Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2014/2015
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
Sprzątanie 2014
Ślubowanie
Piłkarze Wisły
Galeria Sztuki
Święto szkoły
Zdrowo jem
Magiczny czas
Babci i Dziadkowi
Bal karnawałowy
Ważne spotkania
Uniwersytet 2015
Rodzina 2015
Mistrz 2015
Karpacz
Piknik 2015
  Piknik 2015

Piknik Rodzinny w Zelczynie

     Jak co roku – a jest to już tradycją szkoły – zorganizowano pod koniec czerwca, tuż przed wakacjami, piknikowe atrakcje dla rodzin. Frekwencja zawsze dopisuje, bowiem piknikowe menu obfituje w różnorakie atrakcje, a ponadto umożliwia w to niedzielne, wczesne popołudnie, uczestniczenie we mszy świętej.

Piknik rodzinny 2015      Po mszy, którą odprawił ksiądz Krzysztof (m.in. dziękował za modlitewne wsparcie w czasie swej choroby i życzył wszystkim dobrej zabawy) – rozpoczęła się część artystyczna, złożona przede wszystkim z występów taneczno-muzycznych. Kreatywność dzieci znajduje wyraz także w dziedzinie artystycznej, a przykładem tego może być opracowanie oryginalnych układów choreograficznych. Tak było w przypadku tańca do muzyki z repertuaru Oceany Mahlmann. Z tego niezwykle ekspresyjnego tańca wyłaniały się, stając przed oczyma wyobraźni, kolorowe fantasmagorie: przeglądanie się w czarodziejskim zwierciadle, spacer po obłoczkach, łapanie motyli i babiego lata, jazda parostatkiem po łagodnych falach szeroko rozlanej rzeki...
      Podobnie rzecz się miała w przypadku Tomka Ochońskiego, który sparodiował w żywiołowym tańcu ruchy zwariowanej żaby (Crazy frog). Z kolei uczestnicy Zielonej Szkoły pokazali Zumbę – kolorowy, energetyczny, nowoczesny, rozpędzony taniec, który wchłonął widownię; nogi same zaczęły skakać w tanecznym rytmie – bowiem Zumba znaczy „Baw się i ruszaj!”.
     Wielce oryginalne okazały się – zafascynowane Japonią, jej kulturą i starą tradycją – Julia Gas i Karolina Domiter, które śpiewały po japońsku, poruszając się w sposób charakterystyczny dla aktorów klasycznego teatru japońskiego.
Piknik rodzinny 2015      Dzieci z przedszkola, tzn. dzieci Pani Oli i Pani Basi, tańczyły i śpiewały. Taneczno-muzyczna opowieść pt. „Gąsieniczki i żuczki” pokazywała to, co dzieje się w świecie tych sympatycznych owadów, a warto się było dobrze przyjrzeć zwyczajom owadzim, bowiem w ich świecie żuczki zawsze adorują swe gąsieniczki w sposób subtelny, czuły, a nawet uroczysty. Również taniec z tęczowymi szarfami wywołał poruszenie, ponieważ trzymane w małych dłoniach szarfy miały moc czarodziejskich różdżek, które, jak wiadomo, mogą przemieniać wszystko we wszystko.
     Inny charakter miały występy Julii Pazdro oraz sióstr: Leny i Olgi Poniedziałek oraz Izy i Marty Maciaszczyk. Julia Pazdro, która urodziła się w Paryżu i – to zrozumiałe – czuje sentyment do tego wyjątkowego miasta, zaśpiewała po francusku nostalgiczną i poruszającą piosenkę z repertuaru Indlii, zatytułowaną „Dernière Danse” (Ostatni taniec).
     Lena ślicznie zaśpiewała niezapomniany przebój lat 60-tych „Biedroneczki są w kropeczki”, a jej starsza siostra Olga tak znakomicie wykonała piosenkę „Spider's Web”, że sama Katie Melua biłaby jej brawo. Następnie Iza i Marta Maciaszczyk dały popis gitarowy i wokalny. Młodsza z sióstr, Iza, zagrała utwór Tatiany Stachak zatytułowany „Minutowa bossa” oraz „Etiudę nr 1" autorstwa Leo Brouwer’a. Marta natomiast zaśpiewała „Lemon tree” z repertuaru grupy Fool’s Garden, z własnym, gitarowym akompaniamentem.
     A jakie jeszcze atrakcje czekały na przybyłych Gości? Tą największą była zapewne loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a główną nagrodą był tablet.

Piknik rodzinny 2015      Grillowano znakomitą karkówkę i kiełbaski, próbowano robić mydlane ogromniaste banie, ślicznie i zabawnie malowano dzieciakom buzie, można też było podskoczyć na batucie do samego nieba i zjechać sobie w dół po dmuchanym trapie pirackiego okrętu. To nie wszystko. Na amatorów słodkości – czy jest ktoś taki, kto nie lubi słodyczy? – czekały bajeczne ciasta i lody, a także napoje chłodzące, kawa i herbata.

     Napracowała się solidnie Rada Rodziców, dołożyli swych starań wolontariusze, swoje „trzy grosze” dorzucili bezcenni sponsorzy, tak więc na zakończenie tej skromnej relacji wypada serdecznie Wszystkim podziękować – tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, a także tym, którzy wzięli w niej udział. Bez Was, drodzy Rodzice, piknik by się po prostu nie udał. Do zobaczenia w przyszłym roku.Zenon Michalski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu