Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2020/2021
 
Zakończenie roku
Konferencja
Konferencja
Autyzm
Przyjaciele Kubusia
21 marca
Święto lasu
DBI
bal
dzień Dziadków
pierniki
andrzejki
dzień misia
święto dyni
dzień nauczyciela
mycie rąk
tabliczka
sprzątanie
przedszkolaki
1 września
  

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
9 LUTEGO 2021

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów DBI. W ramach tego przedsięwzięcia Pani Basia Lelek oraz Pani Joanna Fliśnik przeprowadziły w klasach 1-3 zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia przeprowadzono na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.sieciaki.pl oraz materiałów przygotowanych przez nauczycieli. Uczniowie mieli okazję poznać drużynę Sieciaków, która stoi na straży bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Dużo mówiliśmy o rozsądnym poruszaniu się po cyfrowym świecie, poznawaliśmy podstawowe zasady netykiety. Podejmowaliśmy m.in. następujące tematy: „Co to jest Internet i do czego służy? Zagrożenia w sieci. Hasła i bezpieczne logowanie. Bezpieczeństwo w kontakcie i innymi. Szanuj innych w sieci. Chroń swoją prywatność. Mów, jeśli coś jest nie tak”.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali quizy, uzupełnili karty pracy dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz wykonywali pracę plastyczną pt.: „Jak wyobrażam sobie strażnika Internetu?”. Na zakończenie zajęć każdy uczeń dostał Podstawowe Zasady Netykiety oraz Zasady Bezpiecznego Korzystania Z Internetu. Na korytarzu szkolnym pojawiła się również gazetka szkolna przypominająca o właściwych zasadach korzystania z Internetu.

Był to dla uczniów bardzo ciekawy i pouczający dzień!

Joanna Fliśnik


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu