Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2020/2021
 
Zakończenie roku
Konferencja
Konferencja
Autyzm
Przyjaciele Kubusia
21 marca
Święto lasu
DBI
bal
dzień Dziadków
pierniki
andrzejki
dzień misia
święto dyni
dzień nauczyciela
mycie rąk
tabliczka
sprzątanie
przedszkolaki
1 września
  

„Coś się kończy, a coś się zaczyna”,
czyli pożegnanie klas 8
i zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Inaczej niż zwykle, nie wszyscy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa… tak właśnie wyglądało zakończenie roku szkolnego 2020/2021 ze względu na pandemię. Ten rok był szczególnie trudny, ponieważ przeważa w nim nauka zdalna, która uniemożliwiła spotkania klasowe czy wycieczki. Zakończenie roku szkolnego nie mogło się jednak odbyć bez rozdania świadectw przez wychowawców i ciepłych słów wypowiedzianych przez Panią Dyrektor.
25 czerwca nasi uczniowie w trzech turach pojawiali się w szkole, aby przed wakacjami spotkać swoich przyjaciół – klasy I-III i klasy IV-VI w salach, natomiast klasy VII-VIII na hali sportowej.


Klasy VI z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowały słuchowisko, które zostało wysłuchane przez uczniów zgromadzonych w salach. Dotyczyło ono najbliższych miesięcy, czyli wakacji. Wychowawcy rozdali świadectwa i pogratulowali swoim wychowankom. Szczególne gratulacje należały się Sylwii Chmurze, uczennicy klasy 5a, która zakończyła rok szkolny z najwyższą średnią w szkole, tj. 6.00.

Uczniowie młodszych klas nie byli obecni przy pożegnaniu klas 8, ale honory te czyniły klasy 7. Na twarzach naszych absolwentów i na twarzach ich rodziców pojawiły się łzy, gdy usłyszeli: „nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęło osiem lat, odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły, osiem lat, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w Waszych sercach”. Wzruszenie pojawiło się także, gdy zebrani usłyszeli słowa piosenki: „Do widzenia przyjaciele… dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna”. Aby jednak nasi absolwenci nie utonęli w morzu łez, klasy 7 przygotowały dla nich upominki i nadały każdemu uczniowi klasy 8 tytuł, który związany był z życiem szkolnym. Pojawiły się tytuły, tj.: „mistrz ortografii i języka polskiego, wielbicielka domowego zacisza, mistrz pracowitości, ulubieniec wszystkich koleżanek, poetycka dusza, ekspert życzliwości, mistrz koszykówki, strażnik czasu trwania lekcji”. Podczas wręczania tytułów i upominków na niejednej twarzy pojawił się uśmiech – chociaż wszyscy wiedzieli, że trzeba będzie się pożegnać…

Przed naszymi Absolwentami otwierają się drzwi na świat, nowe wyzwania, realizacja marzeń. Życzymy Wam, drodzy Ósmoklasiści, powodzenia. Bądźcie szczęśliwi i spełnieni. Coś się skończyło, ale otworzył się przed Wami cały świat! :)

Z okazji zakończenia roku szkolnego szczególne gratulacje składamy Marii Niechaj i Michałowi Tyrce, którzy uzyskali najwyższe średnie w klasie 8, a także Dawidowi Wawro, który otrzymał najwyższą średnią w klasie 7. Wam i Waszym rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W pierwszych tygodniach wakacji uczennica klasy 8a - Maria Niechaj otrzymała z rąk Dyrektora szkoły statuetkę i nagrodę dla Absolwenta Roku 2021. Uzyskała wysokie osiągnięcia w konkursach i bardzo wysokie wyniki w nauce oraz najwyższy wynik uzyskany na egzaminie ósmoklasisty. W miesiącu sierpniu otrzyma również Nagrodę Burmistrza. Gratulujemy!

Patrycja Przytuła-Książek


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu