Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2021/2022
 
zakończenie roku
Góry Świętokrzyskie
Góry Stołowe
Dinozatorland
pierwsza pomoc
festiwal zawodów
konkurs EKO
na sportowo
brawa dla Dawida
skarpeta
mistrz ortografii
zgrana szkoła
karnawał
pluszowy miś
listy do M
Mój debiut
Oświęcim
Ojców
stypendyści
wycieczka do zoo
Zakopane
przedszkolaki
1 września
  

Konkurs o tematyce ekologicznej

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym dniu w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbył się konkurs o tematyce ekologicznej, w którym udział wzięli wszyscy ucz-niowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.Konkurs był finansowany w ramach „Projektu zintegrowany LIFE w zakresie wdrażania Pro-gramu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosfe-rze – LIFE 14 IPE PL 021/LIFE IP MAŁOPOLSKA”. Jego celem było rozwijanie świado-mości w kwestii powtórnego wykorzystania surowców wtórnych - promocja idei ekologicz-nych.Uczniowie najmłodszych klas stworzyli prace plastyczne. Ich zadaniem było wykonanie owa-da z odpadów możliwych do recyklingu. Do wykonania pracy konkursowej potrzebne było zarówno przygotowanie techniczne, jak i znajomość owadów, zręczność manualna i posiada-nie wyobraźni przestrzennej. Uczestnicy konkursu byli świetnie zorganizowani, mieli przemy-ślane pomysły i wykonali bardzo oryginalne, piękne owady. Jury wybrało prace, których auto-rzy otrzymali vouchery do wykorzystania w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

- Tymoteusz Odrowąż z klasy IIIb, Zuzanna Bożenko z klasy II, Kacper Baran z klasy II - otrzymali vouchery o wartości 100 złotych,
- Filip Kudela z klasy Ib, Oliwia Kałuża z klasy IIIa, Jan Stankiewicz z klasy Ia, Va-nessa Cymerkiewicz z Oddziału Przedszkolnego - otrzymali vouchery o wartości 50 złotych.
- Specjalne wyróżnienie otrzymała Lena Strzelecka, która za wykonanie ważki otrzyma-ła słodycze.
Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie wiedzowym w dwóch kategoriach wieko-wych: klasy IV-VI i VII-VIII. Test składał się z pytań otwartych i zamkniętych, dotyczących aktualnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy prezentowali wyso-ki poziom wiadomości. Nagrodzeni uczniowie:

Kategoria IV - VI:
I miejsce Kornel Pawlica, klasa V
II miejsce Franciszek Stokłosa, klasa IVb, Julia Tyrka klasa IVb
III miejsce Patryk Grzesiek, klasa IVa

Kategoria VII - VIII:
I miejsce Dawid Wawro, klasa VIIIb
II miejsce Bartłomiej Wywiał, Patryk Witaliński klasa VIIIa
III miejsce Maja Wojciechowska klasa VIIb

Gratulujemy ;)


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ul. Szkolna 2, 32-051 Zelczyna, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: spzelczyna@wp.pl