Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Dobre praktyki


Dziennik elektroniczny

Bezpieczeństwo w szkole


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


WF z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:

X ŚWIATOWY DZIEŃ
TABLICZKI MNOŻENIA

2 października odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna.

czytaj więcej ...

Sprzątanie Świata 2020

– Plastik? Rezygnuję. Segreguję. Redukuję.

18 września w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyło się podsumowanie ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”, która w Polsce została zorganizowana po raz 27.

czytaj więcej ...

Rozporządzenie Rady Ministrów


--- >>> kliknij aby powiększyć <<< ---

Dzień Przedszkolaka 2020
w Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy

18 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Jest to niezwykle ważne święto, ponieważ podkreśla rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

czytaj więcej ...


„Zdalna Szkoła+”

W maju 2020 roku w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła+” do placówek oświatowych w naszej gminie trafiły 34 komputery. W sumie dzięki dofinansowaniu placówki oświatowe w gminie Skawina powiększyły się o 79 laptopów.
Nasza szkoła również należy do tego grona. Komputery będą użyczane uczniom, których rodziny znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. Jest to krok w stronę wyrównywania szans w dostępie do zdalnej nauki. Nowy sprzęt to cenne wsparcie dla uczniów, za co serdecznie dziękujemy w ich imieniu.

Szanowni Państwo,

W trosce o przyszłość gminnego systemu oświaty, a przede wszystkim jego bezpośrednich klientów, czyli naszych dzieci, gmina Skawina postanowiła opracować kolejny długofalowy dokument dotyczący polityki oświatowej, określający priorytety władz i środowiska oświatowego gminy w perspektywie 2030 roku - Program Rozwoju Oświaty w gminie Skawina na lata 2021-2030.

Elementem szerokich prac diagnostycznych jest sondażowe badanie satysfakcji rodziców dotyczące realizowanej przez gminę polityki oświatowej oraz funkcjonowania poszczególnych placówek. W każdej szkole i przedszkolu przeprowadzona zostanie dedykowana ankieta on-line.
Poniżej znajdziecie Państwo link do badania dotyczącego naszej szkoły. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w ankiecie i podzielenia się swoimi opiniami.

Ankieta jest anonimowa. Wyniki badania będą prezentowane jedynie w formie zbiorczej. Posłużą do określenia kluczowych problemów, potrzeb i wyzwań polityki oświatowej naszej gminy.
Wypełnienie ankiety zajmie Państwu maksymalnie 10 minut.

Z góry dziękuję za zaangażowanie.

--- >>> LINK do ankiety. <<< ---
Ankiety są dostępne także na stronie: www.gminaskawina.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
– inne niż zwykle

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w dziwny sposób. Dziwny? Dlaczego? Ja bym powiedziała, że ciekawy, niecodzienny, nie tak jak zwykle” – te słowa rozbrzmiały w murach naszej szkoły 1 września 2020 roku. Uczniowie podzieleni na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VIII) spotkali się tego dnia, aby powitać nowy rok szkolny.

czytaj więcej ...

Pożegnanie…


Gdy odchodzi człowiek, najbliższy świat dokoła staje na moment w bezruchu.
Ta chwila milczenia, w której nie słychać nic prócz cichego bicia serca, w której nie widać nic prócz nieśmiałego światła, zwraca uwagę na dwa słowa: UTRATA i WDZIĘCZNOŚĆ.

Żegnamy Cię, Księże Krzysztofie, mając w sercu poczucie utraty, bo Twoja śmierć zamknęła Twoją pracę z ludzką nadzieją, którą przynosiłeś z kart Ewangelii. W sercu jednak prócz poczucia niepowetowanej straty nosimy wdzięczność, która wzrasta w miarę upływającego czasu. Jesteśmy wdzięczni za to jedno wielkie spotkanie Dobrego Człowieka, wskazującego na Dobro jakim jest Bóg.

Rozpamiętując Twoje życie, cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć, a dzieliłeś się nim chętnie z każdym, kogo spotkałeś. Mamy wielką ufność w Miłosierdziu Boga, że będziesz mógł z dumą Mu powtórzyć za św. Pawłem Apostołem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem, na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym w Domu Ojca.
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Mistrz Ortografii 2020

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – jakże trudno wypowiedzieć nam te znane z utworu Jana Brzechwy wyrazy. Wypowiedzieć? A co dopiero poprawnie zapisać?! Uczeń klasy 7b, Michał Tyrka, nie miałby z tym najmniejszego problemu! Otrzymał bowiem tytuł Mistrza Ortografii 2020, zajmując 1 miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w kategorii klas VII-VIII. Uczeń naszej szkoły wykazał się nie tylko znajomością ortografii i interpunkcji, ale także znajomością ich zastosowania.

Michale, Mistrzu Ortografii 2020, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Patrycja Przytuła-Książek

Żegnaj Piotrze...

Nieznana jest naszym oczom przyszłość. Chodzimy po tym świecie, nosząc w sobie nadzieję. Bywają jednak dni, gdy nadzieja zdaje się zasypiać, zostawiając nas z pustymi duszami. Kiedy spotykaliśmy Cię, Piotrze, w szkole, nikt nie spodziewał się innego pożegnania z Tobą niż to na koniec 8 klasy, pełnego wzruszeń, wspomnień i wybiegania w przyszłość z nadzieją.

Dziś żegnamy Cię inaczej, bo po ludzku patrząc, ostatecznie. Chcemy jednak widzieć Cię przekraczającego próg Nowego Życia. Budzimy, wbrew smutkowi, naszą nadzieję, że spotkamy się w Nowym Świecie napełnieni niewyczerpaną radością. Zostajesz w naszej pamięci aż do ponownego spotkania.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy
i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04 obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach akcji #Polska na niebiesko kilkoro z naszych uczniów wykonało pracę plastyczną.

czytaj więcej ...

XVIII Edycja
Gminnych Warsztatów Profilaktycznych
w Szkole Podstawowej
im. Walerego Goetla w Zelczynie

Już po raz osiemnasty w naszej szkole organizuje się Gminne Warsztaty Profilaktyczne, na które zapraszamy nauczycieli i uczniów ze wszystkich szkół Miasta i Gminy Skawina.

czytaj więcej ...

„Herbatka u Babci i Dziadka”

Nie od dziś wiadomo, że styczeń to miesiąc zimowy, jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

czytaj więcej ...

Gminny Konkurs Polonistyczny – finał

Jeszcze przed feriami uczniowie naszej szkoły: Maria Niechaj (7a), Natalia Wilk (7b), Michał Tyrka (7b) i Julia Opyrchał (8a)
reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie Gminnego Konkursu Polonistycznego.

czytaj więcej ...

Julia Sadowska laureatką konkursu

Julia wykonała najładniejszą ilustrację do bajki pt.”Zabawiaki”.
Jej pracę można podziwiać w wydanym tomiku bajek.

czytaj więcej ...

Niezwykła wystawa

Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie zorganizowało ciekawą wystawę w 130 rocznicę urodzin profesora Walerego Goetla i 100-lecie powstania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY W ZELCZYNIE
– DALSZY CIĄG

Tydzień Mocy nie był jedynie zdrową ucztą dla podniebienia - organizatorzy zadbali także o inne zmysły!

czytaj więcej ...

Przedszkolaki z Ochodzy i z Zelczyny świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

czytaj więcej ...

Szkoła w Zelczynie już po raz drugi
z tytułem „Szkoły Uczącej Się”

Mija już prawie 10 lat gdy do naszej szkoły nieśmiało wkroczyły elementy OK, a my postanowiliśmy spróbować. To było to!

czytaj więcej ...

List do Królowej Elżbiety II

Uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielem języka angielskiego – Natalią Charnas napisali list do Królowej Elżbiety II z okazji 72. rocznicy ślubu (20. listopada 2019).

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY

Dnia 12.11.2019 r. rozpoczął się w naszej szkole TYDZIEŃ MOCY, w którym pragniemy położyć szczególny nacisk na promowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania wśród naszych uczniów.

czytaj więcej ...

W niezwykły rejs zwany nauką wypływamy…

„Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży. Wzrusza się mama, wzrusza tata, w oczach rodziców szklą się łzy...”
Tymi słowami Julia Ujma, uczennica klasy IV, rozpoczęła jedną z piękniejszych uroczystości, które odbywają się w naszej szkole każdego roku.

czytaj więcej ...

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

W czwartek, 17 października pani Wicedyrektor odwiedziła klasy pierwsze. Podczas wizyty przekazała uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się z książki „Pierwsze czytanki dla…”

czytaj więcej ...

KARTA PIESZEGO

Już od wielu lat cyklicznie w naszej szkole prowadzone są zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jego adresatami są uczniowie klasy drugiej, którzy stają się samodzielnymi użytkownikami dróg.

czytaj więcej ...

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Zelczynie zorganizowano obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna, IX już edycja akcji, przebiegała pod hasłem – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i odbyła się 4 października.

czytaj więcej ...

Virtual Quest

Dnia 25.09.2019r. przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych zostali przeniesieni w wirtualny świat podwodny. Niektórzy odbyli swoją pierwszą podróż w kosmos! Wszystko to za sprawą pokazu edukacyjnego grupy VirtualQuest. Dzieci miały okazję stać się bohaterami filmu 3D, poznać tajniki życia podwodnego i kosmicznej rzeczywistości. Uczniowie będąc pod wrażeniem pokazu, z niecierpliwością czekają na nowe, edukacyjne propozycje.

„Nie śmiecimy - Zmieniamy - Sprzątamy”

20 września uczniowie klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Zelczynie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, poświęconych ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

czytaj więcej ...

Moduł WODA

Panowie Marek Marzec, kierownik Wydziału Edukacji UMiG w Skawinie oraz Tomasz Stawowy, dyrektor CKiS w Skawinie przekazali naszej szkole Moduł WODA za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty.

czytaj więcej ...

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły…”

Pełni wiary w siebie, z radością na twarzy uczniowie mogą rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020. Wierzymy, że w czerwcu z tym pięknym uśmiechem odbiorą równie piękne świadectwa.

czytaj więcej ...

Nasze wyniki na koniec roku szkolnego 2018/2019

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty otrzymały uczennice:

  • Julia Jachymczyk - kl.8a
  • Klaudia Olszewska - kl.8b

Uczniowie klasy ósmej na egzaminie końcowym uzyskali najwyższy wynik w gminie z języka polskiego (9 stanin – najwyższy) i matematyki (8 stanin – bardzo wysoki). Z języka angielskiego uzyskali wynik wyżej średniej - 6 stanin.
Gratulujemy uczniom klas ósmych oraz nauczycielom i rodzicom!

Artykuł na stronie Gminy Skawina


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po roku wytężonej i ciężkiej pracy nadeszły upragnione wakacje. Czas pożegnać się ze szkołą i odebrać zasłużone nagrody.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.
Gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom osiągnięć w nauce. Dziękujemy za współpracę i życzymy miłych wakacji.


Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelczynie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni. Udział w konkursie polegał na wykonaniu przez uczniów szkoły trzech pieśni: hymnu państwowego i dwóch wybranych pieśni o charakterze hymnicznym. Uczniowie szkoły w dniu 10 maja wykonali przed Jury lokalnym wybrane pieśni: "Hymn Państwowy", "Rotę" i "Odę do radości".

Zapraszamy do odsłuchania utworów konkursowych

Pomóżmy Bogusi

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się Rodziców do akcji pomocy w leczeniu pani Bogusi Lelek - mamy Ani - naszej uczennicy klasy I.


Historię Pani Bogusi można zobazczyć na stronie fundacji "Kawałek Nieba"
www.kawalek-nieba.pl/bogusia-lelek

Oczyszczacze powietrza w oddziałach przedszkolnych

malopolska_atmosfera (19 kB)

     Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa przekazał w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, oczyszczacz powietrza do oddziału przedszkolnego w Zelczynie i Ochodzy. Dziękujemy.


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu