Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Dobre praktyki


Dziennik elektroniczny

Bezpieczeństwo w szkole


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


WF z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:

Wyprawa w niesamowite Góry Świętokrzyskie

W dniach 13-15 czerwca 2022 roku klasy 4b, 6a, 7a i 7b wyruszyły w podróż autokarem wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Anną Spasiewicz, Magdaleną Dziurą, Anną Szewczyk i Magdaleną Wroną w kierunku Ziemi Kieleckiej opisywanej już przez Stefana Żeromskiego w „Puszczy jodłowej”: „Puszcza jest niczyja – nie moja ani twoja, ani nasza, jeno boża, święta!”.

czytaj więcej ...

„Koduj z Gigantami”

Pragniemy zaprosić Uczniów do wzięcia udziału w 11. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w placówce w Skawinie przy ul. Korabnickiej 34 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Termin warsztatów:
sobota i niedziela, 10-11 września.


Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

informacje

„Coś się kończy, a coś się zaczyna”,
czyli pożegnanie klas 8

Za Nimi 8 lat nauki w murach naszej szkoły. Za Nimi pierwsze sukcesy i porażki, pierwsze przyjaźnie, pierwsze zauroczenia, pierwsze kłótnie. Za Nimi pierwsze wygrane konkursy, pierwsze jedynki i negatywne zachowania …

czytaj więcej ...

Zakończenie roku szkolnego
2021/2022

Uroczyste zakończenie roku klas młodszych.

zobacz galerię zdjęć ....

U podnóża Gór Stołowych,
czyli czterodniowa wycieczka klas 8

29 maja 2022 roku uczniowie klas 8 wraz z opiekunami wyruszyli na czterodniową wycieczkę w najbardziej malownicze zakątki Kotliny Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych, aby poznać środowisko, kulturę, tradycję i historię tych pięknych terenów.

czytaj więcej ...

Sprawozdanie z wycieczki
Oddziałów przedszkolnych do Dinozatorlandu

Dn. 02.06.2022 przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Zelczynie i Ochodzy wybrały się w niezapomnianą podróż śladami dinozaurów.

czytaj więcej ...

Przyjemnego czytania :)

Pierwsza pomoc? Najważniejsza!

W Szkole Podstawowej w Zelczynie uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie oraz Ochodzy uczestniczyli „w warsztatach ratowniczych”, które miały na celu przygotować ich do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza.

czytaj więcej ...

Festiwal Zawodów 2022

26 kwietnia 2022 roku młodzież z klas: 7b, 8a, 8b wraz z wychowawcami uczestniczyła w Festiwalu Zawodów, który odbył się w TAURON Arenie Kraków.
Tego dnia nasi uczniowie mogli zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż i porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy reprezentowali swoje szkoły.

czytaj więcej ...

3 Maja

29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szkolna społeczność ten dzień uczciła godnie i patriotycznie. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasy: 7a, 4a i 4b oraz uczennica klasy 2a - Zuzanna Bożenko, przygotowały montaż słowno-muzyczny.

Piękne, wzruszające słowa wypowiadane przez uczniów i patriotyczne pieśni uświetniły ten szczególny dzień. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić swój kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

zobacz galerię zdjęć ...

Konkurs o tematyce ekologicznej

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym dniu w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbył się konkurs o tematyce ekologicznej, w którym udział wzięli wszyscy ucz-niowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

czytaj więcej ...

Halowe Mistrzostwa Skawiny

25 marca 2022 roku na hali Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyły się XII Otwarte Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce. W mocno obsadzonych konkurencjach (rzut piłką lekarską, skok w dal, bieg na 100 m, bieg na 30 m ) nasza reprezentacja zdobyła 10 medali.

czytaj więcej ...

Dawid Wawro – nasz stypendysta

Dawid Wawro, uczeń klasy 8b, otrzymał Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za osiągnięcia wysokich wyników w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor, Teresa Dąbrowska, w imieniu Pana Burmistrza wręczyła stypendium naszemu uczniowi.

Jesteśmy dumni, że Dawid odnosi wysokie wyniki w nauce, inspiruje innych i odkrywa świat za pomocą nauki.

Dawidzie, życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na egzaminie ósmoklasisty.

KONKURS LIFE

...zachęcamy Was do udziału w konkursie

Cel konkursu:
- rozwijanie świadomości potrzeby recyklingu
- promocja idei ekologicznych
- zwiększenie świadomości w kwestii możliwości powtórnego wykorzystania surowców wtórnych
- poszerzenie wiedzy na temat owadów
- rozbudzanie twórczej aktywności
- rozwijanie kreatywności
- pogłębianie wrażliwości estetycznej

Konkurs przeznaczony jest dla Uczniów klas 0-3 oraz 4-8
Szczegółowe informacje o konkursie i regulamin

Wyróżnienie dla Dawida Wawro
w Gminnym Konkursie Polonistycznym

Uczeń naszej szkoły, Dawid Wawro, otrzymał wyróżnienie w XVIII Edycji Gminnego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie.

czytaj więcej ...

Sprawozdanie z akcji
„Wyjątkowa skarpeta”

W dniu 22 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Zelczynie w klasach I - III oraz w Oddziale Przedszkolnym odbyły się zajęcia dotyczące wyjątkowych Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie, przedszkolaki oraz nauczyciele zostali zaproszeni do założenia kolorowych skarpetek „nie do pary”.

czytaj więcej ...

Udział w Gminnym Konkursie
o tytuł Mistrza Ortografii

Szkolna Komisja Konkursowa - Pani Patrycja Przytuła-Książek i Pani Beata Morek - przeprowadziły etap szkolny Konkursu Ortograficznego, aby kształtować u uczniów czujność ortograficzną, doskonalić poprawność ortograficzną i mobilizować do utrwalania reguł ortograficznych.

czytaj więcej ...

PROJEKT „ZGRANA SZKOŁA”

#zGRANAszkoła to projekt realizowany przez pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie z uczniami klas I-III naszej szkoły. W dniu 8.03.2022r. uczniowie ci uczestniczyli w zabawie sportowej zorganizowanej w naszej hali sportowej.

czytaj więcej ...

Karnawałowe szaleństwo

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

czytaj więcej ...

REKRUTACJA DO KLASY 1

Od 7.03.2022 r rozpoczyna się rekrutacja dzieci do klasy 1 na rok szkolny 2022/2023. Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do klasy 1.

REKRUTACJA
DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Od 7.03.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych w Zelczynie i Ochodzy na rok szkolny 2022/2023.
Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do przedszkola.

Zelczyna dla Ukrainy

W tym miejscu zdobędziesz aktualne informacje na temat sytuacji na Ukrainie przekazywane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Są to informacje rzetelne i sprawdzone. Tutaj w pigułce będą pojawiały się wszystkie informacje dotyczące pomocy dla Ukrainy razem z linkami do rozbudowanych tekstów. Zachęcamy do regularnego zaglądania do artykułu.


Wszystkie informacje na stronie UMiG Skawina

Przyjemnego czytania :)

Nasze Przedszkolaki

Jestem sobie Przedszkolaczek
...Nie grymaszę i nie płaczę
na bębenku marsza gram ... sam sobacz co u NAS ;)

Wigilia
Mikołajki
Andrzejki

Dzień Pluszowego Misia

w Oddziałach Przedszkolnych SP w Zelczynie

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki z naszych oddziałów uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem.

czytaj więcej ...

II miejsce Mateusza Miśkiewicza
w Konkursie Literackim

"List do Świętego Mikołaja”

Uczeń klasy 8a – Mateusz Miśkiewicz napisał w tym roku list do Świętego Mikołaja, ale był to list niezwykły.

czytaj więcej ...

Sylwia Chmura i Marcelina Cerek
- laureatki Konkursu "Mój debiut"

Mamy zaszczyt przedstawić dwie uczennice naszej szkoły, które zostały laureatkami IV Powiatowego Konkursu Literackiego „Mój debiut” na temat: „Inni, a tacy sami” organizowanego przez SP nr 6 w Skawinie.
Sylwia Chmura , uczennica klasy 6a, zajęła II miejsce (kategoria wiekowa klasy 4-6), a Marcelina Cerek, uczennica klasy 8a, zajęła III miejsce (kategoria wiekowa klasy 7-8).

czytaj więcej ...

Wycieczka klas 8 do Oświęcimia

„Odkrywam Małopolskę”

W dniu 10.11.2021 roku 36 uczniów klas ósmych naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Celem wycieczki było budowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów, dostrzeganie niszczącej siły totalitaryzmu, budowanie sprzeciwu wobec wszelkich przejawów nienawiści, a także kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

czytaj więcej ...

Odkrywam Małopolskę

W październiku i listopadzie nasza szkoła realizowała projekt „Odkrywam Małopolskę” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego oraz Gminę Skawina. Realizacja projektu zakładała udział uczniów w wycieczce do Ojcowa i Oświęcimia.

czytaj więcej ...

Julia Fryc i Dawid Wawro
– nasi stypendyści

Julia Fryc, uczennica klasy 8a i Dawid Wawro, uczeń klasy 8b – otrzymali w tym roku Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za osiągnięcia wysokich wyników w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021.

czytaj więcej ...

Dzień Nauczyciela

Jak co roku, tak i teraz 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali krótkie słuchowisko. Entuzjastyczne dialogi i wzruszające życzenia wprowadziły nas w klimat tego wyjątkowego, październikowego dnia.
Pani Dyrektor zwróciła się do nas wszystkich ze słowami pełnymi życzliwości i wdzięczności, bo to w końcu święto całej społeczności szkolnej, bo bez nauczycieli nie ma uczniów, a bez uczniów nauczycieli.
Ta piękna symbioza co roku ma swoje święto, które celebrowaliśmy w bezpieczny ze względów sanitarnych sposób, niemniej uroczysty i wzruszający.

Ślubowanie KLAS PIERWSZYCH

Jak co roku... Uroczystym Ślubowaniem, do grona naszej szkoły dołączyli PIERWSZOKLASIŚCI :)

zobacz galerię zdjęć ...

Wycieczka Przedszkolaków

Dnia 28 września 2021 roku odbyła się wycieczka agroturystyczna do Kopytkowa. Wzięły w niej udział Oddziały Przedszkolne z Zelczyny i z Ochodzy oraz dwie pierwsze klasy Szkoły Podstawowej. Głównym celem wycieczki było umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz ze zwierzętami hodowlanymi.

czytaj więcej ...

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego

klas: 5a, 6a, 8a, 8b

28 września 2021 roku klasy: 5a, 6a, 8a, 8b wraz z wychowawcami udały się na trzydniową wycieczkę w kierunku Zakopanego. W porannych godzinach zebraliśmy się przed szkołą, zapakowaliśmy walizki do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Dopisywał nam uśmiech i piękna pogoda. Co było przed nami? Wiele atrakcji!

czytaj więcej ...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dniu 21 września w oddziale przedszkolnym w Zelczynie przedszkolaki hucznie obchodzili Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

czytaj więcej ...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Po dwóch wspaniałych, beztroskich miesiącach wakacji nadszedł 1 września. Nie tak łatwo było pożegnać plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie i wakacyjne przygody. Wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni wspomnień.

czytaj więcej ...

„Coś się kończy, a coś się zaczyna”,

czyli pożegnanie klas 8 i zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Inaczej niż zwykle, nie wszyscy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa… tak właśnie wyglądało zakończenie roku szkolnego 2020/2021 ze względu na pandemię. Ten rok był szczególnie trudny, ponieważ przeważa w nim nauka zdalna, która uniemożliwiła spotkania klasowe czy wycieczki. Zakończenie roku szkolnego nie mogło się jednak odbyć bez rozdania świadectw przez wychowawców i ciepłych słów wypowiedzianych przez Panią Dyrektor.

czytaj więcej ...

Czerwcowe wydanie „Pisemka”

Drodzy Uczniowie!
Redakcja „Pisemka” przekazuje w Wasze ręce najnowsze wydanie gazetki. Znajdziecie w nim informacje na temat powrotu do nauki stacjonarnej, wakacyjne plany, magiczną lekcję klasy 5a, a także strony poświęcone naszym tegorocznym Absolwentom. W czerwcowym ,,Pisemku” nie zabraknie humoru, wywiadów z nauczycielami i uczniami, zdjęć i krzyżówek. Gazetkę możecie pobrać na komputer i wydrukować.
W imieniu wszystkich osób, które tworzą „Pisemko”, życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji! Przyjemnego czytania :)

Patrycja Przytuła-Książek

„Jedynie dzieci wiedzą,
czego szukają…”

Dzień Dziecka, wszystkim znane święto, obchodzimy 1 czerwca. Jest to Dzień szczególny, bo każdy z nas jest lub był kiedyś dzieckiem. Jak uczy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, warto zachować w sobie cechy dziecka, bo „dorośli są dziwni”, nie mają na nic czasu, brak im wyobraźni, a „jedynie dzieci wiedzą, czego szukają”.

czytaj więcej ...

Warto przeczytać

Tak jak nie wpuścilibyśmy dziecka na ruchliwe skrzyżowanie bez przygotowania, tak nie wpuszczajmy go do świata internetu bez wskazania jasnych reguł zachowania w sieci

-> Link do dokumentu

Konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży.

W Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie zostaje uruchomiona dodatkowa forma wsparcia psychologicznego tj. „Konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży”.

Konsultacje udzielane są bezpłatnie i anonimowo!

Więcej informacji na stronie Gminy Skawina. (link: TUTAJ)

"Powrót do szkoły - dobre rady"

--- >>> kliknij aby powiększyć <<< ---
Podpowiedzi dla dzieci i młodzieży Podpowiedzi dla rodziców

Konferencja Upowszechniająca
„OK zeszyt, czyli od celu do samosterowności”
i Tytuł Lidera Szkół Uczących Się

„Żadne wiatry Ci nie będą sprzyjały, jeżeli nie wiesz, do jakiego portu chcesz dopłynąć” – tymi słowami kierują się wszyscy nauczyciele w naszej szkole. Dla nas – Nauczycieli – najważniejszy jest uczeń, jego bezpieczeństwo i poczucie ważności. Jeśli chcemy, aby nasi wychowankowie „dopłynęli do portu”, musimy im ten port wskazać
Więcej można przeczytać na stronie SUS (link: TUTAJ).

czytaj więcej ...

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

„Dziecko które krzyczy na dźwięk klasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu. Autyzm może wydawać się na pierwszy rzut oka dziwny, inny, niezrozumiały. Ale można go zrozumieć!”

czytaj więcej ...

Kubusiowi Przyjaciele Natury z klasy 3 b

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej. W ramach realizacji programu najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania.

czytaj więcej ...

Informacja dotycząca rekrutacji dzieci
do klasy 1 i oddziałów przedszkolnych
w roku szkolnym 2021/2022

W związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym, a co za tym idzie ograniczeniem funkcjonowania szkół i przedszkoli, prosimy o kontakt telefoniczny (pod numerem 12 270 60 21) lub e-mailowy (spzelczyna@wp.pl).
Pod tym numerem telefonu lub adresem mailowym otrzymacie Państwo informacje dotyczące dzieci, które zakwalifikowały się do klasy 1 i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Data obchodów tego święta jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

czytaj więcej ...

KOCHANI !!!

2 kwietnia 2021 roku obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji chciałybyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w akcji:
„Zaświeć się na niebiesko”

Udział w akcji jest bardzo prosty!
Wystarczy w tym dniu ubrać się na NIEBIESKO oraz wykonać pracę plastyczną pt. „Niebieskie serce z dłoni”. Efekt swojej pracy należy sfotografować i przesłać do 4 kwietnia na adres: joanna.flisnik@onet.pl

Z nadesłanych zdjęć zrobimy fotogalerię na stronę naszej szkoły.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszają:
Pani Joanna Fliśnik i Pani Maria Kroczek.

Święto Lasu

Dzień Lasu to doskonała okazja do opuszczenia sal lekcyjnych i zorganizowania ciekawych zajęć o tematyce leśnej w terenie. Można wtedy zdobyć wiedzę, wpłynąć na rozwój poznawczy dziecka, a także wywołać radość i odprężenie.

czytaj więcej ...

Szanowni rodzice, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły!

Przed nami kolejne dni, miesiące… trudnych wyzwań, ale i WIOSNY. Pomimo okoliczności wchodzimy w ten piękny czas, kiedy świat budzi się do życia, z NADZIEJĄ.
Od 22 marca rozpoczynamy w naszej szkole kolejną, 24 już edycję żonkilowej akcji Pola Nadziei i bardzo prosimy, aby tak, jak w minionych latach byli Państwo razem z nami tzn. otworzyli swoje serca i wsparli hojnie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Można akcję Pola Nadziei wesprzeć dwutorowo: tradycyjnie i wirtualnie. Będziemy prowadzić tradycyjne kwesty - datki można składać do puszki przy wejściu do szkoły lub wirtualnie na:
www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka i www.pomagam.pl/podaj-dalej, przy wpłatach bezpośrednio na konto bankowe nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688. Bardzo cennym wsparciem są także kwoty przekazywane z tytułu 1% podatku na nr KRS 0000048149.
Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie hospicjum w prowadzonych działaniach, szczególnie zaangażowanie w propagowanie #ŻonkilowePodajDalej.

Jak zawsze liczymy na Państwa wrażliwość i hojność.

Z żonkilowym pozdrowieniem, Elżbieta Łuszczyńska

Światowy Dzień Osób
z Zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz przedszkola, aby założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Kolorowe skarpetki to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa.
Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”.

czytaj więcej ...

Pomoc dla Poli

Szkolne Koło Wolontariatu już od zeszłego roku szkolnego włączyło się w pomoc dla chorej na zespół Alagille’a Poli Piwowarczyk. Ten rok jest szczególny, ale także chcemy pomagać. Nadal zbieramy zakrętki. Zwracamy się z prośbą o wsparcie i przekazanie 1% podatku na cel „Pola Piwowarczyk”.
Dzięki Państwa pomocy zostaną sfinansowane leki dla małej Poli, które musi zażywać do końca życia.

Numer KRS: 0000124837 Cel szczegółowy: Piwowarczyk Pola

Dziękujemy!

Bal karnawałowy

W lutym w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyły się bale karnawałowe.

czytaj więcej ...

Dzień Babci i Dziadka

W Szkole Podstawowej w Zelczynie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

czytaj więcej ...

REKRUTACJA DO KLASY 1

Od 8.03.2021 r rozpoczyna się rekrutacja dzieci do klasy 1 na rok szkolny 2021/2022. Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do klasy 1.

Informacja o rekrutacji do klasy 1 jest zamieszczona również na stronie internetowej Gminy: LINK TUTAJ

REKRUTACJA
DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Od 1.03.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych w Zelczynie i Ochodzy na rok szkolny 2021/2022. Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się na stronie szkoły www.zelczyna.eu w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do przedszkola.

Szczegółowe informacje można znaleźć również na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina: LINK TUTAJ

Biblioteka Szkolna

Przypominamy uczniom klas 4-8 o możliwości zamawiania książek pod adresem mailowym: biblion@interia.pl Zamówione książki można odebrać lub zwrócić w portierni w godzinach pracy szkoły.
Wypożyczone książki można zwracać w portierni, w godzinach pracy szkoły.

Koniec ferii zimowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 klasy 1-3 wracają do nauki stacjonarnej.
Wracamy w pełnym reżimie sanitarnym, zasady pracy w trybie stacjonarnym znajdują się w zakładce:
"dla rodziców/powrót uczniów do szkoły/procedury"

Uczniowie klas 4-8 w dniach: 18.01 – 22.01 uczą się w trybie zdalnym według starego podziału godzin (kończymy pierwszy semestr)
Od 25.01 będzie obowiązywał nowy podział godzin.

ZEBRANIA Z RODZICAMI odbędą się online w ustalonym terminie (w dniach: 20.01 – 22.01).

Pieczenie pierników

17 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Zelczynie unosił się zapach korzennych przypraw. Dla przedszkolaków dzień ten był bardzo pracowity, bowiem piekły one pierniczki.

czytaj więcej ...

Grudniowe wydanie „Pisemka”

Drodzy Uczniowie!
Wraz z radosnymi, świątecznymi życzeniami przekazuję Wam grudniowe wydanie gazetki szkolnej „Pisemko”. Myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – krzyżówki, rebusy, listy, opowiadanie, informacje o świętach, zdjęcia ozdób, kolorowanki, a także stronę z przymrużeniem oka. To wydanie jest szczególne. Zawsze czytaliście wersję drukowaną, tym razem musicie pobrać ją na swój komputer (możecie też wydrukować). Razem z redaktorami naszej szkolnej gazetki udowadniamy, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Nie widujemy się w szkole, ale zebraliśmy siły, aby grudniowe „Pisemko” się ukazało – niech będzie lekturą dla wielu z Was w dni wolne od nauki szkolnej, które przed nami.

Życzę przyjemnego czytania,
Patrycja Przytuła-Książek

Mikołajki

Dyrekcja, Rodzice oraz Przedszkolaki wraz z wychowawcą OP w Ochodzy
składają serdeczne podziękowania
Radzie Sołeckiej oraz Panu Sołtysowi wsi Ochodza

za wsparcie oraz zaangażowanie w organizację niespodzianki mikołajkowej.

zobacz galerię zdjęć ...

Andrzejki 2020

Zgodnie z tradycją - 30 listopada 2020 roku w Oddziale Przedszkolnym w Zelczynie przedszkolaki kultywowały tradycje związane z wigilią św. Andrzeja.

czytaj więcej ...

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów, 25 listopada obchodził swoje święto.

czytaj więcej ...

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka
z rodziny rolniczej

Istnieje możliwość dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką dla dziecka z rodziny rolniczej.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia br.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów, jeżeli wykażą oni iż zakupili sprzęt komputerowy w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Fakturę za zakup trzeba będzie przedstawić do 15 kwietnia 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie: --- >>> LINK TUTAJ <<< ---

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Informujemy czytelników, że można wypożyczać książki z biblioteki po wcześniejszym kontakcie na maila: biblion@interia.pl
Wypożyczone książki można zwracać w portierni, w godzinach pracy szkoły.

Święto Dyni

„Jak przyjemnie i wesoło,
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

czytaj więcej ...

Dzień Edukacji Narodowej

„Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąc w podzięce,
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę…”

Powyższe słowa, pochodzące z utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, mają szczególne znaczenie 14 października, kiedy obchodzimy Święto Edukacji Narodowej.

czytaj więcej ...

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października 2020 roku Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

czytaj więcej ...

Dyżur Pedagoga

W związku z rozpoczęciem nauczania zdalnego w klasach IV - VIII zostaje uruchomiony dyżur pedagoga szkolnego on - line. Pani Anna Spasiewicz będzie dostępna:

we wtorki: 11.00 - 17.00
czwartki: 11.00 - 17.00
piątki: 8.00 - 13.00

tel. 600 802 748
mail: a.spasiewicz@wp.pl
messenger: Ania Spa

X ŚWIATOWY DZIEŃ
TABLICZKI MNOŻENIA

2 października odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna.

czytaj więcej ...

Sprzątanie Świata 2020

– Plastik? Rezygnuję. Segreguję. Redukuję.

18 września w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyło się podsumowanie ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”, która w Polsce została zorganizowana po raz 27.

czytaj więcej ...

Rozporządzenie Rady Ministrów


--- >>> kliknij aby powiększyć <<< ---

Dzień Przedszkolaka 2020
w Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy

18 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Jest to niezwykle ważne święto, ponieważ podkreśla rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

czytaj więcej ...


„Zdalna Szkoła+”

W maju 2020 roku w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła+” do placówek oświatowych w naszej gminie trafiły 34 komputery. W sumie dzięki dofinansowaniu placówki oświatowe w gminie Skawina powiększyły się o 79 laptopów.
Nasza szkoła również należy do tego grona. Komputery będą użyczane uczniom, których rodziny znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. Jest to krok w stronę wyrównywania szans w dostępie do zdalnej nauki. Nowy sprzęt to cenne wsparcie dla uczniów, za co serdecznie dziękujemy w ich imieniu.

Szanowni Państwo,

W trosce o przyszłość gminnego systemu oświaty, a przede wszystkim jego bezpośrednich klientów, czyli naszych dzieci, gmina Skawina postanowiła opracować kolejny długofalowy dokument dotyczący polityki oświatowej, określający priorytety władz i środowiska oświatowego gminy w perspektywie 2030 roku - Program Rozwoju Oświaty w gminie Skawina na lata 2021-2030.

Elementem szerokich prac diagnostycznych jest sondażowe badanie satysfakcji rodziców dotyczące realizowanej przez gminę polityki oświatowej oraz funkcjonowania poszczególnych placówek. W każdej szkole i przedszkolu przeprowadzona zostanie dedykowana ankieta on-line.
Poniżej znajdziecie Państwo link do badania dotyczącego naszej szkoły. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w ankiecie i podzielenia się swoimi opiniami.

Ankieta jest anonimowa. Wyniki badania będą prezentowane jedynie w formie zbiorczej. Posłużą do określenia kluczowych problemów, potrzeb i wyzwań polityki oświatowej naszej gminy.
Wypełnienie ankiety zajmie Państwu maksymalnie 10 minut.

Z góry dziękuję za zaangażowanie.

--- >>> LINK do ankiety. <<< ---
Ankiety są dostępne także na stronie: www.gminaskawina.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
– inne niż zwykle

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w dziwny sposób. Dziwny? Dlaczego? Ja bym powiedziała, że ciekawy, niecodzienny, nie tak jak zwykle” – te słowa rozbrzmiały w murach naszej szkoły 1 września 2020 roku. Uczniowie podzieleni na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VIII) spotkali się tego dnia, aby powitać nowy rok szkolny.

czytaj więcej ...

Pożegnanie…


Gdy odchodzi człowiek, najbliższy świat dokoła staje na moment w bezruchu.
Ta chwila milczenia, w której nie słychać nic prócz cichego bicia serca, w której nie widać nic prócz nieśmiałego światła, zwraca uwagę na dwa słowa: UTRATA i WDZIĘCZNOŚĆ.

Żegnamy Cię, Księże Krzysztofie, mając w sercu poczucie utraty, bo Twoja śmierć zamknęła Twoją pracę z ludzką nadzieją, którą przynosiłeś z kart Ewangelii. W sercu jednak prócz poczucia niepowetowanej straty nosimy wdzięczność, która wzrasta w miarę upływającego czasu. Jesteśmy wdzięczni za to jedno wielkie spotkanie Dobrego Człowieka, wskazującego na Dobro jakim jest Bóg.

Rozpamiętując Twoje życie, cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć, a dzieliłeś się nim chętnie z każdym, kogo spotkałeś. Mamy wielką ufność w Miłosierdziu Boga, że będziesz mógł z dumą Mu powtórzyć za św. Pawłem Apostołem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem, na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym w Domu Ojca.
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Mistrz Ortografii 2020

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – jakże trudno wypowiedzieć nam te znane z utworu Jana Brzechwy wyrazy. Wypowiedzieć? A co dopiero poprawnie zapisać?! Uczeń klasy 7b, Michał Tyrka, nie miałby z tym najmniejszego problemu! Otrzymał bowiem tytuł Mistrza Ortografii 2020, zajmując 1 miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w kategorii klas VII-VIII. Uczeń naszej szkoły wykazał się nie tylko znajomością ortografii i interpunkcji, ale także znajomością ich zastosowania.

Michale, Mistrzu Ortografii 2020, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Patrycja Przytuła-Książek

Żegnaj Piotrze...

Nieznana jest naszym oczom przyszłość. Chodzimy po tym świecie, nosząc w sobie nadzieję. Bywają jednak dni, gdy nadzieja zdaje się zasypiać, zostawiając nas z pustymi duszami. Kiedy spotykaliśmy Cię, Piotrze, w szkole, nikt nie spodziewał się innego pożegnania z Tobą niż to na koniec 8 klasy, pełnego wzruszeń, wspomnień i wybiegania w przyszłość z nadzieją.

Dziś żegnamy Cię inaczej, bo po ludzku patrząc, ostatecznie. Chcemy jednak widzieć Cię przekraczającego próg Nowego Życia. Budzimy, wbrew smutkowi, naszą nadzieję, że spotkamy się w Nowym Świecie napełnieni niewyczerpaną radością. Zostajesz w naszej pamięci aż do ponownego spotkania.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy
i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04 obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach akcji #Polska na niebiesko kilkoro z naszych uczniów wykonało pracę plastyczną.

czytaj więcej ...

XVIII Edycja
Gminnych Warsztatów Profilaktycznych
w Szkole Podstawowej
im. Walerego Goetla w Zelczynie

Już po raz osiemnasty w naszej szkole organizuje się Gminne Warsztaty Profilaktyczne, na które zapraszamy nauczycieli i uczniów ze wszystkich szkół Miasta i Gminy Skawina.

czytaj więcej ...

„Herbatka u Babci i Dziadka”

Nie od dziś wiadomo, że styczeń to miesiąc zimowy, jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

czytaj więcej ...

Gminny Konkurs Polonistyczny – finał

Jeszcze przed feriami uczniowie naszej szkoły: Maria Niechaj (7a), Natalia Wilk (7b), Michał Tyrka (7b) i Julia Opyrchał (8a)
reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie Gminnego Konkursu Polonistycznego.

czytaj więcej ...

Julia Sadowska laureatką konkursu

Julia wykonała najładniejszą ilustrację do bajki pt.”Zabawiaki”.
Jej pracę można podziwiać w wydanym tomiku bajek.

czytaj więcej ...

Niezwykła wystawa

Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie zorganizowało ciekawą wystawę w 130 rocznicę urodzin profesora Walerego Goetla i 100-lecie powstania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY W ZELCZYNIE
– DALSZY CIĄG

Tydzień Mocy nie był jedynie zdrową ucztą dla podniebienia - organizatorzy zadbali także o inne zmysły!

czytaj więcej ...

Przedszkolaki z Ochodzy i z Zelczyny świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

czytaj więcej ...

Szkoła w Zelczynie już po raz drugi
z tytułem „Szkoły Uczącej Się”

Mija już prawie 10 lat gdy do naszej szkoły nieśmiało wkroczyły elementy OK, a my postanowiliśmy spróbować. To było to!

czytaj więcej ...

List do Królowej Elżbiety II

Uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielem języka angielskiego – Natalią Charnas napisali list do Królowej Elżbiety II z okazji 72. rocznicy ślubu (20. listopada 2019).

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY

Dnia 12.11.2019 r. rozpoczął się w naszej szkole TYDZIEŃ MOCY, w którym pragniemy położyć szczególny nacisk na promowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania wśród naszych uczniów.

czytaj więcej ...

W niezwykły rejs zwany nauką wypływamy…

„Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży. Wzrusza się mama, wzrusza tata, w oczach rodziców szklą się łzy...”
Tymi słowami Julia Ujma, uczennica klasy IV, rozpoczęła jedną z piękniejszych uroczystości, które odbywają się w naszej szkole każdego roku.

czytaj więcej ...

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

W czwartek, 17 października pani Wicedyrektor odwiedziła klasy pierwsze. Podczas wizyty przekazała uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się z książki „Pierwsze czytanki dla…”

czytaj więcej ...

KARTA PIESZEGO

Już od wielu lat cyklicznie w naszej szkole prowadzone są zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jego adresatami są uczniowie klasy drugiej, którzy stają się samodzielnymi użytkownikami dróg.

czytaj więcej ...

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Zelczynie zorganizowano obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna, IX już edycja akcji, przebiegała pod hasłem – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i odbyła się 4 października.

czytaj więcej ...

Virtual Quest

Dnia 25.09.2019r. przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych zostali przeniesieni w wirtualny świat podwodny. Niektórzy odbyli swoją pierwszą podróż w kosmos! Wszystko to za sprawą pokazu edukacyjnego grupy VirtualQuest. Dzieci miały okazję stać się bohaterami filmu 3D, poznać tajniki życia podwodnego i kosmicznej rzeczywistości. Uczniowie będąc pod wrażeniem pokazu, z niecierpliwością czekają na nowe, edukacyjne propozycje.

„Nie śmiecimy - Zmieniamy - Sprzątamy”

20 września uczniowie klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Zelczynie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, poświęconych ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

czytaj więcej ...

Moduł WODA

Panowie Marek Marzec, kierownik Wydziału Edukacji UMiG w Skawinie oraz Tomasz Stawowy, dyrektor CKiS w Skawinie przekazali naszej szkole Moduł WODA za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty.

czytaj więcej ...

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły…”

Pełni wiary w siebie, z radością na twarzy uczniowie mogą rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020. Wierzymy, że w czerwcu z tym pięknym uśmiechem odbiorą równie piękne świadectwa.

czytaj więcej ...

Nasze wyniki na koniec roku szkolnego 2018/2019

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty otrzymały uczennice:

  • Julia Jachymczyk - kl.8a
  • Klaudia Olszewska - kl.8b

Uczniowie klasy ósmej na egzaminie końcowym uzyskali najwyższy wynik w gminie z języka polskiego (9 stanin – najwyższy) i matematyki (8 stanin – bardzo wysoki). Z języka angielskiego uzyskali wynik wyżej średniej - 6 stanin.
Gratulujemy uczniom klas ósmych oraz nauczycielom i rodzicom!

Artykuł na stronie Gminy Skawina


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po roku wytężonej i ciężkiej pracy nadeszły upragnione wakacje. Czas pożegnać się ze szkołą i odebrać zasłużone nagrody.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.
Gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom osiągnięć w nauce. Dziękujemy za współpracę i życzymy miłych wakacji.


Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelczynie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni. Udział w konkursie polegał na wykonaniu przez uczniów szkoły trzech pieśni: hymnu państwowego i dwóch wybranych pieśni o charakterze hymnicznym. Uczniowie szkoły w dniu 10 maja wykonali przed Jury lokalnym wybrane pieśni: "Hymn Państwowy", "Rotę" i "Odę do radości".

Zapraszamy do odsłuchania utworów konkursowych

Pomóżmy Bogusi

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się Rodziców do akcji pomocy w leczeniu pani Bogusi Lelek - mamy Ani - naszej uczennicy klasy I.


Historię Pani Bogusi można zobazczyć na stronie fundacji "Kawałek Nieba"
www.kawalek-nieba.pl/bogusia-lelek

Oczyszczacze powietrza w oddziałach przedszkolnych

malopolska_atmosfera (19 kB)

     Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa przekazał w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, oczyszczacz powietrza do oddziału przedszkolnego w Zelczynie i Ochodzy. Dziękujemy.


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl