Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
We wrześniu 2004 roku nasza szkoła jako jedyna w gminie przystąpiła do programu edukacyjnego "Czytające szkoły" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Dobre praktyki


Dziennik elektroniczny

Bezpieczeństwo w szkole


Projekty, innowacje


Projekty, innowacje


WF z klasą


Szkolna gazeta - Pisemko


M-Potęga


Praktyki nauczycieli w Szkole Uczącej się


Wiarygodna szkoła


Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń


Aktywna Szkoła


Polska Akademia Dzieci


Odblaskowa Szkoła


Szkoła bez przemocy


Szkoła myślenia


Ocenianie kształtujące


Forum dla rodziców


Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaMatematyczne ZOO

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Urząd Gminy w Skawinie


Biuletyn Informacji Publicznej

 

     Hasło:

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Szanowni Państwo,
zebrania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w następujących terminach:
klasy II – IV: 14.09.2021r., tj. we wtorek o godzinie 17:00
klasy V – VIII: 15.09.2021r., tj. w środę o godzinie 17:00

Spotkanie przedstawicieli Trójek klasowych – 15.09.2021r., tj. w środę o godzinie 18:30.

Narodowy Spis Powszechny

Przypominamy - "spiszmy się". Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 do 30 września br. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.gminaskawina.pl (link: TUTAJ) oraz w załączonych dokumentach:

-> informacje.pdf
-> grafika.pdf
-> Seniorzy.pdf

Giganci Programowania

bezpłatne warsztaty z programowania

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w Skawinie przy ul. Korabnickiej 3c oraz online, w technologii wirtualnych klas.
Dla Uczniów ze Skawiny i sąsiednich miejscowości przygotowano:
klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
klasy 4-6: programowanie w Scratch, tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor oraz tworzenie gier w Roblox
klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python


Termin warsztatów to sobota i niedziela, 11-12. września. ZAPISY od 23 sierpnia --->>> zobacz plakat

„Coś się kończy, a coś się zaczyna”,

czyli pożegnanie klas 8 i zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Inaczej niż zwykle, nie wszyscy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa… tak właśnie wyglądało zakończenie roku szkolnego 2020/2021 ze względu na pandemię. Ten rok był szczególnie trudny, ponieważ przeważa w nim nauka zdalna, która uniemożliwiła spotkania klasowe czy wycieczki. Zakończenie roku szkolnego nie mogło się jednak odbyć bez rozdania świadectw przez wychowawców i ciepłych słów wypowiedzianych przez Panią Dyrektor.

czytaj więcej ...

Czerwcowe wydanie „Pisemka”

Drodzy Uczniowie!
Redakcja „Pisemka” przekazuje w Wasze ręce najnowsze wydanie gazetki. Znajdziecie w nim informacje na temat powrotu do nauki stacjonarnej, wakacyjne plany, magiczną lekcję klasy 5a, a także strony poświęcone naszym tegorocznym Absolwentom. W czerwcowym ,,Pisemku” nie zabraknie humoru, wywiadów z nauczycielami i uczniami, zdjęć i krzyżówek. Gazetkę możecie pobrać na komputer i wydrukować.
W imieniu wszystkich osób, które tworzą „Pisemko”, życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji! Przyjemnego czytania :)

Patrycja Przytuła-Książek

„Jedynie dzieci wiedzą,
czego szukają…”

Dzień Dziecka, wszystkim znane święto, obchodzimy 1 czerwca. Jest to Dzień szczególny, bo każdy z nas jest lub był kiedyś dzieckiem. Jak uczy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, warto zachować w sobie cechy dziecka, bo „dorośli są dziwni”, nie mają na nic czasu, brak im wyobraźni, a „jedynie dzieci wiedzą, czego szukają”.

czytaj więcej ...

KONKURS
„Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”

W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa, którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych.


Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie (link: TUTAJ)
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail: obr_krk@stat.gov.pl lub telefonicznie: +48 695 255 538.
Regulamin konkursu (link: TUTAJ)

Warto przeczytać

Tak jak nie wpuścilibyśmy dziecka na ruchliwe skrzyżowanie bez przygotowania, tak nie wpuszczajmy go do świata internetu bez wskazania jasnych reguł zachowania w sieci

-> Link do dokumentu

Konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży.

W Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie zostaje uruchomiona dodatkowa forma wsparcia psychologicznego tj. „Konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży”.

Konsultacje udzielane są bezpłatnie i anonimowo!

Więcej informacji na stronie Gminy Skawina. (link: TUTAJ)

"Powrót do szkoły - dobre rady"

--- >>> kliknij aby powiększyć <<< ---
Podpowiedzi dla dzieci i młodzieży Podpowiedzi dla rodziców

Konferencja Upowszechniająca
„OK zeszyt, czyli od celu do samosterowności”
i Tytuł Lidera Szkół Uczących Się

„Żadne wiatry Ci nie będą sprzyjały, jeżeli nie wiesz, do jakiego portu chcesz dopłynąć” – tymi słowami kierują się wszyscy nauczyciele w naszej szkole. Dla nas – Nauczycieli – najważniejszy jest uczeń, jego bezpieczeństwo i poczucie ważności. Jeśli chcemy, aby nasi wychowankowie „dopłynęli do portu”, musimy im ten port wskazać
Więcej można przeczytać na stronie SUS (link: TUTAJ).

czytaj więcej ...

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

„Dziecko które krzyczy na dźwięk klasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu. Autyzm może wydawać się na pierwszy rzut oka dziwny, inny, niezrozumiały. Ale można go zrozumieć!”

czytaj więcej ...

Kubusiowi Przyjaciele Natury z klasy 3 b

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej. W ramach realizacji programu najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania.

czytaj więcej ...

Informacja dotycząca rekrutacji dzieci
do klasy 1 i oddziałów przedszkolnych
w roku szkolnym 2021/2022

W związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym, a co za tym idzie ograniczeniem funkcjonowania szkół i przedszkoli, prosimy o kontakt telefoniczny (pod numerem 12 270 60 21) lub e-mailowy (spzelczyna@wp.pl).
Pod tym numerem telefonu lub adresem mailowym otrzymacie Państwo informacje dotyczące dzieci, które zakwalifikowały się do klasy 1 i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Data obchodów tego święta jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

czytaj więcej ...

KOCHANI !!!

2 kwietnia 2021 roku obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji chciałybyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w akcji:
„Zaświeć się na niebiesko”

Udział w akcji jest bardzo prosty!
Wystarczy w tym dniu ubrać się na NIEBIESKO oraz wykonać pracę plastyczną pt. „Niebieskie serce z dłoni”. Efekt swojej pracy należy sfotografować i przesłać do 4 kwietnia na adres: joanna.flisnik@onet.pl

Z nadesłanych zdjęć zrobimy fotogalerię na stronę naszej szkoły.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszają:
Pani Joanna Fliśnik i Pani Maria Kroczek.

Święto Lasu

Dzień Lasu to doskonała okazja do opuszczenia sal lekcyjnych i zorganizowania ciekawych zajęć o tematyce leśnej w terenie. Można wtedy zdobyć wiedzę, wpłynąć na rozwój poznawczy dziecka, a także wywołać radość i odprężenie.

czytaj więcej ...

Szanowni rodzice, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły!

Przed nami kolejne dni, miesiące… trudnych wyzwań, ale i WIOSNY. Pomimo okoliczności wchodzimy w ten piękny czas, kiedy świat budzi się do życia, z NADZIEJĄ.
Od 22 marca rozpoczynamy w naszej szkole kolejną, 24 już edycję żonkilowej akcji Pola Nadziei i bardzo prosimy, aby tak, jak w minionych latach byli Państwo razem z nami tzn. otworzyli swoje serca i wsparli hojnie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Można akcję Pola Nadziei wesprzeć dwutorowo: tradycyjnie i wirtualnie. Będziemy prowadzić tradycyjne kwesty - datki można składać do puszki przy wejściu do szkoły lub wirtualnie na:
www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka i www.pomagam.pl/podaj-dalej, przy wpłatach bezpośrednio na konto bankowe nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688. Bardzo cennym wsparciem są także kwoty przekazywane z tytułu 1% podatku na nr KRS 0000048149.
Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie hospicjum w prowadzonych działaniach, szczególnie zaangażowanie w propagowanie #ŻonkilowePodajDalej.

Jak zawsze liczymy na Państwa wrażliwość i hojność.

Z żonkilowym pozdrowieniem, Elżbieta Łuszczyńska

Światowy Dzień Osób
z Zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz przedszkola, aby założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Kolorowe skarpetki to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa.
Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”.

czytaj więcej ...

Pomoc dla Poli

Szkolne Koło Wolontariatu już od zeszłego roku szkolnego włączyło się w pomoc dla chorej na zespół Alagille’a Poli Piwowarczyk. Ten rok jest szczególny, ale także chcemy pomagać. Nadal zbieramy zakrętki. Zwracamy się z prośbą o wsparcie i przekazanie 1% podatku na cel „Pola Piwowarczyk”.
Dzięki Państwa pomocy zostaną sfinansowane leki dla małej Poli, które musi zażywać do końca życia.

Numer KRS: 0000124837 Cel szczegółowy: Piwowarczyk Pola

Dziękujemy!

Bal karnawałowy

W lutym w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyły się bale karnawałowe.

czytaj więcej ...

Dzień Babci i Dziadka

W Szkole Podstawowej w Zelczynie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

czytaj więcej ...

REKRUTACJA DO KLASY 1

Od 8.03.2021 r rozpoczyna się rekrutacja dzieci do klasy 1 na rok szkolny 2021/2022. Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do klasy 1.

Informacja o rekrutacji do klasy 1 jest zamieszczona również na stronie internetowej Gminy: LINK TUTAJ

REKRUTACJA
DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Od 1.03.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych w Zelczynie i Ochodzy na rok szkolny 2021/2022. Regulamin, harmonogram i niezbędne druki znajdują się na stronie szkoły www.zelczyna.eu w zakładce „Dla rodziców” – rekrutacja – do przedszkola.

Szczegółowe informacje można znaleźć również na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina: LINK TUTAJ

Biblioteka Szkolna

Przypominamy uczniom klas 4-8 o możliwości zamawiania książek pod adresem mailowym: biblion@interia.pl Zamówione książki można odebrać lub zwrócić w portierni w godzinach pracy szkoły.
Wypożyczone książki można zwracać w portierni, w godzinach pracy szkoły.

Koniec ferii zimowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 klasy 1-3 wracają do nauki stacjonarnej.
Wracamy w pełnym reżimie sanitarnym, zasady pracy w trybie stacjonarnym znajdują się w zakładce:
"dla rodziców/powrót uczniów do szkoły/procedury"

Uczniowie klas 4-8 w dniach: 18.01 – 22.01 uczą się w trybie zdalnym według starego podziału godzin (kończymy pierwszy semestr)
Od 25.01 będzie obowiązywał nowy podział godzin.

ZEBRANIA Z RODZICAMI odbędą się online w ustalonym terminie (w dniach: 20.01 – 22.01).

Pieczenie pierników

17 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Zelczynie unosił się zapach korzennych przypraw. Dla przedszkolaków dzień ten był bardzo pracowity, bowiem piekły one pierniczki.

czytaj więcej ...

Grudniowe wydanie „Pisemka”

Drodzy Uczniowie!
Wraz z radosnymi, świątecznymi życzeniami przekazuję Wam grudniowe wydanie gazetki szkolnej „Pisemko”. Myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – krzyżówki, rebusy, listy, opowiadanie, informacje o świętach, zdjęcia ozdób, kolorowanki, a także stronę z przymrużeniem oka. To wydanie jest szczególne. Zawsze czytaliście wersję drukowaną, tym razem musicie pobrać ją na swój komputer (możecie też wydrukować). Razem z redaktorami naszej szkolnej gazetki udowadniamy, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Nie widujemy się w szkole, ale zebraliśmy siły, aby grudniowe „Pisemko” się ukazało – niech będzie lekturą dla wielu z Was w dni wolne od nauki szkolnej, które przed nami.

Życzę przyjemnego czytania,
Patrycja Przytuła-Książek

Mikołajki

Dyrekcja, Rodzice oraz Przedszkolaki wraz z wychowawcą OP w Ochodzy
składają serdeczne podziękowania
Radzie Sołeckiej oraz Panu Sołtysowi wsi Ochodza

za wsparcie oraz zaangażowanie w organizację niespodzianki mikołajkowej.

zobacz galerię zdjęć ...

Andrzejki 2020

Zgodnie z tradycją - 30 listopada 2020 roku w Oddziale Przedszkolnym w Zelczynie przedszkolaki kultywowały tradycje związane z wigilią św. Andrzeja.

czytaj więcej ...

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów, 25 listopada obchodził swoje święto.

czytaj więcej ...

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka
z rodziny rolniczej

Istnieje możliwość dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką dla dziecka z rodziny rolniczej.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia br.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów, jeżeli wykażą oni iż zakupili sprzęt komputerowy w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Fakturę za zakup trzeba będzie przedstawić do 15 kwietnia 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie: --- >>> LINK TUTAJ <<< ---

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Informujemy czytelników, że można wypożyczać książki z biblioteki po wcześniejszym kontakcie na maila: biblion@interia.pl
Wypożyczone książki można zwracać w portierni, w godzinach pracy szkoły.

Święto Dyni

„Jak przyjemnie i wesoło,
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

czytaj więcej ...

Dzień Edukacji Narodowej

„Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąc w podzięce,
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę…”

Powyższe słowa, pochodzące z utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, mają szczególne znaczenie 14 października, kiedy obchodzimy Święto Edukacji Narodowej.

czytaj więcej ...

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października 2020 roku Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

czytaj więcej ...

Dyżur Pedagoga

W związku z rozpoczęciem nauczania zdalnego w klasach IV - VIII zostaje uruchomiony dyżur pedagoga szkolnego on - line. Pani Anna Spasiewicz będzie dostępna:

we wtorki: 11.00 - 17.00
czwartki: 11.00 - 17.00
piątki: 8.00 - 13.00

tel. 600 802 748
mail: a.spasiewicz@wp.pl
messenger: Ania Spa

X ŚWIATOWY DZIEŃ
TABLICZKI MNOŻENIA

2 października odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna.

czytaj więcej ...

Sprzątanie Świata 2020

– Plastik? Rezygnuję. Segreguję. Redukuję.

18 września w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyło się podsumowanie ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”, która w Polsce została zorganizowana po raz 27.

czytaj więcej ...

Rozporządzenie Rady Ministrów


--- >>> kliknij aby powiększyć <<< ---

Dzień Przedszkolaka 2020
w Oddziale Przedszkolnym w Ochodzy

18 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Jest to niezwykle ważne święto, ponieważ podkreśla rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

czytaj więcej ...


„Zdalna Szkoła+”

W maju 2020 roku w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła+” do placówek oświatowych w naszej gminie trafiły 34 komputery. W sumie dzięki dofinansowaniu placówki oświatowe w gminie Skawina powiększyły się o 79 laptopów.
Nasza szkoła również należy do tego grona. Komputery będą użyczane uczniom, których rodziny znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. Jest to krok w stronę wyrównywania szans w dostępie do zdalnej nauki. Nowy sprzęt to cenne wsparcie dla uczniów, za co serdecznie dziękujemy w ich imieniu.

Szanowni Państwo,

W trosce o przyszłość gminnego systemu oświaty, a przede wszystkim jego bezpośrednich klientów, czyli naszych dzieci, gmina Skawina postanowiła opracować kolejny długofalowy dokument dotyczący polityki oświatowej, określający priorytety władz i środowiska oświatowego gminy w perspektywie 2030 roku - Program Rozwoju Oświaty w gminie Skawina na lata 2021-2030.

Elementem szerokich prac diagnostycznych jest sondażowe badanie satysfakcji rodziców dotyczące realizowanej przez gminę polityki oświatowej oraz funkcjonowania poszczególnych placówek. W każdej szkole i przedszkolu przeprowadzona zostanie dedykowana ankieta on-line.
Poniżej znajdziecie Państwo link do badania dotyczącego naszej szkoły. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w ankiecie i podzielenia się swoimi opiniami.

Ankieta jest anonimowa. Wyniki badania będą prezentowane jedynie w formie zbiorczej. Posłużą do określenia kluczowych problemów, potrzeb i wyzwań polityki oświatowej naszej gminy.
Wypełnienie ankiety zajmie Państwu maksymalnie 10 minut.

Z góry dziękuję za zaangażowanie.

--- >>> LINK do ankiety. <<< ---
Ankiety są dostępne także na stronie: www.gminaskawina.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
– inne niż zwykle

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w dziwny sposób. Dziwny? Dlaczego? Ja bym powiedziała, że ciekawy, niecodzienny, nie tak jak zwykle” – te słowa rozbrzmiały w murach naszej szkoły 1 września 2020 roku. Uczniowie podzieleni na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VIII) spotkali się tego dnia, aby powitać nowy rok szkolny.

czytaj więcej ...

Pożegnanie…


Gdy odchodzi człowiek, najbliższy świat dokoła staje na moment w bezruchu.
Ta chwila milczenia, w której nie słychać nic prócz cichego bicia serca, w której nie widać nic prócz nieśmiałego światła, zwraca uwagę na dwa słowa: UTRATA i WDZIĘCZNOŚĆ.

Żegnamy Cię, Księże Krzysztofie, mając w sercu poczucie utraty, bo Twoja śmierć zamknęła Twoją pracę z ludzką nadzieją, którą przynosiłeś z kart Ewangelii. W sercu jednak prócz poczucia niepowetowanej straty nosimy wdzięczność, która wzrasta w miarę upływającego czasu. Jesteśmy wdzięczni za to jedno wielkie spotkanie Dobrego Człowieka, wskazującego na Dobro jakim jest Bóg.

Rozpamiętując Twoje życie, cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć, a dzieliłeś się nim chętnie z każdym, kogo spotkałeś. Mamy wielką ufność w Miłosierdziu Boga, że będziesz mógł z dumą Mu powtórzyć za św. Pawłem Apostołem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem, na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym w Domu Ojca.
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Mistrz Ortografii 2020

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – jakże trudno wypowiedzieć nam te znane z utworu Jana Brzechwy wyrazy. Wypowiedzieć? A co dopiero poprawnie zapisać?! Uczeń klasy 7b, Michał Tyrka, nie miałby z tym najmniejszego problemu! Otrzymał bowiem tytuł Mistrza Ortografii 2020, zajmując 1 miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w kategorii klas VII-VIII. Uczeń naszej szkoły wykazał się nie tylko znajomością ortografii i interpunkcji, ale także znajomością ich zastosowania.

Michale, Mistrzu Ortografii 2020, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Patrycja Przytuła-Książek

Żegnaj Piotrze...

Nieznana jest naszym oczom przyszłość. Chodzimy po tym świecie, nosząc w sobie nadzieję. Bywają jednak dni, gdy nadzieja zdaje się zasypiać, zostawiając nas z pustymi duszami. Kiedy spotykaliśmy Cię, Piotrze, w szkole, nikt nie spodziewał się innego pożegnania z Tobą niż to na koniec 8 klasy, pełnego wzruszeń, wspomnień i wybiegania w przyszłość z nadzieją.

Dziś żegnamy Cię inaczej, bo po ludzku patrząc, ostatecznie. Chcemy jednak widzieć Cię przekraczającego próg Nowego Życia. Budzimy, wbrew smutkowi, naszą nadzieję, że spotkamy się w Nowym Świecie napełnieni niewyczerpaną radością. Zostajesz w naszej pamięci aż do ponownego spotkania.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy
i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Zelczynie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04 obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach akcji #Polska na niebiesko kilkoro z naszych uczniów wykonało pracę plastyczną.

czytaj więcej ...

XVIII Edycja
Gminnych Warsztatów Profilaktycznych
w Szkole Podstawowej
im. Walerego Goetla w Zelczynie

Już po raz osiemnasty w naszej szkole organizuje się Gminne Warsztaty Profilaktyczne, na które zapraszamy nauczycieli i uczniów ze wszystkich szkół Miasta i Gminy Skawina.

czytaj więcej ...

„Herbatka u Babci i Dziadka”

Nie od dziś wiadomo, że styczeń to miesiąc zimowy, jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

czytaj więcej ...

Gminny Konkurs Polonistyczny – finał

Jeszcze przed feriami uczniowie naszej szkoły: Maria Niechaj (7a), Natalia Wilk (7b), Michał Tyrka (7b) i Julia Opyrchał (8a)
reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie Gminnego Konkursu Polonistycznego.

czytaj więcej ...

Julia Sadowska laureatką konkursu

Julia wykonała najładniejszą ilustrację do bajki pt.”Zabawiaki”.
Jej pracę można podziwiać w wydanym tomiku bajek.

czytaj więcej ...

Niezwykła wystawa

Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie zorganizowało ciekawą wystawę w 130 rocznicę urodzin profesora Walerego Goetla i 100-lecie powstania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY W ZELCZYNIE
– DALSZY CIĄG

Tydzień Mocy nie był jedynie zdrową ucztą dla podniebienia - organizatorzy zadbali także o inne zmysły!

czytaj więcej ...

Przedszkolaki z Ochodzy i z Zelczyny świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

czytaj więcej ...

Szkoła w Zelczynie już po raz drugi
z tytułem „Szkoły Uczącej Się”

Mija już prawie 10 lat gdy do naszej szkoły nieśmiało wkroczyły elementy OK, a my postanowiliśmy spróbować. To było to!

czytaj więcej ...

List do Królowej Elżbiety II

Uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielem języka angielskiego – Natalią Charnas napisali list do Królowej Elżbiety II z okazji 72. rocznicy ślubu (20. listopada 2019).

czytaj więcej ...

TYDZIEŃ MOCY

Dnia 12.11.2019 r. rozpoczął się w naszej szkole TYDZIEŃ MOCY, w którym pragniemy położyć szczególny nacisk na promowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania wśród naszych uczniów.

czytaj więcej ...

W niezwykły rejs zwany nauką wypływamy…

„Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży. Wzrusza się mama, wzrusza tata, w oczach rodziców szklą się łzy...”
Tymi słowami Julia Ujma, uczennica klasy IV, rozpoczęła jedną z piękniejszych uroczystości, które odbywają się w naszej szkole każdego roku.

czytaj więcej ...

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

W czwartek, 17 października pani Wicedyrektor odwiedziła klasy pierwsze. Podczas wizyty przekazała uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się z książki „Pierwsze czytanki dla…”

czytaj więcej ...

KARTA PIESZEGO

Już od wielu lat cyklicznie w naszej szkole prowadzone są zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jego adresatami są uczniowie klasy drugiej, którzy stają się samodzielnymi użytkownikami dróg.

czytaj więcej ...

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Zelczynie zorganizowano obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna, IX już edycja akcji, przebiegała pod hasłem – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i odbyła się 4 października.

czytaj więcej ...

Virtual Quest

Dnia 25.09.2019r. przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych zostali przeniesieni w wirtualny świat podwodny. Niektórzy odbyli swoją pierwszą podróż w kosmos! Wszystko to za sprawą pokazu edukacyjnego grupy VirtualQuest. Dzieci miały okazję stać się bohaterami filmu 3D, poznać tajniki życia podwodnego i kosmicznej rzeczywistości. Uczniowie będąc pod wrażeniem pokazu, z niecierpliwością czekają na nowe, edukacyjne propozycje.

„Nie śmiecimy - Zmieniamy - Sprzątamy”

20 września uczniowie klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Zelczynie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, poświęconych ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

czytaj więcej ...

Moduł WODA

Panowie Marek Marzec, kierownik Wydziału Edukacji UMiG w Skawinie oraz Tomasz Stawowy, dyrektor CKiS w Skawinie przekazali naszej szkole Moduł WODA za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty.

czytaj więcej ...

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły…”

Pełni wiary w siebie, z radością na twarzy uczniowie mogą rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020. Wierzymy, że w czerwcu z tym pięknym uśmiechem odbiorą równie piękne świadectwa.

czytaj więcej ...

Nasze wyniki na koniec roku szkolnego 2018/2019

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty otrzymały uczennice:

  • Julia Jachymczyk - kl.8a
  • Klaudia Olszewska - kl.8b

Uczniowie klasy ósmej na egzaminie końcowym uzyskali najwyższy wynik w gminie z języka polskiego (9 stanin – najwyższy) i matematyki (8 stanin – bardzo wysoki). Z języka angielskiego uzyskali wynik wyżej średniej - 6 stanin.
Gratulujemy uczniom klas ósmych oraz nauczycielom i rodzicom!

Artykuł na stronie Gminy Skawina


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po roku wytężonej i ciężkiej pracy nadeszły upragnione wakacje. Czas pożegnać się ze szkołą i odebrać zasłużone nagrody.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.
Gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom osiągnięć w nauce. Dziękujemy za współpracę i życzymy miłych wakacji.


Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelczynie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni. Udział w konkursie polegał na wykonaniu przez uczniów szkoły trzech pieśni: hymnu państwowego i dwóch wybranych pieśni o charakterze hymnicznym. Uczniowie szkoły w dniu 10 maja wykonali przed Jury lokalnym wybrane pieśni: "Hymn Państwowy", "Rotę" i "Odę do radości".

Zapraszamy do odsłuchania utworów konkursowych

Pomóżmy Bogusi

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się Rodziców do akcji pomocy w leczeniu pani Bogusi Lelek - mamy Ani - naszej uczennicy klasy I.


Historię Pani Bogusi można zobazczyć na stronie fundacji "Kawałek Nieba"
www.kawalek-nieba.pl/bogusia-lelek

Oczyszczacze powietrza w oddziałach przedszkolnych

malopolska_atmosfera (19 kB)

     Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa przekazał w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, oczyszczacz powietrza do oddziału przedszkolnego w Zelczynie i Ochodzy. Dziękujemy.


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu