Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2013/2014
 
Archiwum
Najważniejsze
Szkolny teatr
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
Karta Pieszego
Akademia Dzieci
Happening
Ciasteczka szczęścia
Odblaskowa 2013
Wolna Polska
Ślubowanie 2013
Konkurs poezji
Dzień Babci
Prawo
Zimowe kolędowanie
Uniwersytet
Warsztaty 2014
PAD 2014
Dratewka
Mistrz 2014
Wystawa na AGH
Włochy
Piknik 2014
 

Sukces szkolnego teatru „Groszek”
Występ w Krakowie

      Trwały jeszcze ferie, gdy do szkoły dotarła informacja o konkursie recytatorskim „Posłuchajcie, oto bajka…” – poezja i proza oraz konkurs na inscenizację bajki - organizowanym przez Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie. Po powrocie do szkoły i krótkiej naradzie członkowie szkolnego teatrzyku „Groszek” - uczniowie klasy I i IV wspólnie z opiekunem - panią Danutą Wicher, postanowili wziąć w nim udział. Kryterium dotyczące czasu trwania spektaklu sprawiło, że zdecydowano się na wystawienie teatrzyku lalkowego pt: „Szewczyk Dratewka” wg Janiny Porazińskiej z następującą obsadą:
szewczyk Dratewka - Zuzanna Stokłosa i Lena Poniedziałek, Mateusz Zięba
wiedźma – Hubert Tyrka, Jakub Lelek, Małgorzata Franczuk
królewna – Aleksandra Ruśniak, Małgorzata Franczuk
mieszczka – Agata Ziaja
mieszczka – Kinga Badura
kaczki – Olga Poniedziałek, Gabrysia Czopek, Agata Ziaja
mrówki – Gabrysia Czopek, Jakub Lelek
pszczoły – Emilka Lelek, Mateusz Zięba, Gabriela Czopek
narrator – Marta Maciaszczyk
reżyseria, dobór muzyki i scenografia – Danuta Wicher

     Pracy było jak zawsze bardzo dużo. Ale nikt nie narzekał. Łączyła wszystkich niezwykła, tajemnicza magia teatru. Ożywianie jawajki, pacynki, kukiełek, marionetek i lalek do teatrzyku cieni oraz tworzenie scenografii było nie lada wysiłkiem, ale jednocześnie dawało tak wiele frajdy, że z niecierpliwością czekano na kolejne próby.

Występ w Krakowie      Nadszedł dzień konkursu. Kiedy już udało się zapakować całe teatralne wyposażenie, mali aktorzy zajęli miejsca w busie i ruszyli na spotkanie z przygodą. Były emocje, trema, drżenie rąk i wypieki na podekscytowanych buziach. A kiedy już spektakl się rozpoczął, znowu wszyscy byli jedną aktorską rodziną. I lalki i aktorzy żyli w swoim baśniowym świecie i robili to co do nich należało.

     Prawdziwe, szczere brawa i słowa wyjątkowe, pełne uznania , którymi jury nagrodziło występ, malowały radość i dumę na twarzach aktorów teatrzyku „Groszek”. Wspaniała przygoda zakończyła się sukcesem. Teatrzyk „Groszek otrzymał nagrodę specjalną i zastał zaproszony do wystawienia inscenizacji „Szewczyka Dratewki” razem z Teatrem Otwartym w kinoteatrze „Wrzos” 13 kwietnia o godzinie 14.00. Będzie to wielkie wydarzenie dla małych aktorów – występ na scenie prawdziwego teatru.

     W tym samym konkursie, w części dotyczącej recytacji wzięła udział Lena Poniedziałek z klasy pierwszej, prezentując wiersz J. Tuwima „Dżoncio” i zajęła II miejsce.

     Konkurs „Posłuchajcie, oto bajka” trwał przez dwa dni, a wzięło w nim udział 259 uczestników ze szkół podstawowych z Krakowa i jego okolic.Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom
serdecznie gratulujemy!SPZelSzkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu