aby jak najlepiej wypaść w konkursie „Belfer też był dzieckiem”, który organizowany był przez Opiekunów Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Nauczyciela.

czytaj więcej ...

ZBIÓRKA MAKULATURY

W dniach 26-30 września w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury. W ten sposób włączyliśmy się w gminny konkurs dla szkół podstawowych. Wspólnie zebraliśmy ponad tonę makulatury, zatem uratowaliśmy 17 drzew, a jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

czytaj więcej ...

Edukacja ekologiczna w gminie Skawina

29 września 2022 klasa IIIa realizowała zajęcia w ramach projektu:
"W GMINIE SKAWINA NIE PRÓŻNUJĄ – ODPADY SEGREGUJĄ".

czytaj więcej ...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz w naszej szkole zorganizowano obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcji przebiegała pod hasłem – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i odbyła się 7 października.

czytaj więcej ...

Piknik Rodzinny 2022

Każdy w roku ma swoje święto. W maju i czerwcu świętują: mama, tata i dzieci. W styczniu babcia i dziadek. 25 września 2022 roku świętowali wszyscy związani z naszą szkołą: Uczniowie, Absolwenci i ich Rodziny, Nauczyciele i Pracownicy.

czytaj więcej ...

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

czytaj więcej ...

Światowy Dzień Przedszkolaka

21.09.2022 roku Przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Przedszkolaka”.

czytaj więcej ...

JUŻ PŁYWAM

Od września do grudnia 2022 roku w naszej szkole realizowany jest projekt „JUŻ PŁYWAM” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Uczestniczą w nim uczniowie z klas: 2 i 3.

czytaj więcej ...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły” – te słowa rozbrzmiewały w uszach naszych uczniów 1 września 2022 roku, którzy z uśmiechem na twarzy przywitali się ze swoimi nauczycielami, koleżankami i kolegami.

czytaj więcej ...

------ >>> ZOBACZ ROK SZKOLNY 2021/2022 <<< ------
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl