Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Dobre praktyki


Dziennik elektroniczny

Bezpieczeństwo w szkole


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


WF z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły…”

Początek września to ważna data dla dzieci i młodzieży! Tekst piosenki „szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły” nie kłamie! Po dwóch miesiącach wakacji i odpoczynku od nauki – 2 września 2019 roku uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie zebrali się na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020.

Uczniowie klas: 7a i 7b uświadomili wszystkim zgromadzonym, że początek września to nie tylko radość płynąca z ponownych spotkań z kolegami, ale także moment zadumy. Wszyscy wiemy, co działo się 1 września 1939 roku. Tę historyczną datę uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy. Młodzież z klasy 7a i 7b wraz z wychowawczyniami przygotowała program artystyczny, po którym głos zabrała Pani Dyrektor – Maria Przebinda. Z uśmiechem na twarzy powitała wszystkich zgromadzonych, skierowała do najmłodszych – przedszkolaków i pierwszoklasistów – słowa otuchy. Przekazała zebranym ważną myśl – szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce pierwszych przyjaźni, wspólne radości z sukcesów (tych małych i tych dużych). Odczytała także imiona i nazwiska nauczycieli, którzy w tym roku będą dzielić się z uczniami swoją wiedzą. Pani Dyrektor zaprosiła również przed wszystkich zgromadzonych Księdza Proboszcza Józefa Motykę, który w nowym roku szkolnym będzie uczył religii w klasach: 3 i 4. Była to okazja do tego, aby poprosić Pana Boga o potrzebne łaski na nadchodzący rok. Uczniowie i nauczyciele wraz z Księdzem Proboszczem podziękowali za minione wakacje, za to, że cali i zdrowi wrócili do swoich przyjaciół, prosili o wytrwałość i siłę, o to, aby nie zwątpili w umiejętności i zdolności w nowym roku szkolnym, a także o zdrowie dla tych, których w tym roku szkolnym z nami nie ma.

Pełni wiary w siebie, z radością na twarzy uczniowie mogą rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020. Wierzymy, że w czerwcu z tym pięknym uśmiechem odbiorą równie piękne świadectwa.

Patrycja Przytuła-Książek

Nasze wyniki na koniec roku szkolnego 2018/2019

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty otrzymały uczennice:

  • Julia Jachymczyk - kl.8a
  • Klaudia Olszewska - kl.8b

Uczniowie klasy ósmej na egzaminie końcowym uzyskali najwyższy wynik w gminie z języka polskiego (9 stanin – najwyższy) i matematyki (8 stanin – bardzo wysoki). Z języka angielskiego uzyskali wynik wyżej średniej - 6 stanin.
Gratulujemy uczniom klas ósmych oraz nauczycielom i rodzicom!

Artykuł na stronie Gminy Skawina


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po roku wytężonej i ciężkiej pracy nadeszły upragnione wakacje. Czas pożegnać się ze szkołą i odebrać zasłużone nagrody.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.
Gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom osiągnięć w nauce. Dziękujemy za współpracę i życzymy miłych wakacji.


Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelczynie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni. Udział w konkursie polegał na wykonaniu przez uczniów szkoły trzech pieśni: hymnu państwowego i dwóch wybranych pieśni o charakterze hymnicznym. Uczniowie szkoły w dniu 10 maja wykonali przed Jury lokalnym wybrane pieśni: "Hymn Państwowy", "Rotę" i "Odę do radości".

Zapraszamy do odsłuchania utworów konkursowych

Pomóżmy Bogusi

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się Rodziców do akcji pomocy w leczeniu pani Bogusi Lelek - mamy Ani - naszej uczennicy klasy I.


Historię Pani Bogusi można zobazczyć na stronie fundacji "Kawałek Nieba"
www.kawalek-nieba.pl/bogusia-lelek

W dziale kronika znajdziecie relacje z ostatnich wydarzeń i akcji zrealizowanych w ramach programu "Odblaskowa Szkoła". Natomiast w dziale Galeria znajdują się fotorelacje z ostatnich imprez i wydarzeń z życia naszej Szkoły. Serdecznie Zapraszamy


Oczyszczacze powietrza w oddziałach przedszkolnych

malopolska_atmosfera (19 kB)

     Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa przekazał w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, oczyszczacz powietrza do oddziału przedszkolnego w Zelczynie i Ochodzy. Dziękujemy.


Zapraszamy do przeczytania relacji z Pikniku Szkolnego, który odbył się we wrześniu tego roku, jak również do obejrzenia galerii zdjęć z tego radosnego wydarzenia :)


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

tn_dscf6193 (3 kB)

      Wakacje dobiegły końca. Uśmiechnięci i radośni spotykamy się z koleżankami i kolegami w nowym roku 2018/2019. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego


Zobacz zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego

Szkolne wydarzenia

      Wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Słońce od kilku tygodni zaprasza nas do letnich wyjazdów. Czas pożegnać się ze szkołą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego.


Zobacz zdjęcia

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu