W Szkole Podstawowej w Zelczynie uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Zelczynie oraz Ochodzy uczestniczyli „w warsztatach ratowniczych”, które miały na celu przygotować ich do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza.
Podczas specjalnych pokazów przedszkolaki i uczniowie klas I-III mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze, a dokładniej rzecz ujmując, oglądali poprawne przeprowadzenie resuscytacji. Dzieci utrwalały dobrze znane nam numery alarmowe: 112, 999, 998, 997.
Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu. Pod czujnym okiem Ratowników Medycznych Maltańskiej Służby Medycznej przedszkolaki oraz uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem warsztatów było oglądanie pojazdu uprzywilejowanego, każdy z uczestników mógł od „kuchni” zobaczyć wnętrze karetki, sprzęty oraz posłuchać sygnału dźwiękowego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia