Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2022/2023
 
KONIEC ROKU
ABSOLWENCI
wycieczka 7A
leon
pusta klasa
szyjemy
czytamy
konkursy
w bibliotece
dzień sportu
matematyka
dzień Dziecka
konkurs
3 maja
dzień autyzmu
21 marca
ekoludek
Mistrz Matematyki
lekkoatletyka
quiz
Polonistki
w krainie mitów
week of kindness
biała szkoła
Balladyna
majsterkujemy
recytujemy
witaj wiosno
walentynki
teatr
karnawał w OP
dzień babci i dziadka
dinozaury
żywa lekcja
Wigilia
mikołajki
noc filmowa
mój debiut
Kraków
Wieliczka
andrzejki
pokazy na UJ
Wieczornica
pluszowy miś
ślubowanie
szlakiem JPII
Laura
"Pod Gruszą"
wycieczka klas 8
DEN
belfer
makulatura
EKO edukacja
tabliczka
piknik rodzinny
dzień chłopaka
przedszkolaki
już pływam
1 września
  

„Niezapomniane chwile w Lubogoszczy”
- wycieczka klas ósmych do Lubogoszczy
26-28 września 2022 roku

Zamiast tradycyjnego opisu postanowiliśmy umieścić kilka krótkich opinii uczestników z klas ósmych na temat naszej wyprawy, które najlepiej go zrecenzują. Życzymy miłej lektury :)„Na wycieczce w Lubogoszczy podobał mi się klimat, piękne lasy, grzybki- muchomorki, które świeciły się jak promienie słońca w lesie. Widoki przyrodnicze były niesamowite! Jedzenie oraz apartament super. Nie mam do czego się przyczepić! Codziennie rano grałem z kolegami w ping-ponga, dzięki uprzejmości właścicieli świetlicy. Podsumowując, była świetna atmosfera i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem tam pojechać!”

Jakub, 8a


„Początkowo byłem negatywnie nastawiony do tego wyjazdu… Na miejscu spodziewałem się starych, spróchniałych domków. Okazało się, że miejsce naszego pobytu położone było w pięknym lesie, który również zwiedzaliśmy. Było wiele atrakcji i bardzo mi się podobała ta wycieczka…”
Julek, 8b


„Wycieczka do Lubogoszczy była bardzo ciekawa. Ośrodek położony w górach to ciekawa opcja do zwiedzenia pięknych polskich krajobrazów. Budynek ma do zaoferowania dużo atrakcji takich, jak: miejsce na ognisko, pomieszczenia do zorganizowania dyskoteki czy boisko do gier w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną. Ośrodek wewnątrz zachował dużo góralskich elementów wystroju. Lubogoszcz posiada wiele ścieżek na ciekawe podróże. Mimo zmęczenia po całej wyprawie, polecam to miejsce serdecznie.”
Kewin, 8a


„Najlepsze podczas tego wyjazdu były wybory „Miss i Mistera Lubogoszczy”. Wędrówka pod górę, gdzie znajdowała się baza, była męcząca, lecz pełna przygód i wniosków na przyszłość. Dyskoteki były pełne energii, zabawy, śmiechu spędzone we wspólnym towarzystwie! Wyprawa do Mszany Dolnej wyczerpująca, lecz pełna przepięknych widoków i wrażeń. Wolny czas był pełen zajęć integracyjnych dla klas ósmych.
Jestem z tego wyjazdu bardzo zadowolona, ponieważ to nasz ostatni wspólny rok w tej szkole, więc każdy razem spędzony czas się liczy”.
Weronika, 8b


„Najbardziej spodobało mi się to, że mieliśmy mnóstwo wolnego czasu. Spędzanie każdej chwili w okolicy pełnej drzew, słuchanie śpiewu ptaków, odkrywanie cudownych, ciekawych roślin i różnych gatunków zwierząt było czymś niesamowitym. Bardzo polecam odwiedzić ośrodek „Lubogoszcz”.
Kinga, 8a


„Gdy wychodziliśmy pod górę, pogoda nie sprzyjała. Padał deszcz i było ciężko, ponieważ góra była stroma. Odbyły się dwie dyskoteki: jedna według planu, druga zamiast ogniska. Wychodziliśmy na spacery, na których było cudownie: klimat lasu, słońca, które padało przez gałęzie drzew, uroki natury. Podczas wędrówki spotykaliśmy krowy, owce, kozy, wiewiórki i różne zwierzęta. Wycieczka pokazała nam piękno natury, cudne widoki polskiego krajobrazu, roztaczające się podczas pieszych wędrówek i przez okna ośrodka, w którym spędziliśmy te trzy cudownie razem dni.”
Kinga, 8b


„Wycieczka do Lubogoszczy była zdecydowanie najlepszą wycieczką do tej pory. Piękne widoki lasu z samego rana zachwyciły każdego. Salamandry były jednym z najpiękniejszych zwierząt tam żyjących, nie pomijając oczywiście żab oraz wielu kotów. Pokoje były bardzo przytulne,. Zdecydowanie podobały mi się codzienne atrakcje takie, jak wybór „Miss i Mistera Lubogoszczy” lub zorganizowanie konkursu na najładniejsze zdjęcie natury. Z chęcią bym tam wróciła!”
Julia, 8a


„W Lubogoszczy bardzo miło nas przyjęto. Mieliśmy do dyspozycji świetlicę, w której znajdowały się stoły do gry w ping ponga i w piłkarzyki. Była też możliwość spacerów wokół domków, grania wspólnie na boisku. Dodatkową atrakcją były piękne koty, mieszkańcy bazy, które jednak nie dały się pogłaskać…”
Maja, 8b


„Na wycieczce w Lubogoszczy był ładny ośrodek i otoczenie wokół niego, dobre jedzenie, dobra zabawa, dyrektora, wybieranie Miss i Mistera Lubogoszczy, dobrze spędzony czas w ośrodku.”
Wiktoria, 8a


„Wycieczka do Lubogoszczy bardzo mi się podobała ze względu na to, że moja mama w młodości jeździła tam przez trzy lata. Piękny las oraz cudne widoki zachęcały do wędrówek. Klimatyczny ośrodek i brak Internetu pozwoliły odpocząć od zgiełku i odstresować się.”
Darek, 8b


„Na początku roku szkolnego pojechaliśmy na wycieczkę do Lubogoszczy. Podróż autobusem była bardzo interesująca, ponieważ oglądaliśmy piękne widoki. Aby dotarzeć do bazy, musieliśmy przejść spory dystans z miejsca, gdzie wysiedliśmy z autokaru. Ośrodek był bardzo zadbany. Najbardziej podobało mi się oglądanie natury, na której przebywaliśmy sporo czasu. Drugiego dnia poszliśmy do Mszany Dolnej, aby m.in. zrobić zakupy, ale żeby tam dotrzeć, musieliśmy przejść trzy kilometry drogi przez lasy, ale za to otaczały nas piękne widoki. Każdy był wykończony tą wyprawą, ale w nagrodę otrzymaliśmy pozytywne uwagi. Wędrowaliśmy wspólnie, śpiewając piosenki. Wieczorem wychowawczynie zorganizowały nam imprezę, na której słuchaliśmy ulubionej muzyki. Razem tańczyliśmy różne tańce. Ta wycieczka była niezapomnianą i mam nadzieję, że następna będzie równie udana, jak ta!”
Ola L, 8a


„Wycieczka do Lubogoszczy bardzo mi się spodobała. Najlepsze było wychodzenie pod górę, pomimo że męczące, to wspominam to bardzo dobrze. Wspaniałe były również dyskoteki, na których się świetnie bawiłam. Jestem bardzo zadowolona z tego, że mieliśmy sporo wolnego czasu, który przeznaczaliśmy na integrację, aktywności sportowe i rozwijanie umiejętności. Pomimo że warunki nie odpowiadały pięciogwiazdkowemu hotelowi, myślę, że wszyscy świetnie się bawiliśmy i chętnie powtórzyłabym ten wyjazd…”
Maja W, 8b


„Gdy w poniedziałek 26 września po godzinie jazdy dotarliśmy do Mszany Dolnej, autobus zatrzymał się na stacji, gdzie wysiedliśmy. Zapakowaliśmy bagaże do samochodu i ruszyliśmy w drogę. Wychodząc na Lubogoszcz, złapał nas deszcz, który trochę utrudnił nam drogę, ale w końcu udało się dotrzeć. Zastaliśmy na miejscu drewniany, ładny budynek, w którym znajdowały się nasze pokoje. Tam zostaliśmy rozdzieleni do swoich kwater, gdzie mieliśmy chwilę czasu na zadomowienie się…”
Marysia, 8b


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl